netia, problem z połączeniem

Witam. Na wstępie zaznaczę, że nie mam prawie żadnej wiedzy o komputerach i sieciach. Niedawno zmieniłam dostawcę internetu, zerwałam umowę z neostradą, teraz mam netie. Routera (Netgear) nie zamieniałam, jedynie go skonfigurowałam, by łączył się z internetem. Wszystko powinno działać poprawnie, ale jednak, na drugim komputerze podłączonym do routera internet nie zawsze łączy. To jest, kiedy włączam drugi (mój) komputer nie łączy z internetem, dopiero mam połączenie kiedy przejdę się do routera i go wyłączę i włączę na nowo, co wydaje się być dziwne, bo diody świecą się na nim prawidłowo. Z czego to wynika? Czy mogę to zmienić w ustawieniach routera (panel konfiguracyjny jest po angielsku :/)?

Odpowiedzi: 2

Przed samą konfiguracją resetowałam do ustawień fabrycznych, może z tego wynika problem? Obydwa przez kabel. Niedawno łączyłam się przez WiFi laptopem i był taki sam problem.
secret
Dodano
20.09.2010 21:38:36
Zajrzyj do instrukcji konfiguracji routera, poczytaj. Możesz również zresetować go do ustawień fabrycznych i ponownie przysposobić go do Netii. Oba komputery łączą się z routerem poprzez kabelki, czy któryś z nich przez wifi?
XanTyp
Dodano
20.09.2010 21:27:03
secret
Dodano:
20.09.2010 21:02:54
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1