Nauka w c#

Witam!!! Ucze sie do MCAD C#,mieszkam obecnie w Anglii, posiadam ksiazki Angileskie dane przez firme do ktorej zapisalem sie na kurs, kupilem takze ksiazke "Programowanie C#", autorstwa Jesse Liberty w wersji polskiej. Czytam sporo, ucze sie takze duzo w tym temacie lecz jednak jak mam do zrobienia jakies zadanie to jest problem. Wiem ze powinno sie glownie duzo programowac i staram sie to robic. Ale jak mam zadania do zrobienia aby zaliczyc dany temat to jakos caly kod nie uklada mi sie w calosc. Moze ktos ma jakas recepture abym mogl to jakos pojac, prawdopodobnie ja do tego zle podchodze. Prosze o pomoc!!:d/

Odpowiedzi: 16

Do sortowania czegokolwiek służy metoda [url=http://search.msdn.microsoft.com/search/Default.aspx?query=sort()&brand=msdn&locale=en-us&refinement=00&lang=en-us]Sort()[/url] tylko trzeba wiedzieć jakimi parametrami go użyć. najlepiej poczytaj. Bo to co napisałeś nie jak nie zmieścisz w tą metodę. Bo jest pytanie chcesz sortować a nie wiadomo według czego,Nazwisaka alfabetycznie czy według wieku czy według zarobków itd.... więc trzeba zrobić klasę albo strukturę "osoba" i dodać obiekty tej osoba do klasy List no i [url=http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/3da4abas.aspx]reszta pójdzie jak po maśle.[/url] Ten kod się nie nada do sortowania. No na upartego może .... :-k wyskoczy błąd na pewno. P.S następny raz załóż nowy temat i nazwij jakoś bliżej tematu. Pozdro
Sfinks
Dodano
26.10.2007 18:48:49
Witam ponownie!!! Sluchaj mam napisac program ktory bedzie pokazywal liste muzyczna 10 miejsc, a do tego uzytkownik musi miec prawo aby uporzadkowac ja w sposob malejacy lub rosnacy oto kod: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace TheCharts { public class Firsts { public int i; int max = 6; public string[] firstPlace = new string[6]; public void First() { Console.WriteLine(" No. 1 \n "); firstPlace[0] = " Record Name: Still on you"; firstPlace[1] = " Artist's name: Ashanti"; firstPlace[2] = " Position now: I"; firstPlace[3] = " Date Entered: 10/02/07"; firstPlace[4] = " Weeks in charts: 12"; firstPlace[5] = " Last Position: 1\n\n"; for (i = 0; i < max; i++) { Console.WriteLine(firstPlace[i]); } } } public class SecondPlaces : Firsts { public int a; int maxx = 6; public string[] SecondPlace = new string[6]; public void Second() { Console.WriteLine(" No. 2\n "); SecondPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; SecondPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; SecondPlace[2] = " Position now: II"; SecondPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; SecondPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; SecondPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (a = 0; a < maxx; a++) { Console.WriteLine(SecondPlace[a]); } } } public class ThirdPlaces : SecondPlaces { public int b; int maxi = 6; public string[] ThirdPlace = new string[6]; public void Third() { Console.WriteLine(" No. 3\n "); ThirdPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; ThirdPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; ThirdPlace[2] = " Position now: II"; ThirdPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; ThirdPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; ThirdPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (b = 0; b < maxi; b++) { Console.WriteLine(ThirdPlace[b]); } } } public class ForthPlaces : ThirdPlaces { public int c; int ma = 6; public string[] ForthPlace = new string[6]; public void Forth() { Console.WriteLine(" No. 4\n "); ForthPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; ForthPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; ForthPlace[2] = " Position