Mshta.exe

Podczas ściągania pewnego programu,Outpost wydarł się i zablokował połączenie aplikacji Mshta.exe ze zdalnym portem,pewnej wesołej stronki :? .
Mshta jest integralną częścią systemu (nie jest wirusem itp.) , jak to wywołanie mogło dojść do skutku ?
Przeskanowałem kompa i system okazał się czysty.
Ciekawe :!:

Odpowiedzi: 3

"Coś" co tworzy to konto nazywa sie .NET Framework i opisane jest w archiwum ;) A w dziale Windows XP w FAQ przeczytasz jak włączyć automatyczne logowanie do systemu.
Żółty
Dodano
22.08.2007 08:18:58
Gdyby coś nie działało normalnie ,to miałbym pewność źe coś tam siedzi.
Z aplikacji Mshta korzystają niektóre wiry np. Elva.
Podobnie jak z Svhost.
Jeźeli ktoś spotkał się z taką sytuacją proszę o odpowiedź.
MarcinX
Dodano
19.10.2003 15:17:33
  • Kuba875 22.08.2007 03:23:41

    [quote=MarcinX]Gdyby coś nie działało normalnie ,to miałbym pewność źe coś tam siedzi.<br>Z aplikacji Mshta korzystają niektóre wiry np. Elva.<br>Podobnie jak z Svhost.<br>Jeźeli ktoś spotkał się z taką sytuacją proszę o odpowiedź.[/quote]<br><br>U mnie tez problem z mshta.exe<br>Zaczęło się dziś od tego ze przy starcie systemu, pojawiło mi sie okno uzytkownika, anigdy wcześniej tego nie było. Nie ustawiałem okna uzytkownika przy starcie. <br>Potem okazało sie, "coś" utworzyło mi dodatkowe konto uzytkownika o nazwie ASP.NET <br>Konto skasowałem, ale przy starcie wciaz pojawia sie okno do klikniecia. <br>Poza tym, na razie nic zlego sie nie dzieje. Aczkolwiek, są to objawy nieco zaczynające mnie niepokoić. <br>

a teraz masz jakieś problemy z kompem czy działa normalnie :?: :?: :?:
pbartek
Dodano
19.10.2003 14:50:36
MarcinX
Dodano:
19.10.2003 02:48:56
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1