napęd dvd , a raczej jego brak , czytanie płyt dvd jako CD

To chyba dobry dział. Jestem w kropce, nie wiem jak to zrobić , więc proszę o rady dosłownie jak "dla blondynki" :rolleyes: Laptop , problem z nagrywarką dvd . Wszystko było ok. Jeśli chodzi o odczytywanie i nagrywanie płyt. ale... zainstalowałam dość dawno... [b][i]alcohol 52%[/i][/b] aby stworzyć obraz płyty na ps i móc to potem nagrać ( w nero, *iso) Dziś chciałam nagrać kilka rzeczy, na płytę DVD (filmy) , więc normalnie: [b][i]nero-> dvd -> nagraj dane itd[/i][/b] w tym, że ledwo pokazał się 1% wyskakiwał błąd , no i do jakiegokolwiek nagrania nie dochodziło. Próbowałam chyba z 30razy , myślałam, że może jakimś cudem coś klikłam nie tak, ale nie... nic nie nagrywało. Zauważyłam, że w "M.komp." - dysk dvd widnieje jako dysk alcoholu, i nero jakby tego chyba dysku nie widział... [b]Wsadzam płytę dvd , i komputer ją widzi jako dysk cd , pyta co zrobić z tym cd ?[/b] Nie wiem czy ten "problem" pojawił się od razu, czy też teraz, ponieważ szczerze mówiąc, rzadko używałam ost. stacji dysków. Parę dni temu jednak wypalałam płytę do ps2 (iso, w nero, na dvd) i było ok. Teraz odinstalowałam alcohol , dysk znikł i została tylko "Stacja Dysków DVD-RAM E:)" jednak, gdy wsadzam jakąkolwiek płytę DVD, stacja ta zmienia nazwę na CD ](*,) Nie wiem jak to sprawdzić , co zrobić by znów było normalnie. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.:neutral:

Odpowiedzi: 20

ewa310 - po całości że tak się brzydko wyrażę - jedziemy po bandzie. Pewne jest tylko to, że sterowniki do emulowania napędu nie zostały odinstalowane (w przypadku Alcohola - nieważne której wersji) - tak się często zdarza, szczególnie kiedy na pokładzie komputera znajduje się "nietypowy" kontroler (w twoim przypadki SiS). I metody które podawałem na początku z reguły wystarczą do rozwiązania problemu. Niestety - producent tego softu, broni się przed piratowaniem w dość przykry sposób, który powoduje specyficzne działanie deinstalatora, polegające na dezaktywowaniu sterownika - bez jego usuwania z systemu. Fajnie byłoby, gdyby sterownik nazywał się za każdym razem tak samo - ale niestety - zgodnie ze specyfiką ochrony programu - tak nie jest. Dobitnie świadczy o tym fakt - że kiedy zainstalujesz Alcohola - napęd działa prawie prawidłowo. To tyle teoria. Próbowałaś już reinstalacji Alcohola 52% - i nie dało to satysfakcjonujących efektów. Więc idź na całość - zainstaluj triala 120% i zobaczymy - może po deinstalacji będzie lepiej - bo gorzej prawie na pewno nie będzie.