now: II"; ForthPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; ForthPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; ForthPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (c = 0; c < ma; c++) { Console.WriteLine(ForthPlace[c]); } } } public class FifthPlaces : ForthPlaces { public int d; int m = 6; public string[] FifthPlace = new string[6]; public void Fifth() { Console.WriteLine(" No. 5\n "); FifthPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; FifthPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; FifthPlace[2] = " Position now: II"; FifthPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; FifthPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; FifthPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (d = 0; d < m; d++) { Console.WriteLine(FifthPlace[d]); } } } public class SixPlaces : FifthPlaces { public int e; int n = 6; public string[] SixPlace = new string[6]; public void Six() { Console.WriteLine(" No. 6\n "); SixPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; SixPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; SixPlace[2] = " Position now: II"; SixPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; SixPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; SixPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (e = 0; e < n; e++) { Console.WriteLine(SixPlace[e]); } } } public class SeventhPlaces : SixPlaces { public int f; int o = 6; public string[] SeventhPlace = new string[6]; public void Seventh() { Console.WriteLine(" No. 7\n "); SeventhPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; SeventhPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; SeventhPlace[2] = " Position now: II"; SeventhPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; SeventhPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; SeventhPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (f = 0; f < o; f++) { Console.WriteLine(SeventhPlace[f]); } } } public class EightPlaces : SeventhPlaces { public int g; int p = 6; public string[] EightPlace = new string[6]; public void Eight() { Console.WriteLine(" No. 8\n "); EightPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; EightPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; EightPlace[2] = " Position now: II"; EightPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; EightPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; EightPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (g = 0; g < p; g++) { Console.WriteLine(EightPlace[g]); } } } public class NinthPlaces : EightPlaces { public int h; int r = 6; public string[] NinthPlace = new string[6]; public void Ninth() { Console.WriteLine(" No. 9\n "); NinthPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; NinthPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; NinthPlace[2] = " Position now: II"; NinthPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; NinthPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; NinthPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (h = 0; h < r; h++) { Console.WriteLine(NinthPlace[h]); } } } public class TenthPlaces : NinthPlaces { public int j; int s = 6; public string[] TenthPlace = new string[6]; public void Tenth() { Console.WriteLine(" No. 10\n "); TenthPlace[0] = " Record Name: I got 5 on it"; TenthPlace[1] = " Artist's name: Luniz"; TenthPlace[2] = " Position now: II"; TenthPlace[3] = " Date Entered: 11/02/07"; TenthPlace[4] = " Weeks in charts: 14"; TenthPlace[5] = " Last Position: 6\n"; for (j = 0; j < s; j++) { Console.WriteLine(TenthPlace[j]); } } } public class Chart : TenthPlaces { public int k; int