NIE ŁADUJE WINDOWSA PO FORMATOWANIU I INSTALACJI

Witam sformatowałem dysk i zainstalowałem xp pro sp2 za pomocą nowego komputera włożyłem ten dysk do starego kompa z którego go wyjąłem bo w starym nie chcial się sformatować odpalam komputer i przed ładowaniem windowsa wyskakuje czarny ekran a na górze miga tabulator.( w nowym kompie windows sie normalnie ładuje) dodam że przed formatowaniem windows w starym komputerze z tym dyskiem działał

Odpowiedzi: 13

Veers czy to ze nie uzywam polskich znakow diaktrycznych stanowi jakis powazny problem ? Zdaje sobie sprawe ze jestes moderatorem i szanuje to co robisz ale to juz chyba lekka przesada nie uwazasz ?;>:) zreszta nie mowmy o tym teraz. co do wyszczegolnionych przez Ciebie fragmentow mojego postu - w pelni sie z Toba zgadzam i dziekuje za sprecyzowanie. Co do NTFS'a - w szufladzie mam 40GB ktore go nie obsluguja. a na 40 zainstalujesz xp z palcem w ...nosie ;)
thogrin
Dodano
20.11.2009 04:15:31
  • Veers 20.11.2009 10:12:09

    [quote=thogrin].... to juz chyba lekka przesada nie uwazasz ?;>:) [/quote] Jakbym uważał to za lekką przesadę - to bym nie pisał tego co napisałem. [quote=thogrin]zreszta nie mowmy o tym teraz.[/quote] Jak nie teraz - to kiedy ? Kiedy nasze dzieci zaczną totalnie olewać język ojczysty ? Czyżby to, czego nie dokonały wojny i rozbiory miał załatwić internet do spółki z komputerem ? No wybacz - ale ja się na to NIE ZGADZAM. [quote=thogrin]...Co do NTFS'a - w szufladzie mam 40GB ktore go nie obsluguja.... [/quote] hmm - no to mnie zaintrygowałeś, bo jakby to powiedzieć: to jest tak jakbyś miał kasetę magnetofonową (o ile wiesz co to takiego ;) ) , i stwierdził nagle że nie obsługuje ona zapisu stereofonicznego, a jedynie zapis monofoniczny. Niezależnie od tego: IMHO to nie dyski nie obsługują NTFS - tylko coś jest nie tak z partycjami. - albo co gorsza - z fizycznym obszarem dysku w okolicy jego pierwszych sektorów.

aaxxeell w momencie kiedy zainstalujesz system na kompie numer 2 i wlozysz dysk do kompa numer 1, nie bedzie dzialal z tego powodu ze masz na kompie numer 1 inna konfiguracje sprzetowa, czytaj: plyte glowna i procesor. umiesc dysk w kompie na ktorym jest juz zainstalowany sysem i sformatuj go. nie instalujac windy przeloz dysk do kompa z ktorym miales problem. Wejdz do BIOS'u, ustaw bootowanie na cd i odpal instalator windy. zainstaluj system NIE FORMATUJAC DYSKU - czyli LEAVE CORRENT FILE SYSTEM. (oczywiscie w zaleznosci od rozmiaru dysku sformatuj go w odpowiednim systemie plikow. Ale zakladam ze masz dysk ktory obsluguje NTFS wiec przy formatowaniu zaznacz ta opcje. Powinno smigac wszystko
thogrin
Dodano
20.11.2009 03:45:02
  • Veers 20.11.2009 04:04:41

