Microsoft pozywa spamerow

www.pcworld.pl:

Microsoft pozywa spamerów
19.12.2003 14:30

Microsoft wspólnie z naczelnym prawnikiem stanu Nowy York Eliotem Spitzerem ogłosił wczoraj, źe składa pozwy sądowe przeciwko największym amerykańskim spamerom. Gigant z Redmond źąda 18,8 mln USD odszkodowania od pozwanych. Jak zaznaczył Eliot Spitzer, pozwy zostały przesłane m.in. do firmy, która na swoich nieuczciwych praktykach marketingowych zarabia kilka milionów USD w tygodniu.

Pozwy zostały złoźone w Sądzie Najwyźszym w Nowym Jorku. Jednym z największych spamerów okazała się dowodzona przez Scotta Richtera firma OptInRealBig.com. Wspólnie z pozostałymi pozwanymi firma przesłała ok. 250 mln listów elektronicznych z informacją handlową jednego dnia!

Microsoft zastawił na spamerów pułapkę. W tym celu w serwisie pocztowym Hotmail utworzone zostały specjalne konta. Spamerzy bombardujący skrzynki pocztowe uźytkowników serwisu Hotmail przesyłali niezamówione informacje równieź na konta monitorowane przez Microsoft. W ten sposób gigant z Redmond nabył wystarczająco duźą ilość dowodów i wniósł sprawę do sądu.

W materiale dowodowym zebranym przez Microsoft znajduje się 40 tys. przykładów nieuczciwych zachowań: uźywanie w nagłówkach nieprawdziwych nazwisk nadawców, umieszczanie wprowadzających w błąd tytułów wiadomości, uniemoźliwianie dotarcia do rzeczywistego autora listu. Zdaniem Eliota Spitzera, za kaźdy taki proceder kara grozi kara w wysokości 500 USD. Tym samym cała wysokość grzywny obejmować moźe kwotę 20 mln USD.

Żaden z pozwanych nie zdecydował się na komentarz w tej sprawie.

Microsoft zaznaczył, źe czas, aby spamerzy ponieśli konsekwencje prowadzenia nieuczciwej działalności. Eliot Spitzer dodał, źe istnieją równieź podstawy, by Microsoft pozwał firmy działające poza granicami Stanów Zjednoczonych. "Skorzystamy z takiej moźliwości i zrobimy to, co powinno zostać zrobione" – skomentował Spitzer.
co microsoft ma do tego ?? czy on cos traci na tym spamie ??

Odpowiedzi: 8

cos sie zaczyna dziac:

www.chip.pl:
Dwóm amerykańskim spamerom grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat.

Jeremy Jaynes i Richard Rutowski kierowali jednym z największych spamerskich przedsięwzięć na świecie. Rozsyłali e–maile reklamowe do klientów sieci AOL i choć dokładna ilość wysłanego przez nich spamu nie jest znana, pewne wyobraźenie o skali przedsięwzięcia daje liczba skarg, jakie wpłynęły do władz. Pomiędzy 11 czerwca a 11 sierpnia br. uźytkownicy AOL zgłosili ponad 100 tys. skarg na maile od Jaynesa i Rutkowskiego. Władze stanu Wirginia, w którym zlokalizowane są serwery AOL, rozpoczęły śledztwo i dotarły do dwójki spamerów.

Pech oskarźonych polega na tym, źe w stanie Wirginia od 1 czerwca obowiązuje surowe prawo antyspamowe, będące konsekwencją faktu, źe ponad 50% światowego ruchu internetowego przechodzi przez serwery w tym stanie. Prokurator stanowy Jerry Kilgore oskarźa Jaynesa i Rutkowskiego nie tylko o rozsyłanie spamu na wielką skalę, ale i o czerpanie zysków z nielegalnej działalności. Parze spamerów postawiono cztery zarzuty, za które grozi im łączna kara 20 lat więzienia.


Piotr Kuźmiński
źródło: WWW
Ananova
4Press
gieras
Dodano
20.12.2003 20:30:13
theboss78:
trzeba sie zgodzic na warunki itp ale i tak sie dostaje taki maly spamik od interi, czy wp, czy onetu.Tylko co z nimi wtakim razie zrobic.


Zawsze zostają jeszcze reguły wiadmości w OE:)

Co do spamu to nie ma się co bardziej nad tym zastanawiać. Spam jest zły, a my nie lubimy złych rzeczy. Mnie z kolei denerwują te łańcuszki które przychodzą na e–mail, lub na gadu–gadu co mnie najbardziej wkur... Najgorsze jest to, źe ludzie dają się nabierać na takie bzdety. Ale ostatni łańcuszek jaki mnie normalnie zbił z nóg (przesłany niestety przez koleźanke) dotyczył zebrania krwi dla chłopaka, który na coś tam zachorwał. Na zdrowy rozsądek! Jak wysyłanie e–maili ma w czymś takim pomóc?!

Dziękuje za uwage
run_DNA
Dodano
20.12.2003 00:08:54
Popieram działania zmierzające do udup... tych skurw... :evil:
Pawek
Dodano
19.12.2003 23:32:15
Ok zgadzam sie.Takie sa prawa rynku.Moze troche przesadzielm tak duzo nieprzychodzi no ale jednak przychodzi.
theboss78
Dodano
19.12.2003 23:26:09
theboss78:
Tylko jest jeden drobny szczegol u nas jest tak, ze przy zalozeniu konta trzeba sie zgodzic na warunki itp ale i tak sie dostaje taki maly spamik od interi, czy wp, czy onetu.
Jesli nie chcesz placic ani grosza za swoje konto, to firma ktora je oferuje musi przeciez zarobic pieniadze w inny sposob. A tym sposobem sa reklamy, ktore zostaja rozsylane do uzytkownikow darmowych kont. Zreszta bez przesady, nie am ich wiele. Na wp.pl moze jedna na tydzien, dwa tygodnie przychodzi do mnie.
EL NINO
Dodano
19.12.2003 21:50:08
Co do spamu to jestem tego samego zdania. powinno byc to scigane. a co do Hotmaila to nie doczytalem. rzczywiscie jak tak jest to nie dziwie sie M$
gieras
Dodano
19.12.2003 21:14:43
Kuba:
Np mnie spam strasznie to wkurza!


Wszystkich wkurza.Tylko jest jeden drobny szczegol u nas jest tak, ze przy zalozeniu konta trzeba sie zgodzic na warunki itp ale i tak sie dostaje taki maly spamik od interi, czy wp, czy onetu.Tylko co z nimi wtakim razie zrobic. :?: Nie mozna ich zaskarzyc bo konto u nich mamy i sie zgodzilismy na te warunki.Co do tej akcj to bardzo dobre posuniecie tylko szkoda, ze tak puzno.
theboss78
Dodano
19.12.2003 21:04:44
Jeśli ktoś wysyła setki tysiący maili–spamu z kont Hotmaila to chyba nic dziwnego, źe Microsoft się sprzeciwia. Po za tym wg mnie juź dawno ktoś powinien się zająć spamerami. Np mnie spam strasznie to wkurza!
Anonymous
Dodano
19.12.2003 20:58:50
gieras
Dodano:
19.12.2003 20:02:49
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1