t = 10; string[] total = new string[10]; public void Cha() { Console.WriteLine(" An ascendindg order type 1,\n a descending order type 2"); Console.Write(" Type the number:"); int liczba = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); for (k = 0; k < t; k++) { Console.WriteLine(total[k]); if (liczba == 1) { Array.Sort(total); if (liczba == 2) { Array.Reverse(total); } total[0] = firstPlace[i]; total[1] = SecondPlace[a]; total[2] = ThirdPlace[b]; total[3] = ForthPlace[c]; total[4] = FifthPlace[d]; total[5] = SixPlace[e]; total[6] = SeventhPlace[f]; total[7] = EightPlace[g]; total[8] = NinthPlace[h]; total[9] = TenthPlace[j]; } } } public class MainClass { public static void Main() { Firsts ms = new Firsts(); ms.First(); SecondPlaces sp = new SecondPlaces(); sp.Second(); ThirdPlaces tp = new ThirdPlaces(); tp.Third(); ForthPlaces fp = new ForthPlaces(); fp.Forth(); FifthPlaces fp1 = new FifthPlaces(); fp1.Fifth(); SixPlaces sixp = new SixPlaces(); sixp.Six(); SeventhPlaces sevenp = new SeventhPlaces(); sevenp.Seventh(); EightPlaces eightp = new EightPlaces(); eightp.Eight(); NinthPlaces ninep = new NinthPlaces(); ninep.Ninth(); TenthPlaces tenp = new TenthPlaces(); tenp.Tenth(); Chart ch = new Chart(); ch.Cha(); } } } } jka mozna kogos prosic o pomoc to bede wdzieczny. Dzieki
czarny_black
Dodano
26.10.2007 01:26:06
Co do tych galonów będzie tak [code] using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace litres { class nowa { float litry; float galon; public void run() { Console.WriteLine("LITRES\tGALLONS"); Console.WriteLine("------\t--------"); for (int i = 1; i <= 10; i++ ) { litry=i; galon=litry*4.54f; Console.WriteLine(" {0} litry = {1:F3} galony",litry,galon); } Console.WriteLine("\n\n Teraz wyswietlamy co 0.5 galona ile bedzie litry \n\n"); for (int i = 0; i < 100; i++) { galon = i * 0.1f; litry = 0.22f * galon; if (galon % 0.5f == 0) { Console.WriteLine("\t {0:f2} galony = {1:f2} ",galon,litry); continue; } Console.Write(galon + " "); } } } class Program { static void Main(string[] args) { nowa obj = new nowa(); obj.run(); Console.ReadKey(); } } } } [/code] Ale staraj się poradzić takie drobne rzeczy sam, bo tak każde zadanie jeden post , nic ci nie da.Chyba musisz zacząć naukę od nowa. Pozdrawiam.
Sfinks
Dodano
12.10.2007 18:13:23
Jeszcze raz ja!! Oto nastepne zadanie: Napisac program ktory pozwoli pracownikowi malej firmy wiedziec dokladnie numer adnotacji bankowej i monety aby wpisac to wszystko w kazdy pakiet pracownika dotyczacy wyplaty. Wyplata kazdego pracownika ma byc wpisana w formie walutowej w pounds i pence. Uzyj Function(method) aby ustalic zawartosc kazdego pakietu pracownika datyczacego wyplaty. Wynik powinien wygladac tak: No. of L20 notes No. of L10 notes No. of L 5 notes No. of L 1 notes No. of 50p coins No. of 20p coins No. of 10p coins No. of 5p coins No. of 2p coins No. of 1p coins tak ma wygladac wynik, sprubuje cos napisac. jak moge prosic o jakies wskazowki. Hejka
czarny_black
Dodano
10.10.2007 22:51:49
Witam!!! Dzieukuje za zyczenia, staram sie teraz o potomstwo ale nie jest tak latwo sie wstrzelic!!! Ale do rzeczy, 1 litr= 0.22 galona i 1 galon = 4.54 litra. dziekuje z gory i gratuluje szczesliwej rodzinki!!!
czarny_black
Dodano
10.10.2007 22:12:11
Przede wszystkim gratuluję i życze byś se założył szczęśliwą rodzinę ! taką jak Ja. I do rzeczy. Tutaj masz napisane tak że te galony rosną co 0.22 czyli logicznie będzie tak 0.22 0.44 0.66 ..... i nigdy nie będzie 0.5 a warunek if dałeś if (galon == 0.5f) . Lepiej powiedz mi ile galonów jest równe 1 litr albo ile litry 1 galon w rzeczywiśtości , i napisze ,szybciej będzie.
