mikrofon nie rejestruje dźwięku

Witam, przejrzałem forum w poszukiwaniu podobnego tematu, ale o ile o dźwięku dużo mówiono to takiego dziwnego problemu chyba nikt nie miał :) Postanowiłem uruchomić stary komputer. Zainstalowałem oczywiście XP i wszystko pięknie działa za wyjątkiem mikrofonu. Chciałem go używać oczywiście do Skype'a. Poniżej załączam screen, który najlepiej chyba obrazuje moją niemoc w tej sytuacji. [img]http://img340.imageshack.us/img340/3972/dzwiek.jpg[/img] Mikrofon jest sprawny, sprawdzałem na innym komputerze. Będę wdzięczny za pomoc. nie mam kompletnie pomysłu co jest nie tak :(

Odpowiedzi: 3

Musisz podgłosic na max mic i odznaczyc stereo mix
wikioniszk
Dodano
09.07.2010 00:30:11
Może mnie nie zrozumiałeś - na twoim screenie brak "ptaszka" w okienku Zaznacz w kolumnie Mic; więc nie możesz nagrywać z mikrofonu.
piotr1958
Dodano
12.05.2010 21:30:53
  • wolfff 12.05.2010 23:41:31

    [quote=piotr1958]Może mnie nie zrozumiałeś - na twoim screenie brak "ptaszka" w okienku Zaznacz w kolumnie Mic; więc nie możesz nagrywać z mikrofonu. [/quote] Tak, robię to. Niestety nic to nie daje. W ogóle nie pojmuję, w XP przecież mikrofon powinien działać zaraz po włożeniu, a tu taki cyrk :/

Masz włączoną opcję nagrywania z "Stereo Mixer" a nie z "Mic ..." (mikrofon)!? Trywialne pytanie czy wtyczkę wsadziłeś w odpowiednie gniazdko?
piotr1958
Dodano
12.05.2010 01:29:51
  • wolfff 12.05.2010 01:37:00

    [quote=piotr1958]Masz włączoną opcję nagrywania z "Stereo Mixer" a nie z "Mic ..." (mikrofon)!? Trywialne pytanie czy wtyczkę wsadziłeś w odpowiednie gniazdko?[/quote] Tak, w odpowiednią (sprawdzałem wszystkie :lol: ). W ogóle czy nie jest coś nie tak, skoro w ustawieniach zaawansowanych (na screenie) zarówno tony wysokie jak i niskie są wyciszone?

  • XanTyp 13.05.2010 07:26:44

    [quote=wolfff]W ogóle czy nie jest coś nie tak, skoro w ustawieniach zaawansowanych (na screenie) zarówno tony wysokie jak i niskie są wyciszone?[/quote]Tym akurat się nie przejmuj. Za to odpowiada karta dźwiękowa, a raczej jej żałosne możliwości. Opieram się tu oczywiście na standardowej AC97 - jak np. u mnie - stąd wiem, że to wyszarzenie tak samo właśnie wygląda.

wolfff
Dodano:
12.05.2010 00:15:44
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1