Veers
Dodano
29.09.2009 02:23:54
  • ewa310 29.09.2009 13:20:58

    [quote=Veers]może po deinstalacji będzie lepiej - bo gorzej prawie na pewno nie będzie.[/quote] hehe fajne pocieszenie :) naprawdę... Chyba wywalę, ten komputer przez okno , bo cała akcja na nic się zdała , nic to nie pomogło ](*,) [quote=Veers]ewa310 - odpal menadżera zadań i zobacz czy gdzieś wśród procesów działających w tle nie ma takiego o nazwie: StarWindService.exe[/quote] Nie było. [quote=Veers] Zainstaluj Alcohola 120% (może być trial) - zgodnie z instrukcją pokazaną [url=http://support.alcohol-soft.com/en/knowledgebase.php?postid=15018&title=Installing+using+Expert+Mode]tu[/url] - czyli w trybie expert mode, zmieniając jednocześnie nazwę sterownikom bus drive i miniport (tak jak pokazali na screenach).[/quote] Tak zrobiłam. [quote=Veers] Po instalacji: upewnij się że nie ma włączonych żadnych napędów wirtualnych, jeśli znalazłaś na liście usługę o której wspomniałem na wstępie - zabij ją (albo z menadżera zadań, albo z wiersza polecenia przy pomocy net stop starwindservice.exe). [/quote] Napędy wirtualne wył. , starwindservice.exe w menadżerze zadań (który potem pojawił się po zainstalowaniu alcoholu) usunięty [quote=Veers] Odinstaluj Alcohola, [/quote] Odinstalowałam Start -> programy -> alcohol -> unistall [quote=Veers] ZANIM zrestartujesz system, otwórz edytor rejestru, wybierz "znajdź" i najpierw każ mu znaleźć wpisy w których będzie występować ta zmieniona nazwa sterownika, za każdym razem usuwając znaleziony wpis. [/quote] W rejestrze, usunęłam, to co, że tak powiem, znalazło i mi zaznaczyło tzn. [u]1 Wartość[/u] w kluczu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Eventlog\System i cały [u]klucz:[/u] HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\abc347s [quote=Veers] Kiedy usuniesz wszystkie wpisy - wejdź do menadżera urządzeń, i usuń z niego napęd optyczny, oraz kontrolery (czyli to co już robiłaś). Dopiero po tym zrestartuj system. [/quote] Odinstalowałam napęd i kontrolery w tym, że ... opisując w dokładnej kolejności - [b][u]kontroler SIS pci ide[/u][/b] - [b]podstawowy kanał ide[/b] (po "[u]odinstaluj[/u]") znikły od razu z listy , te dwa kontrolery [b]- podstawowy kanał ide[/b] ( po "odinstaluj" , zapytano o potrzebie uruchomienia kompa, -> więc NIE lista menadżera migła, jakby odinstalowano, ale kontroler nie zniknął z listy [b]- pomocniczy kanal ide[/b] (odinstalowano , i znikł z listy) [b] - standardowy podwojny kontroler pci ide[/b] jak powyżej - ( po "odinstaluj" , zapytano o potrzebie uruchomienia kompa, -> więc NIE lista menadżera migła, jakby odinstalowano, ale kontroler nie zniknął z listy Uruchomiłam system. i Drugi raz po zainstalowaniu nowego sprzętu. Wszystko robi, się tak jak wcześniej. Nie wiem, może zmienić nową płytę , bo ta od tych prób , jest lekko porysowana już ( chociaż generalnie z odczytem nie ma problemu) Może tu coś jest nie tak ? [img]http://img24.imageshack.us/img24/8011/nerobg.jpg[/img] [b]No to został już chyba tylko format ?! ;/;/[/b]

W sumie problem dot. Alcohola 52% , a nie 100% , nie wiem czy to jest jakaś różnica dla systemu?! Czy w tym przypadku zainstalować jak powyżej, 100% ?
ewa310
Dodano
29.09.2009 00:47:55
ewa310 - odpal menadżera zadań i zobacz czy gdzieś wśród procesów działających w tle nie ma takiego o nazwie: StarWindService.exe Jeśli będzie, to od razu przy okazji zobaczymy czy nie uda się namierzyć tych sterowników które ... sobie lecą. Zainstaluj Alcohola 120% (może być trial) - zgodnie z instrukcją pokazaną [url=http://support.alcohol-soft.com/en/knowledgebase.php?postid=15018&title=Installing+using+Expert+Mode]tu[/url] - czyli w trybie expert mode, zmieniając jednocześnie nazwę sterownikom bus drive i miniport (tak jak pokazali na screenach). Po instalacji: upewnij się że nie ma włączonych żadnych napędów wirtualnych, jeśli znalazłaś na liście usługę o której wspomniałem na wstępie - zabij ją (albo z menadżera zadań, albo z wiersza polecenia przy pomocy net stop starwindservice.exe). Odinstaluj Alcohola, ale ZANIM zrestartujesz system, otwórz edytor rejestru, wybierz "znajdź" i najpierw każ mu znaleźć wpisy w których będzie występować ta zmieniona nazwa sterownika, za każdym razem usuwając znaleziony wpis. Oczywiście - na wszelki wypadek utwórz sobie kopię rejestru lub punkt przywracania systemu, operacje na rejestrze zawsze niosą ze sobą pewne ryzyko! Kiedy usuniesz wszystkie wpisy - wejdź do menadżera urządzeń, i usuń z niego napęd optyczny, oraz kontrolery (czyli to co już robiłaś). Dopiero po tym zrestartuj system.
