nie moę musunąć windowsa xp– paweł

nie moę musunąć windowsa xp, dysk mam podzielony na partycje, gdy wpisuję format c: wyskakuje mi złe polecenie, co mam robic, proszę o pomoc, najlepiej jak byści napisali mi krok po kroku jak to zrobic, bardzo prszę, z góry dziękuję, czesc

Odpowiedzi: 16

Zadne tam formaty konsole ani tego typu inne innowacje nie sa potrzebne.
Wystarczy przekonwertowac partycje ntfs na fat/fat32.Najlepiej do tego celu zastosowac Partition Magica (ale w wersji 8.0 ! we wczesniejszej istnieje ryzyko utraty danych po przekonwertowaniu partycji)
Potem odpalamy kompa z dyskietki 98 przechodzimy w cdromie jak mamy na dos navigatora i kasujemy katalogi windosowe i pokrewne WINDOWS ,program files,documents and settings i ewentualnie ale nie koniecznie system volume information.
zbor
Dodano
26.01.2003 15:09:25
Zadne tam formaty konsole ani tego typu inne innowacje nie sa potrzebne.
Wystarczy przekonwertowac partycje ntfs na fat/fat32.Najlepiej do tego celu zastosowac Partition Magica (ale w wersji 8.0 ! we wczesniejszej istnieje ryzyko utraty danych po przekonwertowaniu partycji)
Potem odpalamy kompa z dyskietki 98 przechodzimy w cdromie jak mamy na dos navigatora i kasujemy katalogi windosowe i pokrewne WINDOWS ,program files,documents and settings i ewentualnie ale nie koniecznie system volume information.
zbor
Dodano
26.01.2003 15:09:25
Zadne tam formaty konsole ani tego typu inne innowacje nie sa potrzebne.
Wystarczy przekonwertowac partycje ntfs na fat/fat32.Najlepiej do tego celu zastosowac Partition Magica (ale w wersji 8.0 ! we wczesniejszej istnieje ryzyko utraty danych po przekonwertowaniu partycji)
Potem odpalamy kompa z dyskietki 98 przechodzimy w cdromie jak mamy na dos navigatora i kasujemy katalogi windosowe i pokrewne WINDOWS ,program files,documents and settings i ewentualnie ale nie koniecznie system volume information.
zbor
Dodano
26.01.2003 15:09:25
Przyczyn moźe być wiele.ja miałem walnięty kontroler
skasi na płycie głównej i teź miałem problemy
dlatego nie kupuj płyty ECS bo się gryzie z xp
jeśli ci się jeszcze nie udało to zrób tak.
przestaw w biosie na bootowanie z cd–rom i włóź płytę z xp instalacja cię poprowadzi zanim zaczniesz coś formatować to pousuwaj wszystkie partycje a następnie zrób jedną. z formatuj ją na fat32 z resetuj włóź dyskietkę instalacyjną win98 podziel partycje i masz z głowy albo jak usuniesz partycje to teź z resetuj i włóź dyskietkę startową win98 i wpisz fdisc ipo zawodach
jareks33
Dodano
15.12.2002 22:52:42
pyta się tez czy mam aktywny skaner antywirusowy, i chce zebym go wyłączył i od nowa zaczą instalację(nie mam zainstalowanego programu antyvirusowego

he he :D
nie jestem pewien, ale prawdopodobnie chodzi o BIOS'owe blokowanie dostepu do MBR
wejdz do BIOS'a/BFS/Antivirus Protection –> Disablet/S&E /y


pozdroofki
Eximius
Dodano
22.11.2002 20:19:49
Musisz zbootować kompa z płyty instalacyjnej Windowsa XP (2k). Ustawia się to w BIOSie. Zazwyczaj nosi to nazwę first BOOT.
leopold
Dodano
19.11.2002 00:52:24
przy przygotowaniu do instalacji, na samym końcu wyskakuje nie mozna skopiować, pyta się tez czy mam aktywny skaner antywirusowy, i chce zebym go wyłączył i od nowa zaczą instalację(nie mam zainstalowanego programu antyvirusowego). Na początku jak daję mu entera zaczyna instalować i jest napis jaki typ instalacj chcę wybrac–jest tylko nowa instalacja (zaawansowane)potem kod winxp i przygotowanie do instalacji, co mam robić?? proszę o pomoc
office20
Dodano
19.11.2002 00:47:05
ehhhhh..

