Na tym komputerze jest więcej niż jedno aktywne połączenie sieciowe

O pewnego czasu mam taki problem z połączeniem przez sieć Wifi. Laptop łączy mi się z routerem Linksys WAG200G bez problemu. Natomiast w Centrum Sieci i udostępniania mam "Tylko lokalne" co więcej mam informacje o jakieś sieci "Unidentyfied Network" a moim zdaniem powinna być tylko moja DOM. Wydaje mi się że to jest jakimś problemem ponieważ chcąc skorzystać z mechanizmu naprawy połączenia otrzymuje komunikat : "[b]Na tym komputerze jest więcej niż jedno aktywne połączenie sieciowe[/b]". Nie mam połączenia z internetem. To jest ewidentnie wina Visty, ale nie wiem jak to usunąć. Mam też zainstalowaną maszynę wirtualną z system XP, która również korzysta z Wifi i tam wszystko działa bez problemu. Poniżej zamieszczam screena z moiich ustawień sieciowych. http://www.demax.republika.pl/Blad.jpg [color=indigo] Screen zamieniony na link. Rozwalał stronę. Bobi[/color]

Odpowiedzi: 5

Cześć. Jaki to jest program? Widzę że ten temat o sieci. Mam problem. Mam Windowsa Viste HP na lapku i muszę podłączyć się siecią tak żebym miał dostęp do internetu z routerem dlinka. Jak miałem lapka z XP wszystko było ok. Podłączałem tylko kabel i smigało a na Viscie niestety tak nie jest. Wykrywa Sieć nieznaną i nie podaje neta. Słyszałem właśnie o jakimś programie który imituje połączenia jak w xp na Viście. Może mi się tylko wydaję że coś takiego istnieje, ale jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobic za pomoca programu lub bez to bardzo bym prosił o wypowiedź. Acha! dodam jeszcze że z jakimkolwiek routerem próbuję się połączyć po kablu to nie daję rady... ;/ Może jakiś sterownik? Pozdrawiam, Dyniek
Dyniek
Dodano
28.10.2008 20:47:50
Zainstalowałem alternatywne oprogramowanie do obsługi sieci, której oferuje Toshiba. Dopiero po tym sieć zaczęła działać poprawnie. Jednak w dalszym ciągu w Viście pojawia się nieznana sieć, której w żaden sposób nie da się usunąć. Rada dla innych osób z podobnym problemem, najlepiej zainstalować inne oprogramowanie do zarządzania siecią. Temat uważam za zamknięty.
Demax
Dodano
14.10.2008 10:46:30
Spróbuj usunąć wszystkie sieci bezprzewodowe. Zrestartować kartę sieciową (np. przełącznikiem), zrestartować system i router, a następnie ponownie skonfigurować połączenie.
Bobi
Dodano
13.10.2008 16:40:19
Właśnie nie mam tam żadnej innej sieci poza Wifi (DOM). Dziwne jest, że jak ją usunę i dodam ponownie to oprócz sieci DOM pojawia się ta druga "Undentyfied network". Natomiast jak łączę się tylko po LAN'ie to jest tylko DOM i nic poza tym i wszystko jest ok. Nie wiem czy da się usunąć jakoś tę drugą [b]nieznaną sieć?[/b]
Demax
Dodano
13.10.2008 00:28:19
Z boku masz [b]Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi[/b], otwórz i sprawdź czy obok właściwego WiFi (Dom) masz jeszcze jakieś inne połączenia. Usuń je w razie potrzeby.
Bobi
Dodano
12.10.2008 22:20:45
Demax
Dodano:
12.10.2008 14:57:24
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1