Veers
Dodano
28.09.2009 18:38:46
[quote=Ucho] Jeszcze zainstalowanie Hijack-a może coś naprawić. Ściągnij http://www.dobreprogramy.pl/HijackThis,Program,Windows,12030.html zainstaluj i jak znajdziesz jakieś wpisy z Alkohola to je zaznacz i wywal (Fix).[/quote] Nie znalazłam już żadnych wpisów z alcohola Hijack-em [quote=Veers] Ewa310 - jeśli potraktowanie czyścicielem rejestru nie pomoże - to zrób jeszcze taki myk: wejdź w Zarządzanie Dyskami i .... zmień literę napędu CD (np. z D na E lub F).[/quote] Zmieniłam literę napędu wg [url=http://support.microsoft.com/kb/307844/pl]TEGO[/url] , z E na G ... i dalej problem jak jest tak jest ](*,) Po włożeniu płyty DVD , DVD-RW , stacja zmienia nazwę z DVD-RAM na CD i pyta o zadania dla CD ](*,) i nie nagrywa ... hmm.. a skoro są jakieś dwa wpisy w rejestrze dot. Nero (nie usuwałam ich na razie jeszcze) [quote=ewa310] HKEY_USERS, S-1-5-21-1409082233-436374069-1417001333-1004\Software\Ahead\[b]Nero - Burning Rom[/b]\Database, LocalDbPath, D:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\NeroDb, 09-27-2009 10:50 AM HKEY_USERS, S-1-5-21-1409082233-436374069-1417001333-1004\Software\Ahead\[b]Nero - Burning Rom[/b]\Database, UserDbPath, D:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\UsrDb, 09-27-2009 10:50 AM [/quote] to może odinstalować Nero, i zainstalować na nowo ? coś by to mogło dać? może czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze... już nie wiem zostaje chyba format, ale jeszcze tak zdesperowana nie jestem.. ehh
ewa310
Dodano
28.09.2009 12:59:57
Ja bym wywalił, ale to nic nie zmieni. To, że są niepotrzebne wpisy Ner, to nic złego. Z innych programów też mogą być (po jakiejś akcji sprzed kilku np. dni. Jeszcze zainstalowanie Hijack-a może coś naprawić. Ściągnij http://www.dobreprogramy.pl/HijackThis,Program,Windows,12030.html zainstaluj i jak znajdziesz jakieś wpisy z Alkohola to je zaznacz i wywal (Fix).
Ucho
Dodano
27.09.2009 22:33:02
Na razie zainstalowałam RegCleaner , zgodnie z informacjami jakie znalazłam tu: http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php Wybrałam, [b]Wyszukaj i usuń [i]osierocone[/i] wpisy/dane[/b] Znalazło ok. 250 wpisów, i po przejrzeniu tego większość to były jakieś moje pliki graficzne, usunięte np. z pulpitu lub m.dokmentów itp Ale WSZYSTKO - co znalazło - usunęłam. Uruchomiłam kompa,ale to nie rozwiązało problemu. Wł. jeszcze raz RegCleaner i tam w zakładce programy, jest kila pozycji, których już dawno dawno nie mam, ale przede wszystkim znalazłam Alcohol O_o Dziwi mnie trochę, że takich rzeczy nie znalazło mi w "czyszczeniu rejestru" ? Więc usunęłam Alcohol z programów. Dla sprawdzenie, wzięłam jeszcze raz czyszczenie rejestru "Wyszukaj i usuń osierocone wpisy/dane" , i znalazło nowe dwa wpisy dotyczące Nero , a wygląda to tak: Te wpisy zostały rozpoznane jako już niepotrzebne i mogą zostać usunięte [syntax: Root, Klucz, Nazwa wpisu, Wartość, Zmodyfikowany ] HKEY_USERS, S-1-5-21-1409082233-436374069-1417001333-1004\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Database, LocalDbPath, D:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\NeroDb, 09-27-2009 10:50 AM HKEY_USERS, S-1-5-21-1409082233-436374069-1417001333-1004\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Database, UserDbPath, D:\Program Files\Nero\Nero 7\Core\UsrDb, 09-27-2009 10:50 AM Dlaczego tych wpisów nie znalazło od razu? i po 2 , czemu są uznawane jako niepotrzebne, skoro Nero jest zainstalowane ? Usunąć , zostawić ? Sprawdzić dodatkowo easy cleaner...
