Nagrywarka pieknie czyta ale nie nagrywa nic.

Witam. Mam problem. Moja nagrywarka LG na zlaczu S-ATA nie nagrywa zadnych plyt CD ani DVD. W nero i w CDBurner pasek postepu nie drgnie ani o 1%. Na nagrywarce caly czas miga dioda i tak w nieskonczonosc. Dodam ze nagrywarka perfekcyjnie odczytuje wszystkie plyty bez zaciecia, wiec nie bedzie to chyba laser. Instalowalem nawet najnowsze stery do plyty oraz stery ASPI. Zmienialem kabel SATA. Nic to nie zmienilo. Czasami sie uda ze nagrywarka ruszy i nagra z 6% ale dalej stoi a dioda na nagrywarce miga. Programy nagrywajace stoja w miejscu i nie zglaszaja bledu, sa jakby zamrozone. Co moge zrobic? Laser chyba nie skoro idealnie czyta plyty.

Odpowiedzi: 5

Czytasz to co napisałem, czy tylko tak - po łebkach ? "Error" przy wypalani LS potwierdza moją teorię.
Veers
Dodano
05.04.2010 00:41:36
hmm. Ale gdyby byla to brudna optyka, to nie czytalo by mi plyt, a czyta je idealnie. Przeprowadzilem nawet test programem Nero DiscSpeed na maksymalnej predkosci i 100% powierzchni plyty bylo ok. To samo podczas normalnego korzystania. Dodam ze rowniez na wypala etykiet LightScribe i wysakakuje Error, a zawsze wypalala. Nic nie zmienialem w systemie od tego czasu.
glantz
Dodano
04.04.2010 22:56:00
To nie jest żadna "zagrycha", tylko albo awaria sprzętu albo konflikt sterowników, zdarzający się czasem np. po instalacji emulatora napędów wirtualnych bądź gry z zabezpieczeniami (Safe Disc itp.). Po pierwsze trzeba się upewnić że kontroler SATA pracuje w trybie IDE (to sprawdzisz w BIOSie w zakładce "IDE Confoguration"-> "Advanced"). Po drugie - upewnić się że sterownik kontrolera jest prawidłowo zainstalowany (względnie ściągnąć nowszy i zaktualizować sterownik obecny w systemie). ASPI tu raczej nie ma nic do rzeczy. IMHO najbardziej prawdopodobna jest awaria sprzętowa. To że nagrywarka czyta płyty może mieć tu kluczowe znaczenie. Jeśli napęd czyta zarówno płyty DVD jak i CD - to znaczy że emitery (bo są dwa) są sprawne, natomiast brak możliwości nagrywania może świadczyć o awarii czujnika kalibrującego siłę lasera, lub o totalnym zabrudzeniu układu optycznego ( i nie mówię tu o soczewce - lecz tym co skrywa się głębiej - układzie pryzmatów i półprzepuszczalnym zwierciadle za którym kryje się wymieniony wyżej czujnik).
Veers
Dodano
04.04.2010 21:14:04
System operacyjny to Windows XP Nagrywarka to LG GH20LS10 Serial ATA Płyta główna to nie ma znaczenia bo nagrywarka na niej chodziła od roku czasu bez problemu ale podam Asrock N68-S Nośniki wszystkie, bez różnicy jakiej firmy. Każdej firmy CD jak i DVD R jak i RW. Dodam ze mam druga nagrywarke tez LG podpieta pod zwykly ATA i ona nagrywa idealnie wszystko. Hmm. Widze, że niezłą zagryche wam sprawiłem tym problemem. Wnioskuje z tego, że jest problem nie do wyjaśnienia chyba.
glantz
Dodano
04.04.2010 14:12:09
A system operacyjny to .... A nagrywarka to ... A płyt główna to ... A nośniki do nagrywania to ...
Veers
Dodano
03.04.2010 23:21:37
glantz
Dodano:
03.04.2010 17:41:45
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1