MS Word - wytnij-wklej formatowanie polskich znaków

Witam. Potrzebuje pomocy przy pracy na dokumentach worda. Otóż nie mogę dojść dlaczego podczas przeklejania pomiędzy dokumentami i zaznaczoną opcją "uwzględnij formatowanie docelowe" word uwględnia rodzaj czcionki ale tylko z literami bez polskich znaków. Może inaczej... Mam dokument z listą gości weselnych napisany w wordzie 2010, czcionka NewTimesRoman. Mam równiez drugi dokument z czcionką Algiers (która posiada polskie znaki) i gotowym tekstem zaproszenia na wesele. Żeby nie przepisywać listy gości ręcznie stosuje skróty wytnij --> wklej i wklejam do dokumentu z zaproszeniem (opcja uwględnij formatowanie docelowe). Tylko pojawia się problem gdyż wszystkie znaki są faktycznie w formatowaniu docelowym algiers, za wyjątkiem polskich znaków które mają formatowanie NewTimesRoman. Muszę edytować Imię i nazwisko gościa cofnąć dwa razy o 2 znaki wstecz i dopiero uwględnia polski znak. Czy można jakoś to zrobić w ustawieniach czcionek żeby wykluczyć ten błąd. Może muszę gdzieś przekleić czcionki. Po krótce jak przepisuje ręcznie aby złapał polski znak. Dużymi literami czcionka źródłowa, małymi czcionka docelowa: wklejam (MICHAł TRąBALSKI) cofam (MICH TRąBALSKI) wpisuje (MICHAł TRąBALSKI) cofam (MICH TRąBALSKI) wpisuje (MICHAŁ TRąBALSKI) - i dopiero po drugim wpisaniu wyświetla prawidłowo docelową czcionkę w słowie MICHAŁ. Ten sam cykl muszę powtarzać z każdym polskim znakiem który nie następuje po sobie. Czyli w słowie TRąBALSKI czeka to samo). Nie mam juz pomysłów co dalej. Dodam tylko że dużo czcionek mam pobranych i zainstalowanych z jakiegos forum w folderze windowsa "fonts". Wyprzedzę może pytanie. Owszem jeżeli w dokumencie źródłowym z którego przeklejam ustawię czcionkę docelową np "Algiers" to nic to nie daje. Najpierw musze ręcznie wpisać polskie znaki w źródłowym a po przekleniu i tak się włączy czcionka domyślna "NTM". I jak już się tak rozpisałem. Czy istnieje możliwość aby stworzyć listę tych gości i żeby word automatycznie ją przeklejał w wyznaczone miejsce w dokumencie z tekstem zaproszenia z uwzględnieniem formatowania docelowego i żeby ją sam drukowal. Może to jest lekarstwo na moje bóle. POmocy Pozdrawiam serdecznie. Michał

Odpowiedzi: 2

No niestety to nic nie daje. Stworzyłem nowy dokument, wkleiłem listę gości i zmieniłem czcionke na Times New Roman. W dokumencie z tekstem zaproszenia również zmieniłem tę czcionkę. Wkleiłem Imie i Nazwisko gościa z dokumentu z listą gości do dokumentu z tekstem zaproszenia. No i w końcu zmieniam czcionkę na Algiers w dokumencie z txt zaproszenia. No i efekt jest taki że w całym dokumencie polskie znaki są w times new roman :) Nie pojmuje tego.Skoro w czcionce algiers sa polskie znaki to dlaczego po przeklejeniu i ustawieniu opcji "uwględnij formatowanie docelowe" jakim jest algiers przekleja wszytko dobrze z wyjątkiem polskich znaków. Dodam tylko że nie tyczy się to wszystkich czcionek. Tylko tych które zainstalowałem sam w folderze "fonts" w windows. A jeżeli piszę tekst na klawiaturze (nie kopiuje) to wszytko jest ok i wpisują się polskie znaki.
biegan84
Dodano
13.10.2011 17:58:41
A gdyby tak zduplikować listy gości z czcionką Times New Roman w obu - a potem tylko zmienić krój na Algiers w docelowym?
XanTyp
Dodano
13.10.2011 01:07:16
biegan84
Dodano:
13.10.2011 00:24:02
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1