ewa310
Dodano
27.09.2009 15:09:37
Czyszczenie rejestru może być jakimś wyjściem ... sęk w tym że wpisy które normalnie występują i powodują podobne zachowanie po deinstalacji Alcohola ... cóż - z relacji ewa310 po prostu ich nie ma. Ja "uwielbiam" jak program broniąc się przed piraceniem wyczynia takie cuda :/ Mało tego ! W przypadku Alcohola jego sterownik napędów wirtualnych za każdym razem (za każda instalacją) może się nazywać inaczej ! Ewa310 - jeśli potraktowanie czyścicielem rejestru nie pomoże - to zrób jeszcze taki myk: wejdź w Zarządzanie Dyskami i .... zmień literę napędu CD (np. z D na E lub F).
Veers
Dodano
27.09.2009 02:20:00
Ja bym jeszcze machnął najprostsze 2 rozwiązania: 1) ściągnij np. Easy Cleaner, albo RegCleaner, albo oba i zainstaluj. Potem przeczyść nimi rejestr, błędne wpisy wykasuj z kopią zapasową i zrestartuj kompa. 2) Nero, którego używasz, ma też swoje stery ASPI. Można je wgrać, może wtedy pójdzie.
Ucho
Dodano
27.09.2009 00:33:28
Ranyy no ciągle to samo. Ciągle robi się ten błąd i nie nagrywa nadal. Zainstalowałam InstAspi , ale nie mogę sprawdzić tym Aspichk, gdyż okazało się, że po rozpakowaniu .rar nie ma takiego pliku w zawartości... jest zamiast tego jakiś KillDump No ale zainstalowanie, w praktyce jak się okazuje, nic nie dało.
ewa310
Dodano
26.09.2009 19:05:58
Tak jest. Pobierz, a następnie : instASPI. Po tym restart kompa i aspichk.
Veers
Dodano
26.09.2009 18:12:49
Zainstalowałam ten ze strony producenta. Wystraszyłam się, że nie mogę zainstalować do końca sprzętu i grafikę mi szlak trafił , ale jakoś to ogarnęłam na szczęście... Niestety tylko na tym się kończy ma radość, bo dalej nie chce wypalić DVD Wpisałam ForceASPI :) no i ? ForceASPI v1.8 zestaw programów umożliwiających instalację najnowszej wersji driverów ASPI (1021) w maszynach z systemami Win9x, WinME, WinNT i Win2K. A konkretnie: * instASPI - instaluje najnowsze drivery ASPI * dumpASPI - robi kopię aktualnie zainstalowanych driverów ASPI * restASPI - przywraca drivery z uprzednio zrobionej kopii * killASPI - usuwa aktualnie zainstalowane drivery ASPI * aspichk - sprawdza poprawność instalacji driverów ASPI [b] Pobierz ForceASPI v1.8[/b] [size=7][b]??[/b][/size]
ewa310
Dodano
26.09.2009 17:04:59
ewa310 - to jest alternatywa: albo ściągasz ze strony producenta (F-S) albo ze strony SiS (wtedy wybierz plik najnowszy - czyli na samej górze). Ale nie instaluj ich JEDNOCZEŚNIE - bo to nic nie da ;) A w ramach treningu z Googlarką - wrzuć jeszcze hasło ForceASPI ;)
Veers
Dodano
26.09.2009 14:20:10
Dwie sprawy ewa310 - jak widzisz nie należę do członków supportu technicznego FS, więc ciężko bym cały czas był online, co więcej - nie odrzucaj pomocy innych, bo w tym przypadku niemalże każdy pomysł może być pomocny. Druga sprawa to - nie uczepiaj się kurczowo linków które ci ktoś (ktokolwiek) podaje. Link który podałem - był pierwszym z mnóstwa wyników wyszukiwania w googlarce. Najefektowniejszą (trudne słowo) byłoby wywalenie sterowników Alcohola. Te które są powszechnie znane (metody - nie sterowniki) u ciebie nie działają. Ucho napisał że na stronie producenta nie ma sterowników do chipsetu - ale to nie do końca prawda. Ten SiS jest chipem typu IGP - więc zassij sterownik (zawsze ze strony producenta jest jakby ... bezpieczniej (?)) Jeśli nie - to zassij go ze strony producenta Chipsetu: http://www.sis.com/download/ (to czego szukasz to : System -> IGP Grzphic Driver -> SiS 76x) Martwi mnie to, że po usunięciu kontrolerów sytuacja nie uległa zmianie. Za cholerę nie chciałem instalować Alcohola (ponadto nie mam twojej wersji) tylko po to by sprawdzić o co lotto - ale chyba nie będzie wyboru.....
