napęd dvd , a raczej jego brak , czytanie płyt dvd jako CD

To chyba dobry dział. Jestem w kropce, nie wiem jak to zrobić , więc proszę o rady dosłownie jak "dla blondynki" :rolleyes: Laptop , problem z nagrywarką dvd . Wszystko było ok. Jeśli chodzi o odczytywanie i nagrywanie płyt. ale... zainstalowałam dość dawno... [b][i]alcohol 52%[/i][/b] aby stworzyć obraz płyty na ps i móc to potem nagrać ( w nero, *iso) Dziś chciałam nagrać kilka rzeczy, na płytę DVD (filmy) , więc normalnie: [b][i]nero-> dvd -> nagraj dane itd[/i][/b] w tym, że ledwo pokazał się 1% wyskakiwał błąd , no i do jakiegokolwiek nagrania nie dochodziło. Próbowałam chyba z 30razy , myślałam, że może jakimś cudem coś klikłam nie tak, ale nie... nic nie nagrywało. Zauważyłam, że w "M.komp." - dysk dvd widnieje jako dysk alcoholu, i nero jakby tego chyba dysku nie widział... [b]Wsadzam płytę dvd , i komputer ją widzi jako dysk cd , pyta co zrobić z tym cd ?[/b] Nie wiem czy ten "problem" pojawił się od razu, czy też teraz, ponieważ szczerze mówiąc, rzadko używałam ost. stacji dysków. Parę dni temu jednak wypalałam płytę do ps2 (iso, w nero, na dvd) i było ok. Teraz odinstalowałam alcohol , dysk znikł i została tylko "Stacja Dysków DVD-RAM E:)" jednak, gdy wsadzam jakąkolwiek płytę DVD, stacja ta zmienia nazwę na CD ](*,) Nie wiem jak to sprawdzić , co zrobić by znów było normalnie. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.:neutral:

Odpowiedzi: 18

Jeśli to jest laptop - to na 100% na spodzie znajdziesz na naklejce jego pełną nazwę: Fujitsu Siemens np. Amilo xyzxyz PS I w międzyczasie kliknij na ikonkę "INSTALL"
Veers
Dodano
20.09.2009 13:02:53
wrrr... nadal to samo . ;/ Odinstalowałam napęd , uruchomiłam kompa, znalazł nowy sprzęt , ale to nic pomogło... Ściągnęłam ten sterownik i go rozpakowałam, ale nie wiem za bardzo co dalej , bo to raczej nie jest zainstalowane jak się domyślam , wklejam screeny jak to wygląda: [b]Pliki:[/b] [img]http://img27.imageshack.us/img27/4110/screen1al.jpg[/img] [b] Okienko aspi[/b] [img]http://img29.imageshack.us/img29/6282/screen2gr.jpg[/img] a jeśli chodzi o kompa to tak: to jest zwykły laptop Fujitsu Siemens Windows XP , Home Edition , Service Pack 3 Intel(R) Celeron(R) CPU 540 @ 1.86 GHz 1.87 Ghz, 768 MB RAM nie wiem czy coś jeszcze ?
ewa310
Dodano
19.09.2009 12:56:29
Witam - ponownie. Ponieważ nie miałem zbyt wiele czasu by namierzyć konkretny plik sterownika, proponuje byś przeprowadziła następujące kroki: 1. ściągnij sterownik [url=http://download.chip.eu/pl/ASPI-Driver-4.72_86118.html]ASPI[/url] (ale jeszcze go nie instaluj) 2. Wejdź do menadżera urządzeń, odszukaj gałąź wskazującą twój napęd optyczny, wybierz menu kontekstowe i z niego "Odinstaluj" 3. Restart systemu 4. Po restarcie system powinien rozpoznać od nowa sprzęt (z komunikatem bądź bez niego). To teoretycznie może rozwiązać problem - wiec sprawdź. Jeśli nadal system będzie widział napęd CD - uruchom instalację sterownika ASPI. Jeśli powyższe kroki nie pomogą - proszę napisz z jakim sprzętem mam do czynienia (chodzi mi o płytę główną, by móc namierzyć sterowniki systemowe, jako że kolejnym krokiem jaki można podjąć będzie reinstalacja sterowników kontrolera pamięci masowych). Napisz też jakim systemem operacyjnym dysponujesz.
