Migracja Access 2007 na SQL Server 2005 w Viscie

Witam, Oto dluga historia. Do tej pory pracowalismy z kolega na jednym projekcie, ktorzy wykorzystywal duza baze danych MDB. Kazdy mial swoja kopie i kazdy tlukl wszystko na wlasna reke. Dzieki temu mam teraz baze danych, w ktorych mam wspolne tablice (ale tu jest wzgledny porzadek i harmonia), ale juz sporo roznych i waznych kwerend i do tego jeszcze kilkanascie modulow VBA. W weekend wpadlem na pomysl migracji na Microsoft SQL Server 2005 Express Edition (Advanced, bo wersja podstawowac nie chce sie zainstalowac na systemie x64). Jest to dla mnie o tyle wazne, ze bede potrzebowal do niektorych zadan pogrzebac w bazie o rozmiarze powyzej 2Gb. I teraz: 1. Mam Viste Ultimate x64 + Office 2007. Kazdy upsize konczy sie wyglada tak samo: - create new database - potem podaje adres serwera, used trusted connection, nazwe bazy - wszystkie tablice - odznaczam wszystkie atrybuty tablic - create new Access server/client application no i przy kazdej tablicy mam [b]Table was skipped, or export failed[/b]. Pls help. Co gorsza na laptopie z XP, wersja prosta SQL Servera + Access XP dziala normalnie. 2. Czy jest jakies dobre rozwiazanie na przeniesienie query, formularzy i VBA na serwer (chcialbym wszystko trzymac centralnie). 3. Po migracji z Accessa XP mam duzy problem w utworzeniem jakiejkolwiek kwerendy - dostaje blad o niezgodnosci Accessa i Servera. Czy Office XP jest w stanie wspolpracowac z SQL Serverem 2005?

Odpowiedzi: 1

Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz przenieść bazę lub niektóre tabele bazy Access do MS SQL Server 2005 Express. Do tego celu służy narzędzie "SQL Server Express Edition Toolkit", które możesz pobrać ze strony "www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamiliId=57856CDD-DA9B-4ADO-9A8A-F193AE8410AD&displaylang=en#filelist" Pozdrawiam Emil
egarwol@tlen.pl
Dodano
11.01.2008 16:16:18
Hikari
Dodano:
03.09.2007 23:53:02
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1