Veers
Dodano
26.09.2009 10:48:48
  • ewa310 26.09.2009 13:52:46

    [quote=Veers]Dwie sprawy ewa310 - jak widzisz nie należę do członków supportu technicznego FS, więc ciężko bym cały czas był online, co więcej - nie odrzucaj pomocy innych, bo w tym przypadku niemalże każdy pomysł może być pomocny.[/quote] Ja rozumiem, i nikogo nie ponaglam. Nie odrzucam także, pomocy innych użytkowników, chyba to zostało źle odebrane. Ucho w ost. poście, praktycznie podał tylko, że na stronie producenta, są sterowniki takie, takie i siakie - i jak to można znaleźć - ale - nie odniósł się do mojego problemu, ani do konkretnego pliku, który miałabym zainstalować. A jak zaznaczam po raz kolejny, nie znam się na tym.. dla mnie bios, lan-y, wan-y jakieś diosy itd - to nazwy które mi nic nie mówią, i nie mam o tym zielonego pojęcia... wiec, za przeproszeniem, trzeba mi wiele tłumaczyć jak krowie na rowie. Dlatego też, wiele pytam i się upewniam, czy to - to akurat to... bo nie chciałabym coś schrzanić. Poza tym, skoro ustalane było w wątku, że spróbować ze sterownikiem jakimś SIS , no to może warto by było się tego trzymać po kolei i nie robić chaosu, czyli wszystko na raz, skoro miałam problem ze ściągnięciem pliku... - i tym się kierowałam w ost. poście, a nie, że trzymam się jednego użytkownika. Jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam. [quote=Veers] Druga sprawa to - nie uczepiaj się kurczowo linków które ci ktoś (ktokolwiek) podaje. Link który podałem - był pierwszym z mnóstwa wyników wyszukiwania w googlarce. [/quote] Możliwe, że tak. Wyobraź sobie, że akurat chciałam znaleźć inny plik i szukałam w google, ale nie znam się na sformułowaniach, co , po co, do czego. Wpisałam chyba sis-m672 i znalazło mi tylko link podawany tutaj. Nawet jakby mi znalazło 1345 wyników, to i tak pewnie była bym w kropce, czy to to samo. [quote=Veers] Najefektowniejszą (trudne słowo) byłoby wywalenie sterowników Alcohola. Te które są powszechnie znane (metody - nie sterowniki) u ciebie nie działają. Ucho napisał że na stronie producenta nie ma sterowników do chipsetu - ale to nie do końca prawda. Ten SiS jest chipem typu IGP - więc zassij sterownik (zawsze ze strony producenta jest jakby ... bezpieczniej (?)) Jeśli nie - to zassij go ze strony producenta Chipsetu: http://www.sis.com/download/ (to czego szukasz to : System -> IGP Grzphic Driver -> SiS 76x) Martwi mnie to, że po usunięciu kontrolerów sytuacja nie uległa zmianie. Za cholerę nie chciałem instalować Alcohola (ponadto nie mam twojej wersji) tylko po to by sprawdzić o co lotto - ale chyba nie będzie wyboru.....[/quote] Więc tak: n[b]a stronie producenta mam : [/b] Graphic - Embedded in SiS M672 - i rozumiem, że to mam zainstalować [b]ze strony producenta Chipsetu [/b]( sis. com) Wybierałam tak jak chyba pisałeś : Windows Xp -> IGP Graphics Driver -> SiS66x / SiS76x & SiS67x i pojawiły się jakieś 3 opcje, w żadnym jakoś nie widzę 76x [img]http://img269.imageshack.us/img269/91/sisii.jpg[/img]