Veers
Dodano
19.09.2009 10:47:18
ok, będę czekać :)
ewa310
Dodano
18.09.2009 19:02:17
Odpiszę wieczorem - bo teraz mam kipisz w robocie ....
Veers
Dodano
18.09.2009 15:43:24
Usunęłam alcohol , z unistall ze startu Usunęłam klucz w rejestrze [color=darkblue]"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F}"[/color] Drugiego klucza[color=darkblue] "HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\32418F9EE1126B64A90E8365B85CFCF6"[/color] NIE BYŁO (ani przed odinstalowaniem alcoholu, ani tymbardziej po) Uruchomiłam STPD Standalone Installer , i pojawił się taki komunikat " Higher SPTD version is already present . Run its setup for maintainence " Uruchomiłam kompa. --- Próbowałam nagrać płytę, ale znów to samo , w tym, że teraz pojawia się jeszcze takie mniej więcej zdanie: Bład bla bla bla ... " Generowanie granicy wysokiej zgodności z DVD " --- i jak wkładam płytę dvd, to nadal pyta o cd, jeśli to ma jakieś znaczenie ...
ewa310
Dodano
18.09.2009 14:35:03
Zacznę od końca (i dokończę jutro rano - bo padam na ... twarz). Nagrywa ISO - ponieważ nie musi korzystać z czegoś co się nazywa Book Type (i takie tam). Nie widzi DVD - ponieważ w systemie znajduje się sterownik napędów wirtualnych, który się gryzie ze sterownikiem systemowym. Teraz tak: odinstaluj program, ale nie z poziomu Dodaj/usuń programy, lecz z poziomu uninstal (w menu Start lub w folderze programu), następnie odszukaj te klucze z punktu 2 i 3 - UPEWNIJ SIĘ że to są dokładnie TE klucze !! (najlepiej jest jak zwykle przed operacjami na rejestrze zastosować się do zasady : lepiej mieć jedną kopię zapasową więcej niż jedną za mało) Usuń je (usunięcie klucza - oznacza usunięcie np. "{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F}" , a nie oznacza usunięcia np. "\CurrentVersion\Uninstall\{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F}" <- to tak dla jasności sytuacji. Potem trzeba jeszcze usunąć sterownik. W linku podali w którym kluczu rejestru się znajduje do niego odwołanie oraz cenną uwagę, że dla różnych wersji Alcohola - występują różne nazwy sterownika (vax347s, vax347b, a347scsi, a347bus). Ponieważ nie chce mi się sprawdzać w tej chwili jak się będzie nazywał twój sterownik - przejdź do następnego kroku: pobierz tak jak w linku podanym napisali [url=http://forum.alcohol-soft.com/index.php?showtopic=27947]STPD Standalone Installer[/url] , uruchom go - powinien usunąć sterowniki (co prawda jeszcze nie fizycznie - ale nie powinny być już ładowane po restarcie). Jeśli to nie wystarczy - będziemy szukali konkretnego sterownika. Dobranoc.