    Nie do końca, [quote=thogrin]w momencie kiedy zainstalujesz system na kompie numer 2 i wlozysz dysk do kompa numer 1, nie bedzie dzialal z tego powodu ze masz na kompie numer 1 inna konfiguracje sprzetowa, czytaj: plyte glowna i procesor. [/quote] akurat CPU tu nie ma większego znaczenia - w przeciwieństwie do BIOSa i kontrolera pamięci masowych na płycie. [quote=thogrin]umiesc dysk w kompie na ktorym jest juz zainstalowany sysem i sformatuj go. nie instalujac windy przeloz dysk do kompa z ktorym miales problem.[/quote] I tu dochodzimy do tego, o czym pisałem - formatowanie pod innym kompem - owszem - ale pod warunkiem że konfiguracja "geometrii" dysku nie odbiega w biosie komputera 2 od tej którą przyjmie bios komputera 1. Jesli różnica jest zbyt wielka - to niestety BIOS nie znajdzie MBR i dalej to sobie można dośpiewać. W istocie sprowadza się to do różnic w wieku sprzętu oraz często w typie zastosowanego oprogramowania BIOS. [quote=thogrin] .... zainstaluj system NIE FORMATUJAC DYSKU - czyli LEAVE CORRENT FILE SYSTEM. (oczywiscie w zaleznosci od rozmiaru dysku sformatuj go w odpowiednim systemie plikow.[/quote] Masło maślane - ale domyślam się, że chodzi o to by wybrać format systemu plików na pierwszym kompie. Jeśli tak - to jeszcze zapomniałeś dopisać, że partycja powinna być podstawowa i aktywna na tamtym dysku. Tak czy inaczej - nadal będzie to jedynie gdybanie - ponieważ aaaaxel nie był tak miły i nie postanowił się z nami podzielić informacjami PODSTAWOWYMI. A na koniec - perełka: [quote=thogrin] Ale zakladam ze masz dysk ktory obsluguje NTFS.... [/quote] ... to są takie dyski które NTFS nie obsługują ?? PS. i na litość boską - zacznij używać lewego Alt - bo się ciebie czyta jakbyś dopiero co wrócił zza Uralu ....

A mnie od razu przychodzi do głowy jedna odpowiedź-skrót: PEBKAC*. A wracając do tematu: jeśli uważasz że jest rzeczywiście tak jak to ująłeś: "... gdyby wszyscy precyzowalij swoje pytania tak jak chcecie to na każde pytanie była by automatyczna odpowiedż... "- to by oznaczało że problemem rzeczywiście nie jest sprzęt, ani nawet software, lecz (patrz skrót podany na wstępie). Teraz o wyobraźni: moja na ten przykład jest prawie nieograniczona. Wyobrażam sobie aaxxeell'a który instaluje system na dysku podpiętym do nowiutkiego komputera z Hexagonium 9,9 GHz Quatro PortePro, a następnie po instalacji przekłada ten dysk do starszego o jedyne 20 lat IBM AT. Powiecie że wtyczki nie pasują ? A cóż to dla dyslektyka !! Użyje się nieco tzw. siły fizycznej i juchuuuu ...... (przecież myślenie nie boli - choć jeśli się przyjrzeć dokładniej poczynaniom niektórych, to można dojść do niepokojących wniosków). I na zakończenie jeszcze kilka fajnych cytatów z tekstu z którym naprawdę warto się zapoznać (całość znajdziesz po kliknięciu w linka w mojej sygnaturce) - głównie dlatego że jak ulał odnoszą się do Ciebie: "... Z doświadczenia wiemy, że ludzie, którzy niedbale i niechlujnie piszą posty, najczęściej są niedbali i niechlujni w myśleniu i programowaniu. Odpowiadanie na pytania takim ludziom mija się z celem, wolimy inaczej wykorzystać czas. Formułowanie swoich pytań jasno i zrozumiale jest zatem bardzo ważne. Jeśli nie chce Ci się tego zrobić, nie oczekuj, że zwrócimy na Ciebie uwagę. Zadbaj o poprawność językową. Nie chodzi tu o sztywność czy oficjalność - porozumiewamy się raczej językiem swobodnym, żargonowym i z humorem, jesteśmy jednak bardzo precyzyjni. Precyzja jest konieczna - dzięki temu widać, że jesteś myślący i uważny. (ciach) Jeśli piszesz jak półanalfabeta, zostaniesz prawdopodobnie zignorowany. (ciach) Nieprecyzyjne pytania są uważane za bardzo czasochłonne. Ludzie, którzy z pewnością udzielą Ci dobrej odpowiedzi, są również bardzo zajęci (biorą na siebie wiele obowiązków). Są uczuleni na czasochłonne pytania, więc na nieprecyzyjne też. Najprawdopodobniej uzyskasz użyteczną odpowiedź, jeśli wyjaśnisz dokładnie, czego oczekujesz (dostarczenia wskazówki, przesłania kodu, sprawdzenia Twojej łatki itp.). To pozwoli skupić wysiłek na konkretnych czynnościach i pośrednio ograniczy czas i energię, którą trzeba włożyć, by Ci pomóc. To dobrze. By zrozumieć świat, w którym żyją fachowcy, pomyśl o fachowości jako o niezmiernie obfitych zasobach i bardzo krótkim czasie, który masz na korzystanie z nich. Im mniej czasu fachowcy spędzą nad zrozumieniem pytania, tym prawdopodobniej otrzymasz odpowiedź od kogoś naprawdę dobrego (i bardzo zajętego). Spraw, by forma Twojego pytania skróciła czas potrzebny fachowcowi na zagłębienie się - często nie sprowadza się to jedynie do uproszczenia pytania. Zatem na przykład "Czy możesz dać mi jakąś wskazówkę do wyjaśnienia X?" jest zwykle o wiele mądrzejsze niż "Czy możesz mi wyjaśnić X?". " Jeśli poświęciłeś chwilkę na zapoznanie się z tym tekstem - to będę pod wrażeniem i być może nawet zacznę uważąć że nie było to "?????? ????? ????? ????????". *[size=2] ProblemExistsBeetweenKeyboardAndChair[/size]
Veers
Dodano
26.10.2009 22:53:27
MAŁE SPROSTOWANIA: "XanTyp" co ma ortografia do tematu? 1 pisze bezwzrokowo 2mam dyslekcje 3 jesteś I.M.B.E.C.Y.L.E.M-bo łatwo sie domyślić... "Veers" gdyby wszyscy precyzowalij swoje pytania tak jak chcecie to na każde pytanie była by automatyczna odpowiedż więc od czego jest wyobrażnia? i to forum? jak mnie widzą tak mnie piszą ,a ty mnie widzisz? (myślenie nie boli)
aaxxeell
Dodano
26.10.2009 21:11:59
  • lukasz_z 26.10.2009 21:42:38