Ucho , dzięki za pomoc. Także robiłam tak jak pisałeś, ale właśnie nie bardzo na pierwszy rzut oka znalazłam tam sterowniki dla siebie. Poza tym jak pewnie czytałeś wątek... a chciałabym się kierować po kolei wskazówkami Veers'a (skoro on mi cały czas pomaga) dobrze by było chyba najpierw spróbować z instalacją sterowników do chipsetu płyty głównej (SiS M672) ze strony http://www.bioticaindia.com/sis-m672.html. Niestety chyba nie działa tam rejestracja. Nie mogę aktywować konta, ani wysłać pliku w załączniku na swoją pocztę. Po prostu nie dostaje na pocztę żadnych meili ( a wina poczty to raczej nie jest, bo próbowałam z kilkoma). Także właśnie w tej kwestii nie wiem co dalej mam zrobić. Może komuś - kto ma już tam konto - uda się wysłać mi plik na pocztę? :)
ewa310
Dodano
26.09.2009 00:46:51
Przy pierwszym okienku od sterowników zaznacz kropkę przy Windows XP, potem wyświetli Ci nową stronkę, na której zaznacz kropką Show all. Pokaże Ci wtedy wszystkie sterowniki. Dla ułatwienia dodam, że nie ma tam nic do ściągnięcia dla Ciebie. Jest BIOS, muza grafa, LAN-y, WAN-y, modemy i stery i oprogramowanie komunikacyjne. Jest tam też coś takiego jak Tools and Utilities. Możesz ściągnąć System Diagnstics (ale nie DOS, tylko ten niżej). Może się przydać. Po kliknięciu tylko zaznacz, że akceptujesz licencję i plik leci... Bez żadnych rejestracji. Widziałem, że posiada polską wersję językową. PS. Piszę tu o stronie producenta. Pootwierało mi wszystko bez problemu. Trzeba tylko wybrać numer modelu. Powodzonka :lol:
Ucho
Dodano
25.09.2009 22:49:54
Odinstalowanie kontrolerów nie rozwiązało problemu niestety. Co do sterowników , nie mogę pobrać pliku z tej strony. Nie przychodzi link z aktywacją konta, ani nie doszedł meil z załącznikiem (przy chęci pobrania tylko tego jednego pliku) Także nie wiem... może gdy byłbyś tam zalogowany, mógł byś mi wysłać ten załącznik na meila ?! ewa310@gmail.com
ewa310
Dodano
25.09.2009 20:34:46
Dobra - rzeczywiście za wiele informacji naraz. Najpierw usuń te kontrolery po stronie Menadżera Urządzeń i zrestartuj komputer. Potem sprawdź czy to nie rozwiązało problemu. Stronę producenta na razie zostawimy na boku, więc jeśli po restarcie nie będzie pozytywnego efektu - to ściągnij i zainstaluj sterownik z http://www.bioticaindia.com/sis-m672.html Jeśli to nie pomoże - to zrobimy jeszcze inaczej. Ale o tym później.
Veers
Dodano
24.09.2009 14:20:25
Usuń z poziomu menadżera urządzeń wszystko co znajduje się w rozwinięciu: "Kontrolery IDE ATA/ATAPI" i zrestartuj system.
