Narodowy test inteligencji

Zróbcie sobie teścik na inteligencje ja miałem w pierwszym próbnym zestawie 23 pkt. :twisted:
www.IQ.Onet.pl

Odpowiedzi: 20

Jeszcze chciałem wyjasnic jedną rzecz – oczywiście "no offence" :wink: Prosze nie nazywać tego bardzo miłego i symatycznego Pana, z którym rozmawiałem juź parukrotnie na gg mądralą (nie jest nim na pewno). Ten człowiek faktycznie posiada duzą wiedzę i wysoki iloraz inteligencji. A to, źe Pan Hahulski sie nie odzywał o niczym nie świadczy. Jak oglądałeś program, to wiesz, źe sam się pomylił, gdy go zapytano o te rysuneczki. Nie wiem jaki był tego powód, moźe taka wyreźyserowana podpucha, a moźe po prostu dobrez nie widział – ma przecieź okulary.

Ten temat uwaźam z mojej strony za zakończony. A tem mój najdłuzszy post w tym topicu faktycznie ma "agresywny wydźwięk", ale to było celowe, poniewaź po tym co pokazał TVN wespół z GW i Onetem czułem się zniesmaczony i zawiedziony.
Pawek
Dodano
21.10.2003 01:25:58
Pawek:
Oj EL NINO wszystko zakwestionowałeś, Twoje prawo,
No wlasnie – moje prawo :wink: . Ale moze nie kwestionowalem, tylko podalem moj punkt widzenia. Z reguly bowiem nie szukam niepotrzebnie nigdy dziury w calym a Twoj post takie wlasnie odniosl na mnie wrazenie :D . No offens.
Pawek:
... ja rozmawiałem z jednym Mensaninem i on się ze mną w większości zgadza :P
Tia. Teraz dookola bedzie mozna spotkac samych ludkow z Mensy. Powiedz temu madrali (jesli nim jest fucktycznie), ze jego szef, prezes Mensy, byl w studio i niczego nie negowal :P .
EL NINO
Dodano
21.10.2003 01:18:07
Oj EL NINO wszystko zakwestionowałeś, Twoje prawo, ale ja rozmawiałem z jednym Mensaninem i on się ze mną w większości zgadza :P

Do MarcinX – dokładnie 186 :!: :!: :!:

LEM RULEZ
Pawek
Dodano
20.10.2003 20:50:51
Wczoraj w tv był reportaź na ten temat,ponoć S. Lem posiada jedno z większych (moźe nawet najwieksze udokumentowane) IQ w polsce.
O ile pamiętam to było ok. 180
MarcinX
Dodano
20.10.2003 20:27:52
Pawek:
Poza tym, zgadzam się z przedmówcami, źe zadanie z tymi dwoma gośćmi jest kontrowersyjne.
Nie sadze zeby bylo kontrowersyjne. Pytano o wiek czyli lata, a nie o to ile maja lat, miesiecy i dni. Jesli ktos Cie spyta 1 stycznia nowego roku w jakim jestes wieku, to odpowiadasz rocznikowo a nie liczysz dokladnie dni i miesiace.
Pawek:
Tam takiego punktu nie ma, a najbliźej niego jest nie 1., a 2.
No to miales chyba krzywy monitor :wink: . Jesli przyjmiemy odleglosc miedzy punktami na np. 1 metr, to zeby zrownowazyc ciezar wiszacy w odleglosci 2 metrow, musimy drugi, dwa razy lzejszy powiesic w odleglosci 4 metrow. A ze znaczniki byly akurat na rysunku przestawione ?
Pawek:
Trzeci (!!!!) kwiatek, to pytanie, który wyraz nie pasuje do pozostałych (asfalt, dywan, linoleum, parkiet). Asfalt (bo nie ma go wewnątrz domów) – zgadzam się, ale dlaczego nie dywan :idea: Jako jedyny z wymienionych jest ruchomym elementem, który kładziemy na płaską powierzchnię.
Wszystkie rzeczy oprocz asfaltu maja jedna ceche wspolna – zwiazane sa z domem, mieszkaniem. I tego sie nalezy trzymac. A poza tym zarowno linoleum jak i parkiet i asfalt, rowniez mozemy pozwijac :P .
Pawek:
te rysunki, ... były za małe.
Tu akurat sie czepiasz. Jesli komus bylo za male, to mogl rozwazywac test z gazety albo przelaczyc na telewizor 32 calowy :wink: .
Pawek:
Czemu ten test wyskalowano w tak głupi sposób.
Poniewaz testy mensy sa trudniejsze i zawieraja wiecej pytan – a co za tym idzie, mozna na prawdziwym uzykac wiecej punktow jesli ktos potrafi.