    [quote=aaxxeell]MAŁE SPROSTOWANIA: "XanTyp" co ma ortografia do tematu? 1 pisze bezwzrokowo [/quote] Tym bardziej dziwi mnie, że robisz przy tym dużo błędów. [quote=aaxxeell] 2mam dyslekcje [/quote] A dysmózgowia nie? To żadne tłumaczenie. Znam kilka osób, które mają dysleksję i nie robią takich błędów. [quote=aaxxeell] 3 jesteś I.M.B.E.C.Y.L.E.M-bo łatwo sie domyślić... [/quote] Śmiem przypuszczać, że nikt z tu obecnych nie zna tego skrótu. Może go nam rozwiniesz? :)

@aaxxeell - wysnuć z tego co piszesz - to można tyle co nic. I tak fusy z kawy wskazały zdrowy kierunek poszukiwań - co się ostatnio samoistnie rzadko zdaża (kto by przypuszczał że masz ustawione w biosie kontrolery RAID ... ). I proszę Cię - POPRACUJ nad sobą, pamiętając że jak cię widzą - tak cię piszą.
Veers
Dodano
12.10.2009 13:45:35
zamist mi pomóc coś wysnóć z tego co pisze tylko odgrywacie cwaniaków na tym forum chyba nie ma nikogo kto sie zna... problem rozwiązany na dysk trzeba było wgrać pewną żecz kto sie zna do będzie widział i p[rzed instalacją windowasa odpalić w biosie raidnon oile sie nie myle komp śmiga dziękuję za śmieszną pomoc...
aaxxeell
Dodano
11.10.2009 16:49:27
  • XanTyp 12.10.2009 01:15:31

    [quote=aaxxeell]zamist (...) [color=red][u]wysnóć[/u][/color] (...) sie (...) [color=red][u]żecz[/u][/color] :-" (...) sie (...) p[rzed (...) windowasa (...)w biosie [b][u][color=red]raidnon[/color][/u] (?!!!)[/b] oile sie nie myle (...)[/quote]Orłem z ortografii to Ty chyba nie jesteś #-o A jeśli masz problemy ze zrozumieniem treści postów innych użytkowników, to już Twój problem. Patrząc na aktywność [b]Veersa[/b], dziękuję bogom za jego wiedzę i za multum dobrej woli - pomimo pewnych początkowych nieporozumień... Wierz mi - nie mogłeś tutaj trafić na lepszego fachowca. [b]edit//[/b] Kończymy te deliberacje, panowie. [b]aaxxeell[/b] - dwa dni wakacji za obrażanie innego użytkownika forum. Regulamin się kłania. Dyslektyk czy nie - czytać umie.