Sfinks
Dodano
10.10.2007 18:54:10
Witam uprzejmie!!! Sorki ze sie tak dlugo nie odzywalem, ale mialem wazny powod. Niestety zaniedbalem troszke moja nauke ale wesele jest wazniejsze.Oczywiscie mowie tu o swoim weselu. :lol: takze juz nie jestem kawalerem. Powiem Ci ze sie troszke glowie nad ta zamiana litrow na galony. Program ma pokazywac w jednym slupku litry od 1-10, a w drugim slupku odpowiednik dla kazdego jednego lira ilosc galonow. Oprocz tego co 0.5 galona ma wyswietlac na slupku z litrami ile to litrow. Napisalem program, ale za cholere nie moze mi sie wyswietlic ten wynik co 0.5 galona. Prosze o pomoc. Probowalem zrobic tak jak mowiles, ale ja po prostu tego nie wiedze. Dzieki z gory Oto kod: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace litres { class nowa { float litry; float galon; int kilometry; const int max = 11; const float zuzyto = 0.220f; const float zmienna = 4.546f; public void run() { Console.WriteLine("LITRES GALLONS"); Console.WriteLine("------ --------"); for (kilometry = 1; kilometry < max; kilometry++) { Console.WriteLine(" {0,3}{1,13:F3}", kilometry, kilometry * zuzyto); if (galon == 0.5f) { Console.WriteLine(litry); break; } else { galon = kilometry * zuzyto; litry = zmienna * galon; continue; } } } class Program { static void Main(string[] args) { nowa obj = new nowa(); obj.run(); Console.ReadLine(); } } } } Poprostu az sie wstyd przyznac nie wiem jak to zrobic matematycznie, bo gdy wciskam 'step into' F11, to widze ze nie moze mi wyslietlic tej petli bo po prostu wynikiem nie jest 0.5, tazke pokazuje mi tylko podstawowa tabele. Moze przez ta przerwe tak oglupialem!? Prosze o pomoc. :mryellow:
czarny_black
Dodano
09.10.2007 16:30:14
Witam!! Dzieki jeszcze raz za pomoc. Napisalem ten programik udalo mi sie, troche sie pomeczylem ale UDALO sie. Ciesze sie jak gwizdek, takie niby nic a ile radosci mi przyspozylo. Oto kod, jak cos nie tak napisalem daj znac, dziekuje z gory: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; class Start { string pass = "internet"; string password; public void run() { while (pass == "internet") { Console.WriteLine(" Please enter your password:"); password = Console.ReadLine(); if (pass != password) { Console.WriteLine(" Write the correct password!\n"); continue; } if (pass == password) { Console.WriteLine(" Correct passwort!!!\n"); break; } } } class Dstart { public void runner() { int[,] student = new int[21, 5]; for (int a = 1; a < 21; a++) { Console.WriteLine(" Student number {0} ", a); for (int i = 0; i < 4; i++) { student[a, i] = int.Parse(Console.ReadLine()); } } int oceny; for (int a = 1; a < 21; a++) { oceny = 0; Console.WriteLine(" Student number:{0}", a); for (int i = 0; i < 4; i++) { Console.WriteLine(" Score : {0} ", student[a, i]); oceny += student[a, i]; if (i == 3) { Console.WriteLine(" Score average: {0}\n", (oceny / 4)); } } } } } class Program { static void Main() { Start obj = new Start(); obj.run(); Dstart kbl = new Dstart(); kbl.runner(); Console.ReadLine(); } } } Milego dzionka zycze!! [center][/center][center][/center]:d/
czarny_black
Dodano
27.08.2007 16:10:16
  • Sfinks 27.08.2007 18:48:54

    Jeżeli cieszyć się to dobrze, zrozumiałeś o co chodzi , to też dobrze. Ja się cieszę też. ale tutaj masz coś w typu błąd. [quote=czarny_black] for (int a = 1; a < 21; a++) { Console.WriteLine(" Student number:{0}", a); [/quote] tablice i kolekcje zaczynają się od indexu zero, jakbyś miał program większy tobyś na pewno tu nie zrozumiał w czym błąd.nie chodziła by. więc poprawiam [code]for (int a = 0; a < 20; a++) { Console.WriteLine(" Student number:{0}", a+1);<<-- i tutaj +1[/code] Podsumowanie: tutaj zrobiłeś tablicę 21 elementową i zaczynają się działania od drugiego elementu, a pierwszy jest pusty, nie jest to dobra praktyka. No i co do pierwszej części kodu: nie jestem pewny czy to było zdaniem. Pozdrawiam.

