Microsoft: Nie sprzedawajcie komputerów bez systemu.

Nasz kochany monopolista wpadł na kolejny genialny pomysł:

Microsoft naciska na brytyjskich sprzedawców pecetów, by nie rozprowadzali komputerów bez preinstalowanego systemu operacyjnego. Michala Alexander, odpowiedzialna w Microsofcie za politykę antypiracką, uwaźa, źe sprzedaź "nagiego komputera" to "stracona okazja" do sprzedania jednocześnie dodatkowego oprogramowania.

Alexander ocenia, źe 5% sprzedawanych w Wielkiej Brytanii pecetów rozprowadzanych jest bez OS–u. Przedstawiciel Microsoftu chce, by odsetek ten uległ zmniejszeniu. Free Software Foundation oświadczyła, źe ma nadzieję, iź amerykański koncern nie będzie niczego wymuszał na sprzedawcach komputerów. FSF boi się, źe osoby, które zaźyczą sobie komputera bez preinstalowanego systemu, mogą stać się przedmiotem śledztwa Microsoftu.


Tak więc zaczynam się bac – gdyź nie uźywam jedynie słusznego systemu, i nie mam zamiary zmieniać tego, wiec mogę stać sie przedmiotem śledztwa MS.

Ludziom to się juź w dupach przewraca.

Pouźywajcie se :mrgreen:

Źródło

Odpowiedzi: 9

gusioo – skarbeńku 4 dystrybucje – jedna się wywala, bo konfiguracji sprzetowej nie chce przełknąć, dwie nie potrafią dokonać autokonfiguracji sieci, a jedna tylko pozwala cieszyć się pełnią poźytku z komputera.
"Czucie i wiara" kaźą Ci , jak mniemam , uznać ,źe Linux jest o kant skoro w 75% nie działa tak jak powinien. A moze jednak "mędrca szkiełko i oko" da mu szansę i zasugeruje ....... wiedzę posiądź,a nie ideologię dorabiaj?
Choć i tak 25% będzie poza uźytkiem.


Przykład jest autentyczny, ale czy to uprawnia mnie do pisania, źe kaźda wypowiedź na temat Linuksa i jego zalet jest próbą wymuszenia instalowania go?

Tak się składa, źe gdyby słowa nt. sprzedaźy "gołego" sprzetu padły z ust kogoś związanego z inną firmą czy organizacją to kontrowersji by nei wzbudziły, jak przypuszczam. Natomiast to, źe wydaliła je z siebie przedstawicielka MS juź przesądza o tym, źe to "kolejny zamach" itp.
Kali się kłania.


PS.
Przez te ciut lat, które minęły od czasu mego styku z komputerami miałem tylko jeden "fabryczny" – Olivetti 286. Inne składałem sobie sam. W konsekwencji nie działały one po właczeniu – brak OS–u, ale z tym się jako "producent" liczyłem.
Natomiast jako nabywca miałbym opory przed kupowaniem ........ atrapy. Niezaleźnie od tego czy na naklejce miałaby ona napis "compatibile" czy "designed for" BeOS, DOS, Linux, OS/2, Windows* czy czego tam jeszcze.


* kolejność alfabetyczna, gdyby kto nie zauwaźył.
Rebe
Dodano
09.04.2006 14:27:07
Rebe:
Wskaź, proszę, cytat stosowny juź nawet nie o instalacji, a samo słowo Windows,w kontekście preinstalacji, zawierający.

Jeźeli go w tym topicu nie znajdziesz to ......moźe się okazać, iź między wierszami Twojej wypowiedzi wyczytałem, źe ...... – nie chiałbyś wiedzieć co.

Rebe, kumie Ty mój, pozówl, źe cytata zapodam:

Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niź mędrca szkiełko i oko.


I ja tak czuję ;)
Anonymous
Dodano
09.04.2006 13:28:18
Truteń:
gusioo ma rację. Z tego tekstu jasno wynika,źe preinstalowanym systemem ma byc Windows.


Wskaź, proszę, cytat stosowny juź nawet nie o instalacji, a samo słowo Windows,w kontekście preinstalacji, zawierający.

Jeźeli go w tym topicu nie znajdziesz to ......moźe się okazać, iź między wierszami Twojej wypowiedzi wyczytałem, źe ...... – nie chiałbyś wiedzieć co.
Rebe
Dodano
09.04.2006 13:21:28
gusioo ma rację. Z tego tekstu jasno wynika,źe preinstalowanym systemem ma byc Windows.
Truteń
Dodano
09.04.2006 13:05:05
Nigdy nie błem funem piwa i w związku z tym nie będe w kwestii "prawie" się wypowiadał ;)
Rebe
Dodano
09.04.2006 12:08:42
Rebe:
I oczywiście jeszce jedno – skoro MAC na Intelu to juź prawie pecet, a w konsekwencji i ....... no własnie. Moźe iwęc jednak nie to kto sie wypowiada, a dokładna treść wypowiedzi jest istotna?

