Mega problem ! Pomocy !

Pomocy ! Mam wielki problem, i nikt ze znajomych, informatyce ze szkoly i nawet kolesie w serwisie nie wiedza co jest z moim komputerem...A wiec od poczatku:

Komputer zawieszal sie, pracowal powoli...Nieraz wyskakiwal blue screen, ale nie przywiazywalem do tego duzej wagi, przeskanowalem CPu Mks on–line i nic nie wykazalo. Niedawno przyszedl do mnie kumpel by oddac mi dysk 20 GB, kiedy chcialem zainstalowac system (Win98SE) wyskakiwal mi nastepujacy blad: W9XSETUP caused a General Protection Fault in module USER.EXE at 0001:40B6. Probowalem zainstalowac ME, leczy wyskakiwal mi podobny error (a probowalem zainstalowac system z 3 oryginalnych plyt, 2 x 98 SE i 1 x ME – nie moglem). Kiedy chce uruchomic jakas gre, nawet w 2D wyskakuje mi blue screen z takim numerem: Wystapil krytyczny wyjatek 0E w 0028:00700465 . Po zaladowaniu Windowsa wyskakuje mi taki alert: 3 com EuSynth: ADI/ICH Hardware not present. 3com Eu Synth will be unavaliable z tym ze caly sprzet jaki znam jest zainstalowany, a i tak w menadzerze urzadzen mam 1 nieznane urzadzenie :/ U siebie na komputzrze Windowsa zainstalowac nie moge, u kolegi na tym samym dysku idzie BEZPROBLEMOWO, nie wiem gdzie mam szukac pomocy...Przestawilem jakas zworke na plycie glownej, to nie bylo bledow, lecz CPU nie widzial karty dzwiekowej, kiedy przestawilem spowrotem zworke, byl dzwiek lecz znow te same problemy z errorami itp. Prosze o pomoc !

Odpowiedzi: 13

WItam proponuje zrobic tak jak juz ktos tam napisal zrestartowac ustawienia biosu wylacz kompa od pradu :) rozkrec obudowe na plycie glownej bedziesz mial gdzies zworke napewno kolo bateri taka okragla srebna rzecz zazwyczaj :) przeluz zworke obok tak zeby zrestartowac poczekaj z 5 min przeluz ja spowrotem tam gdzie byla skrec kompa wlacz go pewnie ci wyskoczy cos zebys wszedl do biosa czyli wejdz poustawiaj sobie godzine itp jak to nie pomoze to wylacz jedna karte sieciowa jak masz zintegrowana na plycie glownej to pewnie mozesz ja wylaczyc w biosie jak nie to poprostu ja wywalic z kompa i zobacz jak bedzie ci teraz chodzilo jak nie chcesz jej wywalac to wylacz ja w systemie, sciagnij najnowsze stery do karty sieciowej moze to cos pomoze :)mialem podobny problem rozwiazalem go tak wylaczylem jedna karte sieciowa zintegrowana na plycie zostawilem osobna i dziala bez problemu
a co do zmiany systemu to nie zbyt dobra mysl xp troche wymaga jak jeszcze lubisz sobie pograc to juz wogule sie nie nadaje do tego no chyba ze dasz sobie ze 256 ram i procek troche wyzszy :)itp pozdrawiam
pascal
Dodano
27.01.2005 03:55:19
Clear CMOS lub podobnie
Obejrzyj manual od mobo
Bobi
Dodano
17.01.2005 18:46:08
Nie wiem jak sie restartuje BIOS :–/ nie orientuje sie jaka to zworka :–/
Madd
Dodano
17.01.2005 18:41:01
A moźe na początek zresetuj bios baterią 30 minut,ustaw date i godzine i co trzeba.

Na płycie ustaw prawidłowo zworki.


Dodatkowo w biosie jak masz ustaw na enabled opcje Clear NVRAM lub podobną która resetuje przydział zasobów dla urządzeń i komp przydzieli je od nowa.

Poczytaj i pozmieniaj karty w slotach.

http://www.benchmark.pl/artykuly/abit_faq/instability_faq.html#pytanie4
JNJN
Dodano
17.01.2005 12:32:07
Lecz ladowalem takze inny dysk ktory u kolegi chodzil bezproblemowo. Czytaj prosze ze zrozumieniem.
Madd
Dodano
17.01.2005 09:49:08
Mnie jak kiedyś dysk padał pojawiały sie podobne komunikaty!!
Pozdro
Anonymous
Dodano
17.01.2005 09:43:29
Wybacz, ale nie uciagnie ... Procz tego mam sieciowke Realteka.
Madd
Dodano
17.01.2005 09:26:37
Madd:
Xp...na P 3 550 97 ramu ? Wybaczcie, ale raczej nie uciagnie...


Uciągnie ;–)
Choć standardowo zalecam uzywać XP tylko wtedy, gdy posiada się conajmniej 128 MB RAM ;–)
Mrówek
Dodano
17.01.2005 00:48:27
Xp...na P 3 550 97 ramu ? Wybaczcie, ale raczej nie uciagnie...
Madd
Dodano
16.01.2005 23:16:30
Jeźeli wszystko będzie ok. to widać wina tego 3Coma,wsadzisz po innego PCI,pobawisz IRQ lub zmienisz sieciówkę.

Update.

Poza tym jak zauwaźył Kaworu ,Xp lepiej sobie radzi z zarządzaniem IRQ ,ale nie tędy droga,coś powoduje konflikt.
MarcinX
Dodano
16.01.2005 23:11:37
proponuje zainstalowac xp albo innego windowsa z rodziny nt... po co uzywac czegos co juz jest nieaktualne?
Kaworu
Dodano
16.01.2005 23:10:38
To jak bede odbieral net? ;–]
Madd
Dodano
16.01.2005 23:08:24
Na oko jest kakiś problem z hardware lub przerwaniami.
Masz sieciówkę 3coma ?
Wyciągnij.
MarcinX
Dodano
16.01.2005 23:07:32
Madd
Dodano:
16.01.2005 22:49:12
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1