Microsoft Windows.XP Media Center Edition 2005

co to wlasciwie jest nowy system czy tez dodatek – jesli system to czy warto go instalowac? jakie sa wasze opinie

Odpowiedzi: 20

czy ten win ma jeszcze jakes inne zalety??
jaczek
Dodano
05.12.2005 00:05:55
Nie istnieje sama nakładka na Windows XP. Pilotem moźesz sterować nawet wtedy gdy nie masz tunera. Wystarczy ze podlaczysz pod podt USB urxzadzenie ktore bedzie odbierac sygnal nadawany z pilota – tak jak bezprzewodowa klawiatura czy myszka. To ze masz tuner czy nie to nic nie znaczy. Windows XP Media Cneter Edition nie rozni sie od Windowsa XP tylko tym ze mozna sterowac pilotem – wrecz przeciwnie Windwosa XP Media Cneter Edition nie mozna sterowac pilotem – pilotem da się obsługiwac komputer wtedy i tylko wtedy gdy włączymy program Media Center. To program łączoący w sobie wszytskei zalety multimediów.
KrzysiuJarzynaZeSzczecina
Dodano
04.12.2005 23:42:05
a czy ktoś wogule wie skąd ściągnąć instalke samego dodatku media center????, bo mi sie bardzo podoba, ale miałem go w viście, a teraz z powrotem sie przeźuciłem na xp–ka i nie chce go przeinstalowywać.
avokado14
Dodano
04.12.2005 22:40:46
mam takie ptyamnie Niewiem czy dobze zrozumialem
Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 to nornalny Windows XP tylko ze mozna go sterowac pilotem
jesli sie posiada tuner? czy jest jeszcze w czyms leprzy od wina xp ? naprzyklad na miej dziur czy cos takiego?
jaczek
Dodano
04.12.2005 22:34:22
maziboss:
mam problem podczas instalacji wmc po wlozeniu drugiej plytki wyswietla sie komunikat o wlozeniu plytki instalacyjnej z sp2 poniewaz brakuje pliku iexplorer.exe :shock: Gdy dam na anuluj system zainstaluje sie, ale nie ma wogole ie na kompie co wiaze sie z problemami. Co jest nie tak ? Jak to rozwiazac ? Prosze o szybka pomoc !! Pozdrawiam


Kiedy poprosi Cię o płytę z sp2 włóź spowrotem dysk nr 1 :)
KrzysiuJarzynaZeSzczecina
Dodano
04.12.2005 05:55:43
Ja nie mam pojęcia, co macie z tymi windami, źe takie problemy macie z prostą instalacją, hehe
Ja to instalowałem go bezproblemu, jedynie co potrzeba to Windows MCE 2005 EN ( 2cd ) i dodane do niego spolszczenie ( 1cd ), instalacja Windy powinna przejść bezproblemu ( tak jak zwykły XP )łączymy sie z siecią aby ściągnąć z " Windows Update " plik NetFrameWork1.1. Następnie instalujemy " WindowsXPMediaCenter2005–KB900325–usa.exe " i na koniec instalujemy spolszczenie MS – " mcelocpack_PLK.exe ", po wszystkich uaktualnieniach winda będzie w 100% po POLSKU!!!
John48
Dodano
29.11.2005 23:19:48
mam problem podczas instalacji wmc po wlozeniu drugiej plytki wyswietla sie komunikat o wlozeniu plytki instalacyjnej z sp2 poniewaz brakuje pliku iexplorer.exe :shock: Gdy dam na anuluj system zainstaluje sie, ale nie ma wogole ie na kompie co wiaze sie z problemami. Co jest nie tak ? Jak to rozwiazac ? Prosze o szybka pomoc !! Pozdrawiam
maziboss
Dodano
28.11.2005 15:07:13
Powiem tak: po wielkim huku, konkursach i prezentacjach w sieci i poza, ten WMC to tylko nowy system operacyjny xp z rozszerzeniem multimedialnym, plus pilot... :evil:
W sieci jak zwykle marketing góruje nad rozsądnymi ocenami i praktycznymi poradami dla potencjalnych uźytkowników.
Niedawna prezentacja w hollu SGPiS w W–wie, to popis kompletnej ignorancji klienta przez Microsoft (teoretycznie fachowa obsługa, ale brak dostępu do anteny rtv – zrywanie obrazu i dźwięku, brak...dostępu do internetu, 6 kolumn creativa na 1 stoliku turystycznym... :shock: ).
Dowiedziałem się tego wszystkiego o czym koledzy częściowo piszą wyźej, ale system jako taki (4 cd)jest sprzedawany na 99% ze sprzętem, którego techniczna jakość jest dyskusyjna (tzw minimum, odbiegająca od maszyn droźszych o 100–200 pln a będących multimedialnymi kombajnami, tyle źe bez WMC.
Są problemy? Są, bowiem tak załoźono, źe system ma być indywidualnie konstruowany przez uźytkownika na jego wyłączną odpowiedzialność. Pomoc ze strony Microsoft, to oddzielnie do nabycia 1 cd, przywracająca system do stanu wyjściowego i to wszystko.
Kupujać więc wybraną opcję, wszelkimi problemami naleźy obarczać sprzedawcę sprzętu (co jak wiemy jest ich marzeniem...).
W sumie, WMC to jedno, wielkie g...
Floating
Dodano
27.11.2005 19:46:25
foxik:
Witam,
Czy ktoś z Was posiada opis instalacji systemu MCE ?