Veers
Dodano
18.09.2009 02:06:49
Jeśli dobrze rozumie... ?! [b] Nie odinstalowywać Alcoholu przez dodaj/usuń programy lub unistall w folderze , tylko od razu skasować dane rzeczy w rejestrze??[/b] [color=darkblue]For version 1.9.5.3105 1.run "regedit" 2.Find "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E9F81423-211E-46B6-9AE0-38568BC5CF6F}", then delete that. 3.Find "HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products\32418F9EE1126B64A90E8365B85CFCF6", then delete that.[/color] [b]Usunąć te całe klucze ??[/b] ( tzn to po lewej stronie ;> ? ) heh nie znam się na tym dobrze... [color=darkblue] Then to remove Alcohol driver you need to start Regedit then go to HKey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services here you should find the Keys for the Alcohol Driver in version 1.9.2.1705, 1.9.5.2722 or 1.9.5.2802 a347scsi and a347bus, or in version 1.9.5.3105 vax347s and vax347b, delete these Keys and remove corresponding files from Windows\System32\Drivers folder.[/color] [b]Usunąć kolejny klucz , niby jakieś sterowniki ... i jakieś pliki z Windows / System32 , skąd będę wiedzieć jakie??[/b] [b]Uruchomić komputer :mryellow: [/b] a wersje alcoholu mam 1.9.8 ( powyżej jest opisene 1.9.5, ale to się chyba mocno nie różni ? ) Chce jeszcze dodać, że kiedy chce wypalić płytę np. te filmy wybierając "[u]Utwórz dysk DVD z danymi[/u]" pojawia się błąd przy nagrywaniu, o czym wyżej pisałam, natomiast dla próby ( przy wył. napędzie alcoholu) wzięłam "[u]Nagraj obraz na dysku[/u]" (obraz iso gry ps2, na tej samej pustej płycie) i nagrało bez problemu! także, eliminuje tu, popsutą nagrywarkę, czy felerne płyty... tylko dlaczego nagrywa obraz iso , a nie chce nagrać zwykłego filmu ?
ewa310
Dodano
17.09.2009 19:17:56
To Alcohol na 99% Teraz kwestia co się będzie działo po tym jak odinstalujesz Alcohola zgodnie z instrukcją którą podałem w linku. Jeśli to nie da rady - trzeba będzie szukać wpisu w rejestrze. POdaj dokłądnie wersję Alcohola (powinno być gdzieś w memu programu pod pozycją "O programie").
Veers
Dodano
17.09.2009 17:00:28
Zainstalowałam Alcohol , pojawiła - nowa - stacja dysków DVD (F:) Wyłączyłam napędy wirtualne na 0 , napęd DVD F: znikł oczywiście Włożyłam płytę DVD i dalej pokazują się zadania dla CD , a Stacja Dysków DVD-RAM (E:) zmienia nazwę na Stację Dysków CD (E:) Próbowałam wypalić płytę, nadal pojawia się błąd wyżej opisany. W nero widnieje napęd (E:) --- Czyli tak jakby dysk E: był stacją CD , i nero mając w ustawieniach automatycznie stację E: (a nie ma innej) nie mógł nagrać DVD ? bo żąda cd? Nie próbowałam nagrać nic na zwykłą cd, może jakby się udało to to by coś znaczyło? --- Szczerze mówiąc, nigdy nie zwracałam uwagi na to, czy jak wkładam płytę dvd czy zwykłą, to zawsze pyta o cd? Tak samo nie pamiętam już, czy w m.komp powinny być dwa napędy cd i dvd , czy tylko jeden napęd świadczący o sprzęcie ( nagrywarce w laptopie) Fakt za często nie nagrywałam, ale nigdy nie miałam żadnych problemów z nagrywarką. Ost. tydzień lub dwa , temu - wypalałam płytkę w nero z iso , do ps2 i także było ok. Więc naprawdę, nie wiem w czym już problem, czy to ten alcohol, czy coś innego, ale nic na tym komputerze nie instaluje, co mogłoby mieć wpływ na nagrywarkę.
