MOTOROLA TPSA HOMOLOGACJA MOJE ZDZIWIENIE

witam!
od kilku lat korzystam z uslug tpsa i uzywam telefonu bezprzewodowego firmy motorola.
kilka dni temu mialem awarie lacza telefonicznego i dzis przyjechal pan z tpsa i ja usunol. na koniec powiedzial mi ze telefon z ktorego korzystam jest bez homologacji a pozatym tpsa nie uznaje firmy motorola poniewaz firma tam ma podpisana jakas tam umowe z tele2 i ze tpsa nie uznaje motoroli i ze jeli mialbym zbyt duzy rachunek i chcialbym go zareklamowac to mi tej reklamacji nie uznaja tylko dlatego ze korzystam z motoroli.
przeciez kupilem telefon stacjonarny w kraju i korzystam z niego juz ooo i jeszcze dluzej.
zasugerowal mi ze najlepiej bylo by gdym zmienil go na panasinica lub siemensa...
czy to jakas paranoja czy moze zarcik swiateczny ze strony tpsa.
co myslicie o tym?
jakim prawem tpsa moze mi narzucac jakiej firmy aparatow ma uzywac?

Odpowiedzi: 9

ok dzieki za szczegolowe i wyczerpujace moja ciekawosc informacje.

ps. i tak w/g mnie jest to jedna wielka paranoja!
wesolych swiat !!!!
Doktor X
Dodano
16.04.2006 23:03:41
DoktorX do czego jest homologacja kaźdy wie – do wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni dostwaców sprzętu.
Ale do rzeczy. Kupując telefon w sklepie bez naklejki moźesz go uźywać bez homologacji w tzw sieci wewnętrznej gdy "oknem na świat" jest np. centralka telefoniczna. Ona juź homologacje posiadać powinna i z reguły ma , chyba źe ktoś sobie np z Niemeic przywiózł i udało mu się w firmie ,czy w domu załoźyć. Dam Ci przykład telefony – bardzo renomowanej firmy Siemens przywiezione z Niemiec np. niczym się praktycznie prócz okablowania końcówek i tym źe np. aut. sekretarka "mówi" po niemiecku nie róźnią od tych sprzedawanych w Posce. Ogólnie własciwie źaden telefon z Unii nie odmówi wspólpracy z nowymi centralami cyfrowymi – ze starymi mogły być problemy np z inną częstotliwością impulsów wybierczych, ale to raczej historia, a problem homologacji pozostał, bo to niezły biznes jest dla Państwa , a i TP moźe w razie reklamacji na fakt nie posiadania aparatu z ową homologacją się powołać.
Myślę źe nie masz się czy przejmować , a pod ręką mieć zwykły tel z homologacją – w razie problemów. Podłączyć w razie reklamacji jako ten na co dzień uźywany.
Jeszcze jeden przykład do głowy mi przyszedł. Tel. Panasonica jeden model z homologacja drugi troche nowsza wersja, bez – niczym się w konstrukcji nie róźnią w działaniu i innych rzeczach równieź, ale dystrybutor nie poddał , nie zapłaciił za homologację i telefon wypuścił na rynek , chcąc utrzymać cenę . I ludzie to kupują. TP rówieź wie źe to ten sam telefon, ale w razie reklamacji będą się czepiać.
Dlatego myślę,źe nie ma się czym przejmować .
Seeker
Dodano
16.04.2006 21:46:46
Doktor X:
no ok.ale kurcze jak to jest.
przecierz ja kupilem telefon w polsce w sklepie.
czyli sklepy sprzedaja telefony teoretycznie nienadajace sie do uzytku?

Nie wiem – teoretycznie kaźdy powinien takową posiadać, ale wiesz jak to jest ..
Anonymous
Dodano
16.04.2006 12:54:38
no ok.ale kurcze jak to jest.
przecierz ja kupilem telefon w polsce w sklepie.
czyli sklepy sprzedaja telefony teoretycznie nienadajace sie do uzytku?
Doktor X
Dodano
16.04.2006 12:50:56
Doktor X:
hmm...nie bardzo to wszystko rozumiem.skoro telefon nie ma homologacji to dlaczego on jest sprzedawany klientom w sklepach w polsce?portencjalny klient musi na wlasna reke zdobyc te homologacje ? jak?nie bardzo wiedze tu sens...

Sam nie zdobędziesz homologacji.
Poczytaj na stronach Ministerstwa Łączności (czy jakie ono teraz jest) tam masz akty prawne dotyczące m.in homologacji i warunków dopuszcznia aparatów do uźytku.
Anonymous
Dodano
16.04.2006 11:28:43
hmm...nie bardzo to wszystko rozumiem.skoro telefon nie ma homologacji to dlaczego on jest sprzedawany klientom w sklepach w polsce?portencjalny klient musi na wlasna reke zdobyc te homologacje ? jak?nie bardzo wiedze tu sens...
Doktor X
Dodano
15.04.2006 21:23:18
Aparaty dopuszczone do uźytku muszą mieć homologacje Ministerstaw Łączności.
UE nie ma tutaj nic do gadania.

Jeśli nie ma – to nie moźe być uźywany
Anonymous
Dodano
15.04.2006 21:19:40
a jesli nie mam takiej naklejki i np telefon jest bez homologacji to co to ma do rzeczy?czy to ze jestesmy w uni europejskiej nic nie znaczy ?co z klientem ktory np aparat kupi w jednym z krajow unie ?
dziwna sprawa?
Doktor X
Dodano
15.04.2006 21:13:08
Jeśli masz naklejkę homologacyjną Ministerstwa Łączności to Tepsa Ci naskoczyć moźe.

A fachowce z tepsy róźne dziwne rzeczy robią.
Anonymous
Dodano
15.04.2006 19:54:29
Doktor X
Dodano:
15.04.2006 18:16:50
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1