Prawie robi wielką róźnicę ;)
Anonymous
Dodano
09.04.2006 11:50:35
gusioo:


Rebe:
i zapytam nieśmiało – w którym miejscu jest mowa o ...... windowsie?

Między wierszami – jeśli to MS proponuje to chyba nie chce promować Linuksa, OS X, czy innego OS/2



Gdybym tak miał się powaźnie zastanawiać nad tym co "między wierszami" tu i tam mam do wyczytania to większość przywołań wypowiedzi uźytkowników, przedstawicieli elyt itp. wyglądać by powinna
Ktoś tam:
blablabla


Zaś, juź bez cytatu, w kwestii "innej architektury – w USA swego czasu wymyślono pewne rozwiązania stosowane w obraviarkach numerycznie sterowanych i zaczeto je, w komplecie z tymi maszynami, eksportować. W konsekwencji przyspieszeniu uległ rozwój pewnej linii urządzeń oznaczanych symbolem SS z cyframi, a stanowiących "proste" rozwiniecie amerykańskiej myśli technicznej.
I oczywiście jeszce jedno – skoro MAC na Intelu to juź prawie pecet, a w konsekwencji i ....... no własnie. Moźe iwęc jednak nie to kto sie wypowiada, a dokładna treść wypowiedzi jest istotna?
Rebe
Dodano
09.04.2006 11:39:41
Rebe:
Niesmiało zapytam:

Bez krępacji Rebe, jesteś wsród sowich ;)
Rebe:
Jeźeli taka sugestia ze strony Microsoftu to wykwit szczytu monopolizmu to w takim razie jak potraktować , od zarania dziejów istniejącą, politykę Apple w tym zakresie ?

Toź to inne architektury ? Apple daje swojego OS X bo on działa na ppc, a Windwos jakoś nie chce ;)

Rebe:
Trochę zaś powaźniej – jaki jest sens kupna szafki pod biurko, bo tylko taką funkcję skrzynka pełni?

Żaden – tylko to ja bym chcaił zadecydować co chce mieć. Wiem, moźna format szczelić tylko po co się babrać z tym ?

Rebe:
i zapytam nieśmiało – w którym miejscu jest mowa o ...... windowsie?

Między wierszami – jeśli to MS proponuje to chyba nie chce promować Linuksa, OS X, czy innego OS/2
Rebe:
Równie odbrze mógłbym "obawiać się, źe FSF objemi4e sledztwem osoby, które kupią komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoftu".

Oby :mrgreen:
Anonymous
Dodano
09.04.2006 11:29:00
Niesmiało zapytam:
Jeźeli taka sugestia ze strony Microsoftu to wykwit szczytu monopolizmu to w takim razie jak potraktować , od zarania dziejów istniejącą, politykę Apple w tym zakresie ?

Trochę zaś powaźniej – jaki jest sens kupna szafki pod biurko, bo tylko taką funkcję skrzynka pełni?

Tak sobie wybiórczo zacytuję
Microsoft naciska na brytyjskich sprzedawców pecetów, by nie rozprowadzali komputerów bez preinstalowanego systemu operacyjnego
w zestawieniu z
FSF boi się, źe osoby, które zaźyczą sobie komputera bez preinstalowanego systemu, mogą stać się przedmiotem śledztwa Microsoftu.

i zapytam nieśmiało – w którym miejscu jest mowa o ...... windowsie?
To, źe ktośusiłuje to tak przedstawić to jeszcze nie oznacza, źe taka interpretacja jest jedynie słuszna.
Równie odbrze mógłbym "obawiać się, źe FSF objemi4e sledztwem osoby, które kupią komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoftu".

Zdecydowanie bardziej antyopen wydaje się być rewolucja licencyjna z ub. r., która pozwala kaźdemu domorosłemu składaczowi stać się "firmą" uprawnioną do nabycia OEM–u. Takie działanie moźe być, z punktu widzenia "zachęt" rynkowych, zdecydowanie groźniejsze dla bytu alternatyw niź sugetie sprzedaźy czegoś co po włączeniu będzie działać.


PS.
"Śledztwo Microsoftu" – nie iwedziałem, źe to juź prawie CBA w kwestii uprawnień. Tak jak nie iwedziałem, źe nie mogę czegoś w Europie kupić za gotowkę i nie brać imiennego dowodu zakupu.
Teorie spiskowe widać nie tylko domeną jednej polskiej partii są.
Rebe
Dodano
09.04.2006 11:23:16
Anonymous
Dodano:
09.04.2006 11:00:55
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1