Nie działają komunikatory

Witam Od niedawna mam Vistę Home Premium i niestety pojawiły się problemy. Najpoważniejszy dotyczy działania komunikatorów - skype, gg i tlen, a właściwie niedziałania. Problem objawia się niemożnością zalogowania do serwera. Wyłączony firewall i defender, brak antywirusa. Dla pewności postawiłem system wirtualny z xp i tam komunikatory działają. Wiem że żaden z producentów oficjalnie nie potwierdza że komunikator działa pod vistą, ale przecież u wszystkich działa, działało też u mnie gdy bawiłem się wersjami beta visty. Acha, żeby było śmieszniej, spod komunikatora tlen działa gg, sam tlen nie. Gg działa również spod konekt, ale tlen nie. Skype próbowałem różnych wersji od 3.1 do najnowszej beta 3.5 i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odpowiedzi: 4

Mam ten sam problem co Ty, co ciekawe rowniez lacze sie z netem przez wifi- moze tu gdzies tkwi problem...
pedrohassan
Dodano
05.11.2007 02:40:04
A probowales zobaczyc czy te programy nie sa bloowane przez firewall Windowsa?
Konrad64
Dodano
11.10.2007 22:14:46
To ciekawe mam ten sam system i Skype,GG,działa,może wywal wszystko łącznie z kluczami w rejestrze i zainstaluj od nowa.
detektor
Dodano
01.08.2007 22:54:49
  • zygzak73 02.08.2007 10:08:34

    [quote=detektor]To ciekawe mam ten sam system i Skype,GG,działa,może wywal wszystko łącznie z kluczami w rejestrze i zainstaluj od nowa.[/quote] Probowalem, wciaz to samo. Jesli na skype zaloguje sie z blednym loginem lub haslem to natychmiast dostaje odpowiedz ze jest blad autoryzacji. Czyli z jakims serwerem sie laczy. Ale przy poprawnych danych zalogowac sie nie chce. Pozostaje reinstalowanie wszystkiego ](*,) EDIT: Wymiekam. Dziala po podlaczeniu przez siec sasiada. Działa na systemie wirtualnym. Nie jest to problem z moja siecia bo na drugim lapku pod win me dziala wszystko bez problemow. To musi byc cos z vista i obsluga sieci wifi. Tylko co...

odwiedź strony internetowe poszczególnych programów i ściągnij z nich najnowsze poprawnie działające wersje. Nie od rzeczy byłoby zapoznanie się z "software compatibility list". wpisanie powyższej frazy w google plus słowo "vista" skieruje Cię we właściwe miejsce.
Endrju
Dodano
01.08.2007 12:03:27
  • zygzak73 01.08.2007 12:16:48

    [quote=Endrju]odwiedź strony internetowe poszczególnych programów i ściągnij z nich najnowsze poprawnie działające wersje. Nie od rzeczy byłoby zapoznanie się z "software compatibility list". wpisanie powyższej frazy w google plus słowo "vista" skieruje Cię we właściwe miejsce.[/quote] Testowalem skype od 3.0 do najnowszej beta 3.5, łącznie z 6 różnych wersji. Gg 7.6 i 7.7 różne buildy. Myslisz że nie szukałem po różnych forach? Problem nie leży w tym czy program jest kompatybilny z vistą czy nie, bo oficjalnie nie jest a u wszystkich działa, [url=http://www.oc-forum.org/Windows-Vista-OC-Forum-Compatibility-List-t17060.html]tu na przykład[/url]. Pytanie co jest nie tak u mnie że nie działa? Jakaś poprawka? Brak włączonej usługi? Nie mam już pomysłów...

zygzak73
Dodano:
01.08.2007 11:38:00
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1