U mnie rowniez obrazki pojawialy sie po jakims czasie od momentu w ktorym startowal czas. No i jakos nie narzekam :D .
EL NINO
Dodano
20.10.2003 20:26:28
Racja dexter, ja teź takie coś miałem i równieź mnie to denerwowało, źe były opóźnienia oraz, to źe nie moźna było sobie "doznaczyć" odpowiedzi jak się nie zdązyło kliknac :!:

PS. Dzięki SLAY3R. Pewnie to było wynikiem moich problemów z netem. Po prostu nie mogłem i dlaej nie moge wysyłac większych porcji danych.
Pawek
Dodano
20.10.2003 20:14:00
Jeszcze doloze cos od siebie do powyzszych uwag :
Otoz u mnie i u wielu moich znajomych, przy pytaniach z obrazkami, pojawiala sie tresc pytania, np."Ktory rysunek rozni sie od pozostalych?" i dopiero po kilku sekundach pojawialy sie obrazki co spowodowalo ze wielu internautow mialo mniej czasu na odp przy tych pytaniach.

I jeszcze jedna sprawa – internauci mieli jeszcze jedno male utrudnienie – gdy znali odp na jakies pytanie a zwyczajnie zabraklo im ulamka sekundy na jej zaznaczenie tracili punkty, natomiast telewidzowie mogli spokojnie zapisac odp gdy ta pani z tvn zaczela czytac nastepne pytanie...

Reasumujac – uwazam ze idea samego testu byla dobra ale jego przeprowadzenie mialo wiele niedociagniec...

I jeszcze jedno – zdziwilo mnie bardzo iz pan Rokita nie zostal najinteligetniejsza gwiazda w studiu, gdyz uwazam ze jest on jednym z najinteligetniejszych Polakow...

No to tyle :)
Pozdrowienia :)
dexter
Dodano
20.10.2003 18:40:34
Nie test nie moźe sprawdzić inteligencji człowieka w mniejszj cześci sprawdzi ale np. obrazki na których trezbe snaleźć róźnice to test na spostrzegawczość a sumowanie liczb do dla matematyków, który szybciej liczy a na inteligencje do zagadki typu w temacie usuniętym lub byłym o zgadkach na tym forum
pbartek
Dodano
20.10.2003 16:29:46
pbartek:
A zresztą ten test wcale nie swiadczy o inteligencji :twisted: :twisted: :twisted:
A o czym ? Pewnie o zdolnosci przejmowania cudzych kont ? :mrgreen:
EL NINO
Dodano
20.10.2003 15:50:08
pbartek:

ile potrzeba do Mensy.


by dostaćsię muszisz zadać ich egzamin –> wygląda on trochę inaczej niź te na intelignecję

wiecej info : http://www.mensa.org.pl

pbartek:

A zresztą ten test wcale nie swiadczy o inteligencji :twisted: :twisted: :twisted:


nie pocieszaj się :twisted:
The_judge
Dodano
20.10.2003 15:41:05
Xior:
do mensy mnie nie przyjmą IQ 140 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Masz ładne iq ale ile potrzeba do Mensy.