Najważnijsze jest w programowaniu umiejętność dobierania narzędzi do zadania. Jeśli zacznieś źle to dalej będą same kłopoty. Ja zawsze jak zauwarzałem że coś u mnie idzie źle to skasowałem wszystko i zaczynałem od zera. Więc: 1)masz zadanie takie że są 20 studęci i każdy ma 4 egzaminy . To znaczy masz robić tablicę dwówymiarową. 2)Program wymaga aby nauczyciel wpisal wyniki kazdego egzaminu dla kazdego studenta.uczniowie nie powinni byc nazwani tylko powinno sie odnosic do nich przez odpowiednie numery czyli pętla for(inti=0;i<4;i++) { student[0,i]=int.Parse(Console.ReadLine()); //czyli dopisujesz 4 wartości do 1-ego studenta; ale uwaga: masz napisać 4 wartości dla 1-ego potem 4 dla drugiego i tak 20 razy więc robisz [b]pętla w pętle[/b] for(int a=0;a<20;a++) { Console.WraitLine(" uczen numer {0} ",a); for(inti=0;i<4;i++) { student[a,i]=int.Parse(Console.ReadLine()); czyli 4 razy sie kręci to i potem raz tam to i tak 20 razy } } 3) Obok 4 wynikow z egzamoniw ma sie znajdpwac ich indywidualna srednia z 4 egzaminow Wyświetlanie tak samo pętla w pętli tylko już zamiast Read to masz doczynienie z Write, i do pętli dodajesz jeszcze trzecią zmienna która liczyć będzie średną więc przed pętlami deklaruj zmienną nową czyli tak; int oceny; for(pętla pierwsza z literka i) { pokaż studenta z WritLinem oceny=0; // zeruj oceny for(int a=0;a<4;a++) { Console.WritLine(" ocena : {0} " student[i,a]) ; oceny+=student[i,a]; if(a==3) // czyli jak już doliczy sume wszystkich ocen Console.WritLine(" srednia ocen jest {0}",(oceny/4).ToString); } } 4) I informacje zostaną w tablicy dwówymiarowej . teraz postaraj się sam składać to w jedność. spróbuj .
Sfinks
Dodano
25.08.2007 13:33:58
Mam napisac jeszcze jedno zadanie: jest 20 studentow w klasie, kazdy student zdal 4 egzaminy. Program wymaga aby nauczyciel wpisal wyniki kazdego egzaminu dla kazdego studenta. Wyniki maja byc wyswietlone w tabeli na ekranie, uczniowie nie powinni byc nazwani tylko powinno sie odnosic do nich przez odpowiednie numery. Obok 4 wynikow z egzamoniw ma sie znajdpwac ich indywidualna srednia z 4 egzaminow. Szkola musi wiedziec takze srednia z kazdego pojedynczego egazminu jak i ogolna srednia ze wszystkich egzaminow. Napisz program ktore da te uprawnienia szkole i bedzie wymagal tylko nauczyciela do podawania indywidualnych rezultatow jako liczby calkowite, at a prompt. Pokaz wszystkie wyniki w tabeli, kazda srednia pokaz z jednym miejscem po przecinku. Informacje musza byc trzymane jako wynik aby w kazdej chwili mozna bylo je wpisac ponownie i obliczyc ponownie w tej samej tabeli. To jest moj kod, nie jest w wnim zawiele, ale staram sie cos wiecej pisac: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace student { class Wstep { public void run() { Console.WriteLine(" There are 20 Students. "); Console.WriteLine("Please enter the name of the student:"); string[] names = new string[20]; for (int i = 0; i < 20; i++) { Console.WriteLine(" Enter #{0} student name: ", i + 1); names[i] = Console.ReadLine(); } int[] exam = new int[20]; for (int a = 0; a < 20; a++) { Console.WriteLine("Enter student #{0} score exam", a + 1); exam[a] = Int32.Parse(Console.ReadLine()); } int count = 1; Console.WriteLine("Score Student"); Console.WriteLine("------- -------"); foreach(string score in names) { Console.WriteLine("{0}{1,20}", count++, score); } } class Program { static void Main(string[] args) { Wstep obj = new Wstep(); obj.run(); Console.ReadLine(); } } } }