odpal dziada z plytki , poczekaj az mu sie wszystko zaladuje i wtedy gdy bedzie sie ciebie pytal czy instalowac windows xp to dajesz enter , potem zawiadomi ci ze jest juz poprzednia werja windowsa na dysku (bedzie tam zaznaczona ) , znowu dajesz na kontynuacje , potem wyskoczy ci okienko wyboru partycji , zaznaczasz ta na ktorej jest xp (c: ) i pyta sie wtedy ciebie ,co zrobic z ta partycja :

formatowanie na NTFS (szybkie

formatowanie na NTFS )wolnne)

formatowanie na FAT )szybkie )

formateowanie na FAT ( wolne )


zaznaczasz aby formatowal na szybkiego , i jak juz to wykona i bedzie juz zaczynal kopiowac na ta sformatowana partycje swoje pliki , to dajes reset sdzybko na twardo , odpalasz kompa spod cd z win 98 , formatujesz jeszcze raz ta partycje ( format c: /q) i po jablkach .............

ufff
B3T0N
Dodano
18.11.2002 23:45:26
1.Da się zainstalować konsolę naprawczą z poziomu Windows. Wpisz w pomocy "konsola administracyjna" i zobacz wyniki. Ja nie mogę sprawdzić, bo niestety "pomoc i obsługa techniczna" mi nie działa.
2. Zrób dyskietkę startową z Partition Magic, to będziesz mógł sformatować kaźdą partycję, nawet linuksową.
leopold
Dodano
18.11.2002 23:42:04
nie udało się tym sposobem, dalej jestem w punkcie wyjsci, moze doradzisz jak zainstalowac Win98, na drugiej partycji, bo na C mam winXP,
office20
Dodano
18.11.2002 23:26:18
nie udało się tym sposobem, dalej jestem w punkcie wyjsci, moze doradzisz jak zainstalowac Win98, na drugiej partycji, bo na C mam winXP,
office20
Dodano
18.11.2002 23:26:18
dzięki, spróbuję, ale jakos mi się w to nie wierzy zebym znalazł kumpla z XP, z czałego grona tylko ja sprobowałem i trochę po dupie dostałem bo mam z nim problemy, pierszy z nich to usunięcie go!! ale dziekuje za pomoc
office20
Dodano
18.11.2002 17:54:35
office20:
nie mogę tego zrobic, w instalacji, kiedy trzeba nacisnąć tą R, ale i tak nie działa jak instaluje, to po jakimś czasie wyskakuje ze nie mozna skopiowac plikow. Jak odpalam Win98 – na nic nie mogę kliknąć bo wyskakuje wyjmij i włóź płytkę.

Heh, nie bardzo nie rozumiem o co Ci tu chodzi. Nie dziala instalator z plytki???
Mam inny pomysl – wez dysk i idz do jakiegos kolegi, podlaczcie go u niego i sformatuj sobie(najlepiej zeby kolega mial WinXP bo inaczej nie bedzie widac partycji)
U kolegi z polecenia Uruchom wpisz:
format X: /fs:fat32, gdzie X to litera Twojego dysku. Tak formatowana partycja z pewnoscia przyjmie zarowno win9x, jkai i XP.
brtx
Dodano
18.11.2002 17:41:27
jak inaczej znalezc tę konsolę odzyskiwania, istnieje jakis inny sposób na dostanie się do niej, mam dyskietki startowe Win98, WinXP oraz ich płytki, moźe coś poradzisz, tylko proszę dokładnie, bo za bardzo na tym się nie znam! z góry serdeczne dzięki
office20
Dodano
18.11.2002 16:31:05
nie mogę tego zrobic, w instalacji, kiedy trzeba nacisnąć tą R, ale i tak nie działa jak instaluje, to po jakimś czasie wyskakuje ze nie mozna skopiowac plikow. Jak odpalam Win98 – na nic nie mogę kliknąć bo wyskakuje wyjmij i włóź płytkę.
office20
Dodano
18.11.2002 16:27:31
Prawdopodobnie masz partycje typu NTFS. Jedyne co zrob to wystartuj komputer z plytki XP, pusc instalacje a w pewnym momencie daj R (bedzie wyobor z kontynulowaniem instalacji poprzez ENTER). W kazdym razie musisz przeniesc sie do Konsoli Odzyskiwania Sytemu. Tam wpisz format c: /fs:fat32
brtx
Dodano
18.11.2002 13:49:14
office20
Dodano:
18.11.2002 13:16:36
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1