Bios nie działa na Windowsie. Jest raczej odwrotnie. I sam sobie zaraz odpowiadasz, że jednak mogło by to pomóc. A co do mobo i całej reszty - posil się [url=http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Home-Edition,Program,Windows,11558.html]Everestem[/url].
XanTyp
Dodano
10.10.2009 01:18:20
nieaktualizowałem hmm ale poco go aktualizować wcześniej działał na windowsie xp bez problemu a szczeże pisząc nie jestem zoorientowany nawet jaka to płyta główna ,chociaż aktualizacja mogła by pomóc
aaxxeell
Dodano
09.10.2009 18:37:00
  • Veers 10.10.2009 10:48:57

    [quote=aaxxeell]....a szczeże pisząc nie jestem zoorientowany nawet jaka to płyta główna ....[/quote] szczeRZe mówiąc - domyślam się czemu nie jesteś zoo - orientowany. @XanTyp : powiedz temu Panu , żeby darował sobie Everest ( i tak mu się system w starym kompie nie uruchamia), i przekaż mu żeby, jeśli się da ustawił w starym BIOSie parametry dysku tak, jak go widział BIOS nowszego komputera (jeśli się da oczywiście, bo jeśli się nie da - to czeka go powrót do podstaw - czyli do znalezienia przyczyny dla której w starym komputerze dysk nie dawał się sformatować).

  • XanTyp 10.10.2009 12:58:45

    [quote=Veers]powiedz temu Panu , żeby darował sobie Everest ( i tak mu się system w starym kompie nie uruchamia), i przekaż mu żeby, jeśli się da ustawił w starym BIOSie parametry dysku tak, jak go widział BIOS nowszego komputera (jeśli się da oczywiście, bo jeśli się nie da - to czeka go powrót do podstaw - czyli do znalezienia przyczyny dla której w starym komputerze dysk nie dawał się sformatować.[/quote]Przekazuję :mryellow:

Aktualizowałeś Bios?
XanTyp
Dodano
30.09.2009 16:37:43
Ważna zecz,to mi się już zdażyło dwa razy przy starszych komputerach i nie miałem czasu tego rozpracować ale to już trzeci raz taśmy są dobre napęd też już podmieniałem, dysk wykrywa ,może do staszych płyt głównych muzi być jakiś sterownik do dysku...nie mam zielonego pojęcia,ale to napewno jakaś głupota... w kazdym razie jestem pewien ze to nie jest zadna wada sprzętowa
aaxxeell
Dodano
30.09.2009 16:06:03
No to podmień na początek napęd CD, a jak nic nie da to podmieniaj inne komponenty i zobaczysz co padło. Innej drogi nie widzę ...Nie zapomnij, że taśmy to też sprzęt i to padający często.
Ucho
Dodano
27.09.2009 22:23:59
hmm więc spróbowałem znowu wgrać windowsa w tym starym komputerze ale nie może wczytać płyty wiec ustawiłem na domyślny rozruch z cd i wtedy wczytuje ,sprawdza pliki z płyty i po sprawdzeniu zamist przejść do opcji formatowania i instalacji windowsa znowu wyskakuje czarny ekran i na górze miga tabulator ...
aaxxeell
Dodano
27.09.2009 22:11:45
Tak się nie postępuje. Przełóż jeszcze raz dysk do starego nowego komputera i sformatuj go. Następnie instalację systemu przeprowadź już na starym komputerze.
Razorek
Dodano
02.09.2009 21:35:49
aaxxeell
Dodano:
02.09.2009 14:17:36
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1