Moźe to nie jest odpowiednie miejsce, ale kaźdy głos się lic

Korzenie matactw, niedomówień i ignorancji dla fanów ze strony TVP sięgają jeszcze roku 2000. Wówczas to rozpoczęto emisję 7 serii 'Archiwum X' w listopadzie, z dwumiesięcznym opóźnieniem , wbrew wcześniejszym zapewnieniom źe będzie ona we wrześniu. Fani przełknęli ten twardy orzech i wiernie doczekali listopada. Jednak szybko spotkały ich kolejne rozczarowania. W 7 serii TVP zaserwowała najgorsze jak dotąd tłumaczenie odcinków, a wkrótce dochodziło do nawet miesięcznych przerw w emisji serialu – powód: ciągła transmisje meczów piłkarskich. Nie pomogły nawet prośby o przesunięcie emisji serialu na inny dzień.

Po tych wydarzeniach, większość fanów wierzyła, źe TVP2 takich błędów więcej nie powtórzy. Srogo się rozczarowali – latem 2001r. padła informacja, źe 8 serii nie będzie we wrześniu. Kiedy? Dokładnie nie wiadomo. Zapanował całkowity chaos w informowaniu (dezinformowaniu?) fanów, trwający z resztą po dzień dzisiejszy. W odpowiedzi na e–maile TVP x–phile dostawali sprzeczne informacje – raz źe 8 sezon jest juź zakupiony i w trakcie tłumaczenia a termin września zostanie dotrzymany, lub tez źe nastąpi opóźnienie, tak jak rok wcześniej, a premiera 8 sezonu będzie w listopadzie. Powodów opóźnienia nie chciano podać. W kaźdym razie, w obu przypadkach TVP zapewniała, źe jest w trakcie tłumaczenia 8 sezonu. Nadszedł wrzesień a po nim listopad. Ale 8 serii 'Z Archiwum X' dalej nie było. Fani jeszcze wczesną jesienią wystosowali droga elektroniczną petycję do dyrekcji TVP2 z liczba ok. 100 podpisów, z prośba o przyspieszenie emisji 8 serii i osadzenie go w takich ramach czasowych, aby nie kolidowały z transmisją meczów. Jak się później okazało, petycja nie przeszła nawet przez ręce Marii Stewart – opiekunki serialu w redakcji TVP2, zatem do dyrekcji takźe nie dotarła.

Początek roku 2002, lub teź w najgorszym przypadku lato 2002 – te dwa warianty dat emisji TVP2 przedstawiła jako następne. Przy pierwszym, 8 seria nastąpiłaby prawdopodobnie po serii 6, kończącej się wraz z miesiącem styczniem. Przy drugim – po 6 serii wyemitowano by powtórkę serii 7, a po bezpośrednio po niej (juź latem) serię 8. Powody jak zwykle zatajono a odpowiedzi były wymijające. Po tylu potyczkach ze strony TVP, wielu jednak wierzyło w termin stycznia/lutego 2002. Do 14 stycznia...

Jeszcze pod koniec 2001r. umilkły odpowiedzi TVP na e–maile fanów. Ci postanowili pochwycić za telefony i osobiście dowiedzieć się jak wygląda sytuacja z 8 sezonem....

Odpowiedzi: 8

pomomo ignorancji pozostalych jelopow z tej stronki jestem totalnie za. Archiwum X jest zajebistym serialem– szkoda ze niektore pedaly nie ogladaja tego typow filmu bo moze ich odmozdzone mozgi pracowaly by lepiej:)))))))
Anonymous
Dodano
08.03.2002 09:04:00
no chyba tu kogoś pokręciło!!!!!!!!!!
moźe by ktoś czytał to co piszą kosmici i wysyłał do Alfa na Melmak...
Anonymous
Dodano
02.03.2002 23:30:04
ee co wy odrazu mnie od idiotów wyzywacie?
po prostu jestem w pewnej grupie fanów X–files (około 50 osób) i gdy rozpoczęta została ta akcja, to własnie mi zostało zlecone pisanie informacji na internetowych forach dyskusyjnych (inni mieli do gazet i mediów itp...). A ten tekst poprostu skopiowałem ze stronki :)
Jezeli to nieodpowiedni temat, to sorry:) Miałem w ulubionych to forum i napisałem do wszystkich z tych, które miałem w powyźszym katalogu:)
Anonymous
Dodano
12.02.2002 03:48:34
nieodpowiednie miejsce ale popieram
Anonymous
Dodano
11.02.2002 23:26:31
Temu facetowi z Archiwum X trzeba chyba pomóc. Jest nawiedzany przez latające dyski (twarde oczywiście). A w sumie trzeba k... dobrze mieć rozjebane pod sufitem źeby takie coś napisać.
zulus
Dodano
09.02.2002 01:21:25
kurwa co to jest ? nie mam sily tego czytac
Anonymous
Dodano
08.02.2002 19:59:46
I tak tego nie przeczytalem
Anonymous
Dodano
08.02.2002 19:38:43
To chyba rzeczywiscie nie jest kurwa odpowiedznie miejsce :–)). CO ma kurwa Archiwum X do Windy XP. No moze tylko ten wspólny 'x' :–)
Anonymous
Dodano
07.02.2002 23:44:54
Anonymous
Dodano:
07.02.2002 03:39:40
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1