czarny_black
Dodano
24.08.2007 22:17:49
Witam!!! Na poczatku bardzo serdzecznie chcialbym Ci podziekowac za pomoc, ja poprostu nie widze tego jak Ty, a teraz wydaje sie to takie proste?! Mam nadzieje ze kiedys bede jak TY, spojrze na zadanie i z glowy wszystko napisze ale to jeszcze chyba dluga droga. W kazdym badz razie nie poddaje sie!! Jezeli chodzi o to pierwsze zadanie to chodzi mi o to ze mam od 1-10 litrow przypisac galony(co jeden litr), i przypisac rowniez co pol galona=ile bedzie litra? Nie wiem jak wlasnie zadeklarowac tej zmiennej? Tak to chyba w tym kodzie jest wszystko ok. Tak mi sie wydaje. A drugie zadanie, nie moge uzywac replace(" ", "").lenhgt lub remove(' ').lenght lepsze jest to co Ty napisales? Dzieki jeszcze raz za pomoc, na prawde jestem wdzieczny, jak bede mial cos jeszcze moge walic??!!
czarny_black
Dodano
24.08.2007 20:45:28
  • Sfinks 25.08.2007 00:14:06

    [quote=czarny_black]Witam!!! W kazdym badz razie nie poddaje sie!! [/quote] szanuje. [quote=czarny_black] Jezeli chodzi o to pierwsze zadanie to chodzi mi o to ze mam od 1-10 litrow przypisac galony(co jeden litr), i przypisac rowniez co pol galona=ile bedzie litra? [/quote] W tym zadaniu co masz , najważniejsze jest matematyka i wyobraźnie. zawsze kiedy masz zmienną który ma zwracać jakiś wartość , to musi chyba zależeć od czegoś nie? to ja dodałem kilometry(mogłeś dodać czas jazdy), więc po iluś kilometrach się zmienia galony i na tym musi być oparte cały program , zmienia się kilometry w pętli while, i według niego masz co raz więcej galony(0.00ileś tam) jak dociągnie się jego wartość do 0.5 dokładnie ma pokazać litry, więc piszesz: [code]float litry = cośtam/galony; to jest matematyka i prosta. a żeby upominał co 0.5 galony o litry to dajeś warunek if(galony==0.5f) // jesli galony są równe 0.5 to { Console.WriteLine(litry); //pokaż litry; } //a jesli nie to nic nie rób. a gdyby miał coś zrobić to dodajesz else rób co innego [/code] reszta jutro zobacze, jestem zmęczony. pozdrawiam.

pierwsze zadanie jest tak [code]foreach (char a in str) { if (!char.IsWhiteSpace(a))//<<--sprawdzaj czy nie spacja lub bialy znak count++; } Console.WriteLine(" There are " + "{0} characters in string {1}", count, str);[/code] a drugie zadanie ma być z stringami czy z tablicą char;bo string to samo się zwięgsza, nie można ograniczyć jego długość. jeśli z tablicą to zrobisz tak [code]//deklarujesz tak char[] str1 = new char[80]; //i wypełnias ten sposób for (int i = 0; i < 80; i++) { str1[i] =char.Parse( Console.ReadLine());//<<--tutaj po każdym znaku musis kliknąc na ENTER }[/code] no i sprawdzasz tak samo co pierwszą Pozdrawiam.
