MMC - zdalne zarządzanie XP z Win 2003 Server

Rozpoczynam swoją przygodę z Win 2003 Serwer i już na starcie mam następujący kłopot: Mam dwa komputery. Na jednym 2003 Serwer, na drugim XP. Puki co nie ma żadnej domeny. Problem polega na tym, że nie mogę z poziomy Win 2003, zdalnie zarządzać stacją z XP. Na stacji z XP mam utworzone konto admina o nazwie "jinx" i takie samo konto na stacji z Win 2003 serwer - dodane do grupy "Administratorzy". Hasła również są takie same. Po uruchomieniu MMC (z konta "jinx"), wybraniu odpowiedniej przystawki ("Zarządzanie komputerem") i połączeniu zdalnym ("Połącz do innego komputera..") uzyskuję połączenie, ale jakakolwiek próba zarządzania, czy nawet odczytania informacji kończy się komunikatem, że brakuje mi praw. Na stacji z XP oczywiście zaznaczyłem opcję "Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem" i "Zezwalaj na wysyłanie zaproszeń pomocy zdalnej z tego komputera". Połączenie TCP/IP działa bez zastrzeżeń co potwierdza, działanie pulpitu zdalnego. Moje pytanie brzmi: o jakie prawa dostępu chodzi i jak mam je nadać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Gabriel

Odpowiedzi: 0

kakaowy2
Dodano:
20.10.2008 19:18:27
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0