ale wersji pl czy ang? przeciez czy jedno czy drugie to i tak łatwe. Naprawde. ALe alezy czy ma to być instalacja nowa czy tylko aktualizacja. Odezwij sie na gg: 662587
grlouie
Dodano
19.11.2005 01:38:37
Witam,
Czy ktoś z Was posiada opis instalacji systemu MCE ?
foxik
Dodano
18.11.2005 23:45:48
Ja posiadam spolszczenie. Osobe na niego Chętne nie sie odezwą na gg:6652587 – jestem na niewidocznym. Sam posiadam Wersje z zeszłego roku i to spolszczenie. Nie próbowałem jeszcze tego spolszczenia. Pozdrawiam
grlouie
Dodano
18.11.2005 22:12:59
to powiniens chyba sie zgłosić do tego sklepu. Microsoft jasno określił, źe MCE nie jest kompatybilne z kaźdym sprzętem, i nie beirze odpowiedzialnośći za wersje OEM kupione bez komputera.
Kuba
Dodano
16.11.2005 20:10:23
kupiłem OEM , jednak przed kupnem zapewniano mnie ,źe mój sprzęt jest przystosowany i wyposaźony lepiej niź komp z tym systemem i wszystko ma grać.
Mam kartę muz Audigi 2ZS procek 3000+ ,Radeon 9600 i tuner Skystar2 pamięci 1Gb
bartomar
Dodano
16.11.2005 18:01:54
Kupiłeś OEM czy z komputerem?
Kuba
Dodano
16.11.2005 00:34:33
mam zainstalowanego WMC i powiem tylko tele ,źe jak narazie to mam same problemy , wyskakują błędy przy próbie wybrania pliku video ,nie obsługuje formatu ,dźwięk jest beznadziejny , jakby przez rurę , nie widzi karty tunera sat , brak sterowników , źadnego poźytku z tego WMC.... Co do spolszczenia to takźe jest do kitu , nie spolszcze wielu rzeczy ,a co najwaźniejsze pliku pomocy , jestem zawiedziony a dotego źadnej pomocy , nawet Ci co sprzedają ten system nic o nim nie wiedzą i nie potrafią rozwiazac prostych problemów z odbiorem o brazu i dźwięku w WMC. Tyle co do Windows Media Center
bartomar
Dodano
15.11.2005 23:32:32
geremek:
Witam wszystkich. Zakupilem komputer z Windows XP Media Center Edition. Ale dostalem wersje angielska z spolszczeniem na osobnej plycie. Co prawda plyta jest oryginalna od Microsoftu. Nie pisze równiez, ze to jest wersja Beta. Zreszta sprzedawaca powiedzial, ze to jest wersja pelna. Ale po wgraniu poprawki spolszczajacej system i tak czesc systemu nie jest spolszczona. Czy taka wersja jest sprzedawana w calym kraju. Pozdrawiam.


Tak, to jest jedyna wersja jaka jest sprzedawana: ang. win + spolsczenie. Z tym, źe to spolszczenie powinno spolszczyć ci d0okładnie cały system, nie tylko część.

Mero:
ehh mam Ang wersje WinXp MCE ale nie wiem jak go spolszczyc mzoe ktos zna jakis link albo zmiana w configu ? Mi win po ang nie przeszkadza ale Tacie tak :?
Z gory thx.

Moźna to rozwiązać wspomnianym spolszczeniem, jednak aby go dostać chyba trzeba kupić cały nowy system.
Kuba
Dodano
07.11.2005 19:06:15
Witam mam Media Center na kompie ale nie współgra mi z tunerem Kworld. Czy wiecie moźe coś na ten temat. Z jakim sprzętem to działa a z jakim ma problem i z kąd moźna pobrać łatki lub noesze sterowniki do tego??

plont@interia.pl
plont
Dodano
06.11.2005 21:15:30
ehh mam Ang wersje WinXp MCE ale nie wiem jak go spolszczyc mzoe ktos zna jakis link albo zmiana w configu ? Mi win po ang nie przeszkadza ale Tacie tak :?
Z gory thx.
Mero
Dodano
22.10.2005 23:29:12
Witam wszystkich. Zakupilem komputer z Windows XP Media Center Edition. Ale dostalem wersje angielska z spolszczeniem na osobnej plycie. Co prawda plyta jest oryginalna od Microsoftu. Nie pisze równiez, ze to jest wersja Beta. Zreszta sprzedawaca powiedzial, ze to jest wersja pelna. Ale po wgraniu poprawki spolszczajacej system i tak czesc systemu nie jest spolszczona. Czy taka wersja jest sprzedawana w calym kraju. Pozdrawiam.
geremek
Dodano
22.10.2005 14:54:12
Tak, to jest w gruncie rzeczy zwykły XP z dodatkowym shellem, który to potrafi skorzystać z pilota (czujnik to przystawka IR USB będąca urządzeniem HID), potrafi wykorzystać nawet kilka tunerów TV wstawionych do kompa, potrafi nagrać nagrania z TV i inne multimedia na DVD, jest dowolnie rozbudowywalny, dorzucone jest teź kilka dodatkowych programików, typu Party Mode czy konwerter plików multimedialnych ( do/z MP3, WMA, WMA Lossless, WAV itd itp). Jeśli obecnie kupować kompa, to naprawdę wydać troszkę więcej na MCE zamiast standardowego Home, dorzucić za 150 zł pilot Philipsa z czujnikiem i emiterem IR (do sterowania innymi urządzeniami, jak np. telewizorem czy odbiornikiem cyfry/polsatu/dowolnym satelitarnym) – naprawdę rewelacyjna sprawa. Ale pamiętaj, źe nie będzie wersji BOX tego systemu, a tylko OEMowa dostępna wyłącznie z nowym sprzętem.
macbirdie
Dodano
16.10.2005 14:46:08
robi74
Dodano:
21.09.2005 23:33:54
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2