A zresztą ten test wcale nie swiadczy o inteligencji :twisted: :twisted: :twisted:
pbartek
Dodano
20.10.2003 15:28:40
theboss78:
dexter:

A tak na marginesie to moim zdaniem pytanie o wiek 2 przyjaciol bylo bardzo kontrowersyjne, wiele osob (w tym ja) zaznaczylo 49 a jednak odp byla 50. Bo jesli patrzec na daty dokladne to powinno byc 49, a gdyby patrzec rocznikowo to 50.


To wlasnie bylo bardzo latwe pytanie.juz wyjasniam dlaczego.Z tego co pamietam gosc A urodzil sie w 1978r a gosc B w 2003 ma 25lat.Gosc A w 2003 ma 25lat a z tego co wiemy w 2003 gosc B ma 25lat czyli 25+25=50.


Tyle ze pisalo ze gosc A urodzil sie 20 grudnia 1978 czyli jeszcze 25 lat nie skonczyl....
dexter
Dodano
20.10.2003 10:09:52
do mensy mnie nie przyjmą IQ 140 :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Xior
Dodano
20.10.2003 01:37:11
Nie traktujcie tego jako testu na inteligencje! Jest tylko jeden test, którym sie ją bada i robi to psycholog i wcale nie przypomina tego co tu mieliśmy. To była poprostu zabawa. Jak ktos chce naprawde sie przebadać to tylko i wyłacznie u psychologa. Wiem to bo moja matka nim jest i takie robi.
fije
Dodano
20.10.2003 01:33:57
dexter:

A tak na marginesie to moim zdaniem pytanie o wiek 2 przyjaciol bylo bardzo kontrowersyjne, wiele osob (w tym ja) zaznaczylo 49 a jednak odp byla 50. Bo jesli patrzec na daty dokladne to powinno byc 49, a gdyby patrzec rocznikowo to 50.


To wlasnie bylo bardzo latwe pytanie.juz wyjasniam dlaczego.Z tego co pamietam gosc A urodzil sie w 1978r a gosc B w 2003 ma 25lat.Gosc A w 2003 ma 25lat a z tego co wiemy w 2003 gosc B ma 25lat czyli 25+25=50.
theboss78
Dodano
20.10.2003 01:02:41
Mam 18 lat i wyszlo mi IQ 126, robilem na onecie i nie zdarzylem odpowiedziec na 2 pytania mimo ze znalem poprawna odpowiedz (zabraklo ulamka sekundy) i zaliczajac te 2 pytania to mialbym iq 132, ale wynik oficjalny to 126 i tego sie trzymam :)

A tak na marginesie to moim zdaniem pytanie o wiek 2 przyjaciol bylo bardzo kontrowersyjne, wiele osob (w tym ja) zaznaczylo 49 a jednak odp byla 50. Bo jesli patrzec na daty dokladne to powinno byc 49, a gdyby patrzec rocznikowo to 50.

Pozdrowienia :)
dexter
Dodano
20.10.2003 00:43:14
Traktujmy jako zabawę, ale pochwalić się moźna :wink: :wink: Ja miałem w kategorii >19 129!!! Jeeeeee 8)
Pawek
Dodano
19.10.2003 23:43:29
racja trraktujmy to jak zabawe !! i niewazne ile mamy IQ
gieras
Dodano
19.10.2003 23:34:47
W tym jest sek.No ale jak ta pani ekspert w studio powiedziala:"test nalezy traktowac jak zabawe".
theboss78
Dodano
19.10.2003 23:31:43
theboss78:
Tylko, ze musza byc te same pytania dla kazdego z panstw, a raczej nie wierze zeby byly te same.
no wlasnie, na kazdym tescie sa inne pytania to jak to mierzyc ?? na jednym bede mial 87 a na drugim 100 to jakie mam iq?? wszedlem sobie na www.mensa.org.pl zobacze co tam ciekawego moze beda jakies testy porzadne :evil:
gieras
Dodano
19.10.2003 23:19:59
Gandalf
Dodano:
12.10.2003 22:52:25
Komentarzy:
20
Strona 1 / 3