Veers
Dodano
23.09.2009 14:42:41
no właśnie nie , nadal pisze ( tak jak w screenie powyżej) [b]not installed[/b] --- Wklejam jak wygląda mój [b]menadżer urządzeń[/b]: [img]http://img199.imageshack.us/img199/1179/menadzerh.jpg[/img] Rozumiem, że jeszcze raz, mam odinstalować Stacje dysków CD-ROM / DVD , ( HL-DT ... itd ) Nie wiem, ze bardzo, które to są kontrolery dysków ? które mam też odinstalować Czy jak uruchomię komputer , to wszystko się zainstaluje od nowa samo ?! i nic się tam więcej nie zrobi gorzej... ---- [b]Poza tym [/b]( w m.komp, stacja dysku (E:) -> w właściwościach -> w sprzęcie , są dwa dyski , czy to może mieć jakiś wpływ na blokowanie dvd? [img]http://img19.imageshack.us/img19/982/sprzet.jpg[/img] Tak mi się kojarzy, czy to nie było utworzone przez alcohol? ale nie jestem pewna, nigdy nie zagłębiałam się co gdzie i jak pisze, być może tak było zawsze, jak już wspominałam nie znam się na tym. Czy ten ( WDC - WD ... itd) to jakiś dysk twardy ?! ;/
ewa310
Dodano
23.09.2009 13:58:39
Klikłam Install - nic to nie pomogło a pełna nazwa to Fujitsu Siemens Esprimo mobile v5535 [size=3]ps. sorki że tak późno odp [/size]
ewa310
Dodano
22.09.2009 13:30:17
  • Veers 23.09.2009 11:20:58

    [quote=ewa310]Klikłam Install - nic to nie pomogło[/quote] To teraz kliknij to co poprzednio (czyli pewnie ASPICheck) i napisz czy nadal pojawia się tam not installed. [quote=ewa310]a pełna nazwa to Fujitsu Siemens Esprimo mobile v5535[/quote] Nie wiem czemu - ale czułem że coś musi być na rzeczy.... Z wstępnego rozpoznania wynika że twój laptop jest oparty na chipsetach SiS - co wyjaśnia np. brak niektórych wpisów w rejestrze, a i prawdopodobnie wyjaśnia nietypowe zachowanie się Alcohola po deinstalacji. To co możesz zrobić w tej chwili, to wejść do Menadżera Urządzeń i usunąć z jego poziomu: napęd optyczny i kontrolery dysków (o ile system na to pozwoli). Po restarcie system będzie znajdywał od nowa sprzęt i jest szansa że zastąpi sterowniki podstawione przez alcohola własnymi sterownikami WHQL (to takie sterowniki o wysokim stopniu zgodności i niskiej wydajności). Jeżeli to rozwiązałoby problem - dalej bym nie kombinował. Jeśli jednak nie - to ZANIM to zrobisz: a) ściągnij sterowniki do swojego laptopa ze strony producenta: http://support.ts.fujitsu.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ID=25510 b) sterowniki do chipsetu płyty głównej (SiS M672) - dla Windows XP (ponieważ strona producenta coś się nie ładuje - podaję lokalizację alternatywną: http://www.bioticaindia.com/sis-m672.html Niestety nie pamiętam, czy nie będzie też potrzebny sterownik do SiS 968 - ale chyba raczej nie.

  • ewa310 24.09.2009 13:56:37

    [quote=Veers] a) ściągnij sterowniki do swojego laptopa ze strony producenta: http://support.ts.fujitsu.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ID=25510[/quote] Rany dla mnie to czarna magia. Weszłam na stronę producenta, podałam model komputera itd i pojawiły mi się jakieś dwie opcje do wyboru :rolleyes: ?! - (czarna ramka - screen) [u]w MS Windows Driver for CD / DVD[/u] - dalej nie ma żadnego linka do ściągnięcia sterownika , coś tam jest opisane, czy to potrzebne, że może nie koniecznie, skontaktować się z serwisem czy coś ... nie wiem [u]w Desk Update : Automatic Driver update[/u] , ściągnęłam jakiś plik [b]FTSDeskUpdate[/b] czy to są te sterowniki, które miałam ściągąć z tej strony?! [img]http://img7.imageshack.us/img7/5397/fujitsu.jpg[/img] [quote=Veers] b) sterowniki do chipsetu płyty głównej (SiS M672) - dla Windows XP (ponieważ strona producenta coś się nie ładuje - podaję lokalizację alternatywną: http://www.bioticaindia.com/sis-m672.html Niestety nie pamiętam, czy nie będzie też potrzebny sterownik do SiS 968 - ale chyba raczej nie.[/quote] skoro to jest opcja alternatywna , to chyba to samo miałam ściągnąć ze strony producenta ? czekam na aktywację konta, aby móc to pobrać... hmm i tak jak odinstaluje te kontrolery i dysk optyczny ? to zainstaluje się to samo na nowo po restarcie, a jeśli to nic to nie pomoże ?.. to mam zainstalować te sterowniki tak ?? sterowniki do chipsetu płyty głównej (SiS M672) ?

ewa310
Dodano:
16.09.2009 01:29:50
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2