Monitor niereagujący na włączenie komputera

Mam problem. Historia przedstawia się tak: Mam komputer. Płyta główna: Gigabyte GA-M55S-S3 s. AM2 nForce 550; Grafika: Galaxy GF 8600GT 256MB LP DDR3 128bit; Monitor: LG 17' L1753S-SF LCD; reszta bez znaczenia. Pewnego dnia uszkodzeniu uległ zasilacz więc poszedłem do gwarancji. Naprawiono na miejscu. Przy okazji wymiany na nowy (bo tak się stało) informatyk coś pozmieniał w BIOS-ie. Nie wiem co. Wróciłem do domu. Podłączyłęm wszystko razem internetem. Jednak po włączeniu komputera nie chciał odpalić monitor. Komputer standardowo: lamki, szumienie, dysk. Monitor jednak zachowywał się jakby komputer był wyłączony (tryb oszczędny się włączał). Kilka resetów na nic się zdało. Pobiegłem z powrotem do sklepu z kompem. Tam serwisant podłączył swój monitor do karty i wszystko grało. Przyszedłem do domu zrozpaczony i jakoś od niechcenia podłączyłem komp (bez neta). Wszystko grało. Wpiełem net i działałem na kompie standardowo. Potem nastąpiły jeszcze 3 włączenia. Za 4 razym jednak monitor znowu nie reagował. Usiadłem przy zrozpaczony kompie. Jakoś przyszło mi do głowy aby wyciągnąć internet i włączyć. No i zadziałało. Monitor zadziałał normalnie. Właśnie teraz piszę ten temat na tym uruchomieniu. Boję się jednak, że tak będzie mi się zdarzało cyklicznie. I tu mój problem. Jak temu zapobiec??? Co najciekawsze jak odłącze neta (a wpinam go do karty zintegrowanej z płytą główną) to monitor się włączy zawsze. Moim zdaniem to się dzieje jakoś tak, że aktywna karta sieciowa na płycie głównej aktywuje również zintegrowaną płytę graficzną i mój GeForce się wyłącza (ale jakby nie było jego wentylator działa). Nie wiem jednak czy tak jest. Nawet jeśli tak się może dziać (bo nie wiem nawet czy to jest technicznie możliwe) to wciąż grozi wyciągania kabla z internetu co dwa dni. Proszę więc bardzo o pomoc i z góry dziękuje z nadzieją, że będę mógł ten temat przeczytać na swoim monitorze :) Pozdro Marcin

Odpowiedzi: 8

No spróbuje wyjąć baterie. Przed chwilą znowu nie mogłem włączyć monitora. Dopiero chyba za 20 razem się udało. Raz jednak musiałem nacisnąć chyba POWER za wczas i musiałem przywracać system z awaryjnego. Wracając jednak do sprawy wyciągne baterie. To zapewne nie zaszkodzi.
Elektryk
Dodano
26.06.2008 13:32:59
  • Ucho 27.06.2008 01:39:17

    [quote=Elektryk]To zapewne nie zaszkodzi.[/quote] Zapewnie nie. Zapewne też nie zaszkodzi włożyć ją na miejsce za jakiś czas...

Raczej ustawienia biosu, nie uszkodzą komputera, zgodnie z translatica.pl, Bezpieczny w razie uszkodzenia czy zoptymalizowany. Ja bym spróbował najpierw te drugie, jeśli nie będą miały skutku spróbuj te pierwsze, ale najlepiej, wyjąć baterie, czy przestawić zworkę. Pozatym nic to może nie dać, sprawdź monitor u kolegi w końcu lcd nie taki duży, ja kiedyś do serwisu biegałem za monitorem CRT 19 chyba ze 3 razy.
Small Mike
Dodano
26.06.2008 00:32:32
No ale wciąż nie wiem czy to jest bezpieczne, tzn przywracania ustawień. I czy Fail-Safe czy Optimized? PS: Wiem, że pisze jak noob
Elektryk
Dodano
26.06.2008 00:23:06
gdybyś czasem pudełko lub instrukcje zgubił, http://www.gigabyte.pl/products/mb/manual/ga-m55s-s3_20.html Oczywiście jeszcze możesz przeczyścić styk karty graficznej. Na MOBO nie masz zintegrowanej karty graficznej wiec raczej nie powinneś mieć żadnego problemu reszta jest w manualu opisana.
Small Mike
Dodano
26.06.2008 00:06:11
Wiem gdzie jest zworka. Tylko gdzie mam przywrócić te ustawinia domyślne? Tak mniej więcej... EDIT: Dobra zajrzałem do Biosu i tam mam dwie opcje: [b]Load Fail-Safe Defaults[/b] oraz [b]Load Optimized Defaults[/b]. Które mam wybrać? PS: Znowu to się stało. Samo wyciągnięcie neta nie pomogło. Następnie wpiełem net i wyciągłem GamePada i dopiero zachwyciło. Tzn że to zależy od przypadku
Elektryk
Dodano
25.06.2008 23:10:57
Raczej nie pomoże, najprościej wyjąć baterię z płyty głownej, albo wejść w bios i dać restore to default. Zresztą co się pytasz użyj google, pozatym zrób to co powiedział ufo. Nawet jak masz problem z przenoszeniem monitora to możesz skołować sobie kabel do telewizora tyle, że to coś innego, najlepiej zrób to co mówił Ucho
Small Mike
Dodano
25.06.2008 20:39:12
  • Ucho 25.06.2008 22:56:52

    [quote=Small Mike]Raczej nie pomoże, [/quote] [b]SmallMike[/b] , jako osobnik kulturalny wyraził się subtelnie i delikatnie. Ja natomiast proszę, oświeć mnie, przygłupa, po co Ci ten reset :-k ? Zworka do resetu powinna być gdzieś koło baterii na płycie (luknij do instrukcji).

No dobra. Mi przyszło do głowy aby zresetować biosa. Czy to pomoże i czy jest bezpieczne? A do tej zabawy z biosem. To gdzie to znajdę mniej więcej?
Elektryk
Dodano
25.06.2008 20:21:26
Pierwsze primo to bierz monitor pod pachę i wal do kumpla sprawdzić na innym kompie. Po drugie primo pod drugą pachę bierz jednostkę centralną i też wal do kumpla sprawdzić na innym monitorze. Ew. trzecie primo bierz kumpla z monitorem pod pachą (kumplowym) i walcie do Ciebie kompa sprawdzić. Kartę sieciową możesz w BIOS-ie zablokować dla próby. Zobacz co wtedy. PS. masz zintegrowaną grafikę ? Bo jakoś w specyfikacji się jej nie doszukałem, ale szukałem "po łebkach". Jeżeli masz to zobacz, czy w BIOS-ie jest zablokowana (jeżeli się da zablokować). Zobacz też w BIOS-ie kolejność odpalania grafiki czy się zgadza.
Ucho
Dodano
25.06.2008 20:10:58
Elektryk
Dodano:
25.06.2008 00:58:17
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1