ewa310
Dodano
17.09.2009 16:46:05
ewa310 - zainstaluj jeszcze raz Alcohola (dokładnie tą samą wersję - bądź nowszą). Upewnij się że liczba napędów virtualnych jest ustawiona na 0. Sprawdź czy po instalacji DVD są rozpoznawane poprawnie. Jeśli tak - to ewidentnie problemem będzie pozostałość sterownika napędów wirtualnych. Następnie usuń program zgodnie z tym opisem: http://forum.alcohol-soft.com/index.php?showtopic=20874
Veers
Dodano
17.09.2009 15:55:30
[b]Niestety nic to nie dało. [/b] [color=darkblue][size=3]W edytorze rejestru (START/URUCHOM, wpisz REGEDIT) usunąć wartości "UPPERFILTERS" i "LOWERFILTERS" w następujących kluczach: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318} HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318} HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318}[/size][/color] [b]W tych 3 kluczach, usunęłam tylko[u] Lowerfilters[/u] ... żadnego Uperfilters nie było. Natomiast jeśli chodzi o:[/b] [color=darkblue][size=3]Usunąć wartości "NoDrives" w kluczach: [u][b][i][b]HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer[/b][/i][/b][/u] HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer [/size][/color] [b]NoDrivers - usunęłam tylko w tym pierwszym kluczu, bo w tym drugim także nic takiego nie było. Może dlatego, że ten alcohol był już odinstalowany ?? Nie wiem... W każdym bądź, razie jak wkładam płytę dvd , to komputer pyta co zrobić z CD , a ikona napędu? w M.Komp.. zmienia się na[u] Stację Dysków CD[/u] Błąd jaki pokazuje podczas próby nagrania czegokolwiek wygląda tak: [/b] Rozpoczęto zapis .... Ustawienie Book Type: DVD-ROM Błąd zapisu! E: HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20 Błąd zapisu! E: HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20 Nie można wykonać polecanie Zakończy w trybie DAO Zapis ... nie powiódł się!
ewa310
Dodano
17.09.2009 14:03:22
Ucho - dublujesz linka tak dla sportu, czy tylko nie zauważyłeś że już go podałem ??
Veers
Dodano
17.09.2009 03:17:24
  • Ucho 17.09.2009 16:28:21

    [quote=Veers]czy tylko nie zauważyłeś że już go podałem ??[/quote] Nie zauważyłem łapki .... Odnośnie tematu, to [b][u]ewa310[/u][/b] napisz jak poszło po ostatniej poradzie. Jak nic nie da to podejdziemy troszkę radykalniej.

A gdybyś nie wiedziała jak to tu ściąga: http://support.microsoft.com/kb/322756/
Ucho
Dodano
16.09.2009 23:45:55
Masz usunąć tylko WARTOŚCI . Ale tak czy inaczej - najpierw zrób [url=http://support.microsoft.com/kb/322756/pl][b]KOPIĘ ZAPASOWĄ REJESTRU[/b][/url].
Veers
Dodano
16.09.2009 13:18:30
Raczej odczytuje dvd, przynajmniej wczoraj udało się normalnie odtworzyć płytkę dvd. [b]Przeczytałam ost. post:[/b] [size=4]Spróbuj tak: W edytorze rejestru (START/URUCHOM, wpisz REGEDIT) usunąć wartości "UPPERFILTERS" i "LOWERFILTERS" w następujących kluczach: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318} HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BBFC1–08002BE10318} HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965–E325–11CE–BFC1–08002BE10318} [/size] [size=5][b]u mnie w rejestrze ten cały klucz , rózni się jedną literą ? konkretnie jest tylko np BFC1 , a nie jak podane B[u]B[/u]FC1 reszta się zgadza, czy to jest to samo ? i spokojnie to usunąć ?[/b] [b]alcohol mam także [u]odinstalowany już,[/u] czy to nic nie szkodzi ?![/b] [/size] Jeżeli nie pomogło, spróbuj: Usunąć wartości "NoDrives" w kluczach: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer [b]i czy usuwać cały jakby "folder" po prawej stronie tabelki, czy tylko te pliki po lewej ? Przepraszam, że tyle pytań, ale naprawdę się na tym nie znam :neutral: [/b]
ewa310
Dodano
16.09.2009 12:03:58
A - tam - stary indiański numer z alcoholem (na przyszłość rada: przed instalacją jakiegokolwiek softu do emulacji napędów - rób kopię zapasową rejestru), a teraz, ponieważ nie chce mi się pisać: [url=http://forum.dobreprogramy.pl/nie-wykrywa-romu-instalacji-alcohol-t105116-15.html]ZOBACZ OSTATNI POST[/url].
Veers
Dodano
16.09.2009 09:56:26
Ale płyty dvd są czytane przez Windows bez zakłóceń, tak?
XanTyp
Dodano
16.09.2009 02:21:32
ewa310
Dodano:
16.09.2009 01:29:50
Komentarzy:
18
Strona 2 / 2