Microsoft Windows XP Home Edition SP3 - Aktywacja

Witam, Mam otóż taki problem: Mianowicie po ok 2-3 latach zrobiłem format dysku C (czyli reinstalacja Windowsa). Oczywiście standardowo próbowałem aktywacji przez internet, ale od jakiegoś czasu musiałem dzwonić do nich. Nie czekając wziąłem telefon w rękę i dzwonie. Automatyczna Sekretarka (?) prosi mnie o kod, podaję ten kod i po wpisaniu ostatniego ciągu cyfr w/w sekretarka mówi mi, że prawdopodobnie padłem ofiarą zakupu pirackiego oprogramowania! Choć Windowsa mam odkąd kupiłem kompa czyli ok 6 lat. Proszę o radę i pomoc w tej sprawie. Jak mam aktywować system? Pozdrawiam, Sebastian "velkow" Kowalczyk vel Kowalski

Odpowiedzi: 9

Mam Ci zeskanować paragon czy może naklejkę z obudowy, abyś uwierzył? Nie był bym na tyle głupi, mając nielegalną wersję, żeby tutaj pisać o aktywacji. Zresztą poszukałbym na necie, obejście aktywacji. Nie raz aktywowałem system przez telefon, więc wiem jak ta procedura wygląda i nie musisz mi pisać co i jak. Pierwszy raz się spotkałem, że mnie nie przełącza.
velkow
Dodano
19.03.2011 06:38:06
[quote=velkow]Witam, Mam otóż taki problem: Mianowicie po ok 2-3 latach zrobiłem format dysku C (czyli reinstalacja Windowsa). Oczywiście standardowo próbowałem aktywacji przez internet, ale od jakiegoś czasu musiałem dzwonić do nich. Nie czekając wziąłem telefon w rękę i dzwonie. Automatyczna Sekretarka (?) prosi mnie o kod, podaję ten kod i po wpisaniu ostatniego ciągu cyfr w/w sekretarka mówi mi, że prawdopodobnie padłem ofiarą zakupu pirackiego oprogramowania! Choć Windowsa mam odkąd kupiłem kompa czyli ok 6 lat. Proszę o radę i pomoc w tej sprawie. Jak mam aktywować system? Pozdrawiam, Sebastian "velkow" Kowalczyk vel Kowalski[/quote] w/w procedura jest prawdą do pewnego miejsca (jeśli można to tak opisać) ponieważ gdy twój klucz wycieka i inni aktywują go poprzez online net a Ty właściciel po jakimś czasie podczas aktywacji via net masz "rozkaz" :twój limit aktywacji poprzez witrynę windows wyczerpał się (czy jakoś tak) proszą o wykonanie aktywacji poprzez telefon i tam każdy kto to robił wie jak i co ;) jeśli w procesie dalszej weryfikacji zostanie on odrzucony łączysz się z konsultantem, dalej proszą o podanie parametru systemu (home, professional itp.), dostajesz info, że należy faxem lub mailem wysłać kopię zakupu systemu i podanie konatku do właścieciela (najczęściej mail) następnie po weryfikacji dostajesz maila i dzwonisz do MS i tam dają Ci unikatowy numer do altywacji z zaznaczeniem, że teraz każda ponowna aktywacja będzie możliwa jedynie za pmocą tego klucza który został nadany na tę dystrybucję poprzez telefon (co nie jest prawdą bom sam miał taki przypadek) i jeśli Twoja kopia systemu jest ok to zapewne zostanie aktywowana !!!!! Nie pisz więc bajek !!! I kup se legala lub przeczytaj regulamin forum [-x
Faker
Dodano
14.03.2011 23:16:39
No, to o ile mnie pamięć nie zawodzi, kod aktywacyjny, który miałeś podany przez telefon od MS - jest kodem jednorazowym, dlatego po każdej reinstalacji musisz go uzyskać również tą drogą od nowa. Tak samo mam ja. OEM-owi po przeniesieniu na inną mobo nadaje się jednorazowy kod - na jedną aktywację.
XanTyp
Dodano
13.03.2011 18:47:06
Nie wyciekł i nikomu go nie podawałem, a z problemem udowodnienia jego legalności nie będzie. Nie dzwonie o żadnej 1 w nocy tylko w normalny dzień tygodnia ok 13 i dziwi mnie to, że nie mogę się połączyć. Naprawdę ta sytuacja jest dla mnie dziwna, ponieważ nie raz aktywowałem go przez telefon. P.S. pisząc, że dzwoniłem z innego aparatu miałem namyśli, że robiłem to z innego nr telefonu.
velkow
Dodano
13.03.2011 16:35:53
Numer telefonu (aparatu) nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Nie raz łączyłem się z mojego telefonu w sprawie aktywacji systemów licencji firmowych oraz różnych mniej czy bardziej znajomych ludzi którym odnawiałem systemy, i nigdy - nigdy nie miałem problemu z aktywacją systemu. Oczywiście konsultanci pracują w "godzinach biznesowych przez 5 dni w tygodniu", więc jeśli dzwonisz o np. pierwszej w nocy to nie bardzo będziesz miał z kim się połączyć. Osobną kwestią jest to, dlaczego systemu nie możesz aktywować przez automat. Jeśli twój numer "wyciekł" i był już wielokrotnie aktywowany, to musisz się przygotować na udokumentowanie jego legalności (dowód zakupu i zdjęcie / skan naklejki COD).
Veers
Dodano
12.03.2011 11:55:23
  • XanTyp 12.03.2011 12:50:57

    [quote=Veers]musisz się przygotować na udokumentowanie jego legalności (dowód zakupu i zdjęcie / skan naklejki COD).[/quote]I z tymi papierkami skontaktować się z "żywą" obsługą centrali MS w Warszawie. Jest tak jak [b]Veers[/b] napisał: ponowne aktywacje czy wręcz przenoszenie OEM-ów na nowe kompy - zero problemu, jeśli klucz jest w porządku. Jeśli nie jest... czas na rachunek sumienia i zastanowienie się, komu go podałeś (z obojętnych powodów).

Zadzwoń spod innego numeru telefonu, a nie aparatu.
XanTyp
Dodano
12.03.2011 10:18:26
Nie bardzo rozumiem, co ma połączenie telefoniczne do tego, ale skoro... może zadzwoń spod innego numeru i połącz się z konsultantem.
XanTyp
Dodano
11.03.2011 15:31:22
  • velkow 12.03.2011 09:08:29

    [quote=XanTyp]Nie bardzo rozumiem, co ma połączenie telefoniczne do tego, ale skoro... może zadzwoń spod innego numeru i połącz się z konsultantem.[/quote] No właśnie nie mogę, próbowałem z różnych aparatów i nic. Mogę jedynie jak zapłacę 130 zł, ale niestety ja nie chcę płacić i co teraz?

Niestety od razu rozłącza mnie, ale spróbuję. P.S. niestety nie mogę się połączyć z obsługą. -_-
velkow
Dodano
11.03.2011 11:25:24
Sugeruję "olać" automat, i poczekać z opcjami do czegoś w stylu "połącz z konsultantem"....
Veers
Dodano
11.03.2011 10:14:11
velkow
Dodano:
11.03.2011 09:00:40
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1