Sfinks
Dodano
24.08.2007 00:06:35
to tak na szybko pisze tak z glowy , dziala ale popraw te cyfry galony litry kilometry i zadziałać powinno jak trzeba, zaraz i drugie zadanie ci wpiszę, jak będą pytania to odpisz. [code] using System; using System.Collections.Generic; using System.Linq; using System.Text; // szczertrze to nie rozumiem co to napisales.wiec ma byc tak namespace litres { // postaraj sie przyzwiczajic nie robyc zmiennych w klasie z funkcja //main, najlepiej zrobyc osobna klase i niech obiekt tej klasy sie //bawi w main. class nowa { float litry; float galon; int kilometry; //stawiam na tym ze na 1 km zuzywa 0.22 galony paliwa //jesli nie to tutaj zmien const float zuzyto = 0.22f; //stawiam ze 1 galon=4.546 litry tak? jesli nie to //tutaj zmien ta cyfre const float zmienna=4.546f; //metoda juz ktora bedzie szmigac w main public void run() { Console.WriteLine(" ile kilometry przejechales ?"); this.kilometry = int.Parse(Console.ReadLine()); while (galon < 0.5f) { if (galon >= 0.5f) { Console.WriteLine(" przejechales" + kilometry + "kilometry i " + "zuzywesz " + litry + " litry benzyni "); break; } else { kilometry += 10; this.galon = kilometry * zuzyto; this.litry = galon / zmienna; continue; } Console.WriteLine("teraz przejechales " + kilometry + " kilometry"); } } } class Program { static void Main(string[] args) { nowa obj = new nowa(); obj.run(); Console.ReadLine(); } } } [/code]
Sfinks
Dodano
23.08.2007 23:28:17
Nastepnym kodem ktory mam napisac jest kod w ktorym w pierwszym zdaniu mam obliczyc ilosc liter bez spacji, a drugie zdanie ma byc podane przez uzytkownika ma miec max 80 znakow,ma zawierac liczby i cyfry i tez mam obliczyc ilosc znakow w zdaniu bez spacji. Oto kod: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace counting { class Program { public static void Main(string[] args) { string str = "the quick red fox jumper over the lazy brown dog"; int count = 0; string str1; foreach (char a in str) count++; Console.WriteLine(" There are " + "{0} characters in string {1}", count, str); Console.WriteLine(" Type the next centence:"); str1 = Console.ReadLine(); foreach (char b in str1) { if (Char.IsDigit(b)) Console.WriteLine("Oh no a digit" + "has been found"); } count++; Console.WriteLine(" There are" + " {2} characters in string {3}", count, str1); } } } nie wiem jak napisc ze zdanie ma miec max 80 znakow i instrukcja 'if' nie chce mi dzialac,prosze o wskazowki. Wielkie dzieki
czarny_black
Dodano
23.08.2007 00:52:36
tu mam stworzyc kod ktory ma porownac 1 litry do 1 galonow i zarazem ma wyswietlic wynik co 0,5 galona( i z tym wlasnie mam problem) moze ktos moze mi pomoc. Wiem ze dla niektorych to jest banalne ale ja siedzialem troszke nad tym, i nic. Kod: using System; using System.Collections.Generic; using System.Text; namespace litres { class MainClass { static void Main(string[] args) { const int Max = 11; int count; float gallons = 0.220f; float zmienna = 4.546f; Console.WriteLine("LITRES GALLONS"); Console.WriteLine("------ --------"); for (count = 1; count < Max; count++) Console.WriteLine(" {0,3}{1,13:F3}",count,count * gallons); Console.WriteLine(); Console.WriteLine(" ENTER to continue"); Console.ReadLine(); } } }
czarny_black
Dodano
23.08.2007 00:45:31
Nie rozumiem w czym twój problem. co się nie układa? co chcesz pisać ? przyklej tu jakiś nieukładany kod , piszesz na jakim kompilatorze ? jaką aplikację ? na jakim stopniu teraz jesteś ? napisz konkrety i się nie załamuj, wszyscy miały na początku ten problem i każdy znalazł pomoc na forach.
Sfinks
Dodano
23.08.2007 00:10:08
czarny_black
Dodano:
22.08.2007 19:15:31
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1