MSI K9VGM-V vs Gigabyte MA69VM-S2

Potrzebuje tani sprzęt do zlożenia. Mam zamiar kupić: Athlon64 X2 4400+ 2x512kb Box 65W którąś z tych płyt do tego 1Gb Ramu A mianowicie nie potrafie się zdecydować o ile miałby do dyspozycji ze 1 tyś złotych bezporblemowo bym wybrał a z kwota cieżko coś mi wybrać. Dlatego chce się zapytać o wasze opinie na ten temat czy inne propozycje kowta zakupu do 330 zł za te 3 rzeczy, płyta główna musi być ze zintegrowana grafiką. Zamiarzam to kupić w sklepie internetowym www.x-kom.pl Byłbym wdzieczny za jakieś rady. Jeszcze co do senda samych płyt ogolnie w tym momencie mam drobnu uraz do MSI. Mam do dziś płyte MSI na chipsecie 965 PE pod P4 praktycznie funkcjonuje idealnie przez 3-4 lata do dziś z tym, że chyba speliła się szyna USB. Dodam na koniec, że nie wykluczam w przyszłości zakupu grafiki czy większej ilości ramu.

Odpowiedzi: 4

Praktycznie małe i oby nie był to Asrock po prostu ma działać, zero krecenia, world, internet i jakies tego typu programy. Więc nie musi być to kombajn.
mad85
Dodano
05.10.2008 13:08:59
Może popatrz po ofertach w wiodących sklepach internetowych zaczynając od najniższej ceny. Na pewno znajdzie się coś interesującego. Trudno mi jest cokoliek konkretnego doradzić bo w pełni nie wiem jakie masz wymagania odnośnie tej płyty.
Razorek
Dodano
05.10.2008 11:25:31
Może tak ja porównywałem ceny na kilku sklepach i tutaj wyszło mi najtaniej. Ewentualnie giełda w wawie. Dalej idąc to nie będzie dla mnie komputer tylko w sumie dla ojca wymagania nie zbyt duże. Internet, word itp pierdoły więc zintegrowana grafa wystarczy spokojnie. Zasilacz mam powiedzmy nowy Iboxa ma może z 6 miechów. Do tej pory ojciec bawił sie na P4 800 i padł bios w płycie więc pora na zmiany. Co do Gigabyte tez mam dobre zdanie ale może nie z tego przedziału cenowego bo nie miałem z nim styczności ogolnie znajomym składałem wszytsko na tej firmie ale sama płyta kosztowała więcej niz tu mam na all u każdego. Co do MSI tak samo w sumie oprócz tego USB bo coś około 4 lat nie miałem jakichkolwiek problemów z nią a chodzila wręcz idealnie tym bardziej po 2 czy 3 miesiecznej zabawie na ECS niebo a ziemia róznica. Ja mimo wszytsko nie zamierzam się przesiadać z mojego P4, płyty już nie kupie do niego poza szmelcem Asrock ale mimo braku USB wole ta swoja. Tylko troche ramu trzeba dołozyć. Ale wracając do sedna potrzebuje coś taniego i w miare a nie kombajnu dla siebie. Bo wtedy kwotybyłby wyższe znacznie.
mad85
Dodano
05.10.2008 03:21:05
Im więcej rzeczy zintegrowanych z płytą główną, tym większe kłopoty. Nie upieraj się na konkretny sklep internetowy. Porównaj ceny na ceneo.pl albo allegro.pl. Ostatnio kompletując swój nowy sprzęt wyszedłem z założenia że małe pieniądze swoją drogą, a kupowany sprzęt też musi być w miarę nowoczesny, ponieważ elektronika szybko się starzeje. Czyli jak kupisz coś obytego na chwilę obecną to możesz mieć problemy żeby dobrać coś do tego przy okazji rozbudowy, albo to co możesz dołożyć nie spełni Twoich oczekiwań. Osobiście mam duże przekonanie do Gigabyte. Żadna z płyt, które posiadałem mnie nie zawiodły. Skoro posiadasz stary komputer może warto by było zastanowić się tylko nad wymianą płyty głównej. Resztę przełożyć ze starego komputera i w miarę upływu czasu modernizować kolejne komponenty. Osobiście się też przekonałem że eksploatacja bardzo dotyka zasilacza ATX. W miarę możliwości możesz rozkręcić i zobaczyć. Bardzo prawdopodobne są znaki przegrzania w najbardziej obciążonych miejscach(w rejonie trafa i na rozdzieleniu napięcia). Czyli na Twoim miejscu zastanowiłbym się na dobry początek nad kombinacją zasilacz+płyta główna.
Razorek
Dodano
04.10.2008 23:59:26
mad85
Dodano:
04.10.2008 20:29:00
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1