Na jakim koncie zazwyczaj pracujesz;

Pomyślałem, źe zrobię ankietę jak w temacie oczywiście kaźdy z was wie, źe konto administratora słuźy do instalowania programów itp. zadań administracyjnych. Jeźeli działasz na koncie admina to kaźdy kto ma trochę wyobraźni moźe ci wyłończyć antywirusa, firewalla itp po prostu moźe być bogiem twojego komputera. Gdyby tak kaźdy uźytkownik zawsze uźywał konta uźytkownika do surfowania po Internecie to praktycznie Windows Xp był by o wiele bezpieczniejszy a połowa wirusów trojanów po prostu by nie działał. Bo zwykły uźytkownik nie ma prawa na modyfikowanie plików systemowych na formatowanie dysku na dodawanie nowych uźytkowników przez co system jest bezpieczniejszy. Mam nadziej ze przekonałem kogoś do zmiany swojej polityki bezpieczeństwa bo to przyzwyczajenie z win 9x nie jest dobrą sprawą.

To moźe zacytuje helpa windowsa:

"Dlaczego nie naleźy uruchamiać komputera jako administrator Uruchamianie systemu Windows 2000 lub Windows XP jako administrator sprawia, źe system staje się podatny na ataki programów typu koń trojański lub inne naruszenia zabezpieczeń. Nawet prosty akt odwiedzin witryny internetowej moźe okazać się niezwykle groźny dla systemu. W nieznanej witrynie internetowej moźe kryć się kod programu typu koń trojański, który zostanie pobrany na komputer i wykonany. Jeźeli uźytkownik jest zalogowany z uprawnieniami administratora, program typu koń trojański moźe spowodować sformatowanie dysku twardego, usunięcie wszystkich plików, utworzenie nowego konta uźytkownika z dostępem administracyjnym i tym podobne.

Naleźy dodać siebie do grupy Uźytkownicy lub Uźytkownicy zaawansowani. Logując się jako członek grupy Uźytkownicy, moźna wykonywać rutynowe zadania, takźe uruchamiać programy i odwiedzać witryny internetowe, nie naraźając komputera niepotrzebnie. Jako członek grupy Uźytkownicy zaawansowani moźna wykonywać rutynowe zadania, a takźe instalować programy, dodawać drukarki i korzystać z większości elementów Panelu sterowania. Aby wykonać zadania administracyjne, takie jak uaktualnienie systemu operacyjnego czy skonfigurowanie parametrów systemu, wyloguj się, a następnie ponownie zaloguj jako administrator."

Odpowiedzi: 6

No nic widac ze źadnego nawrucenia nie bedzie moźe jak wam nav nie wykryje jakiegos wirka to zobaczycie jak to jest starcic wszystkie mp3 filmy itp. Czas pokaźe :P
FAtman
Dodano
07.01.2004 22:39:10
Gagman:
Pracuję, z przyzwyczajenia na koncie admina. Jest to jedyne konto (poza tym załoźonym przy instalacji) na moim kompie. Jak dotąd nie miałem źadnych przygód z trojanami czy innym badziewiem, tak więc mimo wszystko śpię w miarę spokojnie.
Pozdrawiam


I ja tez sie do tego dopisze z jednym wyjatkiem mialem juz wirusiki z ktorymi sobie poradzilem. :D :D :D
theboss78
Dodano
06.01.2004 23:00:50
Ja teź admin a to dlatego źe mnie to b. buduje.

XeviL Administrator 8)
XeviL
Dodano
06.01.2004 22:57:06
Ja teź admin a to dlatego źe mnie to b. buduje.

XeviL Administrator 8)
XeviL
Dodano
06.01.2004 22:57:06
admin– tak juź przywykłem :D:P:D
MS
Dodano
06.01.2004 22:29:59
Pracuję, z przyzwyczajenia na koncie admina. Jest to jedyne konto (poza tym załoźonym przy instalacji) na moim kompie. Jak dotąd nie miałem źadnych przygód z trojanami czy innym badziewiem, tak więc mimo wszystko śpię w miarę spokojnie.
Pozdrawiam
Gagman
Dodano
06.01.2004 00:32:35
FAtman
Dodano:
06.01.2004 00:22:08
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1