Mega Avans problem dotyczący wymiany gry

Po przedwczorajszej wizycie w Mega Avansie na terenie Starego Browaru w Poznaniu jestem bardzo rozczarowany. Kupiłem dodatek do gry CoD. Dodatek nazywa się United Offnsive i kosztował mnie 60 zł.

Gdy sięgałem po grę byłem bardzo szczęśliwy, źe mogę sprawić koledze radość. Niestety jak okazało się po fakcie kolega nie miał podstawowej części gry. Postanowiłem iść i upszejmie prosić o wymianę gry (pani przy kasie powiedziała, źe zwrotów nie przyjmują, lecz ewentualnie moźna ją wymienić gdyby np. kolega nie miał podstawowej wersji.)

Gdy poszedłem wymienić grę zgłosiłem się do stanowiska obsługi klienta gdzie pewna Pani skierowała mnie do działu gier komputerowych.

Odrazu wziolem nogi za pas i poszedlem w strone tego działu.
Spotkałem tam bardzo miłego pana, który powiedział, źe z wymianą nie będzie problemu. Poszedłem z nim do stoiska z grami komputerowymi, lecz nie było tam wersji podstawowej z grą CoD. Zamiast tego leźały obok pudełka z podstawową wersją oraz dodatkiem. (taki ot bonus dla gracza). Cena była niewidoczna (naklejki były w połowie ucięte). Gdy Pan z obsługi poszedł sprawdzić cenę tego właśnie pudełka okazało się,źe kosztuje ono 50 zł. (zaznaczam ze byla to wersja podstawowa z dodatkiem, gdzie obok leźało pudełko z SAMYM dodatkiem, ktore kosztowało 60zł :lol: )

A więc tak zaczeła się wymiana... Niestety przeszkodą było to, źe wymiana nie byla mozliwa bez zgody "dyrektora wymian" (czy jakoś tam ;) )

Niestety jak się pewnie spodziewacie gra nie zostala wymieniona...

Mam 16 lat i nie zarabiam... Naprawdę nie stać mnie na to źebym wydawał następne 50 zł na podstawową wersję :( Powiedzcie mi co mam robic zeby wymienili mi tę grę!! Moźe mam iść tam z ojcem ?

HELP

Aha chcialem zaznaczyc jeszcze, ze nie chcieli mi jej wymienić, poniewaź pudełko było otwarte... W pudełku się znajdowały 2 płyty cd gdzie jedna była w takiej folijce zaklejonej. A ja tej folii nie odklejałem więc naprawdę nie wiem w czym problem... Zaźucali mi źe mogłem skopiowac JEDNĄ płytę... Tylko czy to miało by sens ?

Jestem osobą sprawiedliwą tak samo mój kolega i zaręczam was, źe gra nie była kopiowana..

Z góry dziękuję za podpowiedź, pomoc...

Pozdrawiam

Odpowiedzi: 7

To ja dozuce swoje 3 grosze i powiem tak. Gierke zafoljuj spowrotem, wez folie i ja zaprasuj, najlepiej niech ci to mama zrobi, z pudelkiem zrob tak samo, i idz graj glupa ze kupiles nie to, i sie zorjetowales dopiero w domu. Ja tak zrobilem juz 3 razy w sieci TESCO i dalo rade. POZDRO
Sir Nigel
Dodano
27.03.2006 16:17:19
heh było napisane Wieeelkim drukiem :) Faktycznie to moja wina... Ale czy ktoś by mógł przewidzieć, źe pudełko z podstawową wersja i dodatkiem jest tańsze niz sam dodatek ? Śmiem wątpić, źe nie :?

Chcialem jeszcze zaznaczyć, źe był to prezent...
arabski dres
Dodano
27.03.2006 00:06:08
spiderko:
Niestety prawo mówi jednoznacznie źe wymiana/zwrot towaru nie jest obowiązkiem sprzedawcy o ile zakup był dokonany w siedzibie sprzedawcy. Zwrócić moźna np. w przypadku zakupu on–line, w sklepie internetowym, wysyłkowo, ale w tradycyjnym sklepie taka zamiana/zwrot zaleźą tylko od dobrej woli sprzedawcy. Twoim obowiazkiem było doinformowanie się czy jest to dodatek samodzielny (nie wymagajacy podstawki) lub nie, dodatkowo sytuacje utrudnia otwarcie opakowania, gdyby gra była nadal zafoliowana problemu by nie było. Osobiście teź bym ci takiej gry nie wymienił. Pozostaje ci jedynie sprzedaź gry jako uźywanej na np. allegro.

to teź nie do końca. Bo nawet jeśli by rozfoliował to moźe powołać się na niezgodność towaru z umową. I wtedy MUSZĄ mu wymienić.
Truteń
Dodano
27.03.2006 00:05:09
Niestety przed zakupem czegokolwiek trzeba się mocno zastanowić i przekalkulować, owszem brak ceny jest pewnym wykroczeniem i moźesz to nawet zgłosić do odpowiednich instytucji – ale to pachnie czepianiem się sklepu z powodu twojego roztargnienia. Napewno na miejscu byli sprzedawcy u których się mogłeś doradzić co warto kupić, czy nawet sprawdzić cene. Jestem pewien źe na pudełku była stosowana informacja "gra wymaga podstawowej wersji Call of Duty", przeoczyłeś ten napis, czyli winić się moźesz sam.
spiderko
Dodano
27.03.2006 00:01:46
hmm a co jeśli chodzi o problem niewidocznej ceny na opakowaniu z podstawową wersją i dodatkiem gry ?

Tak... teź myślałem nad sprzedaniem na allegro..

W ogóle się zastanawiałem nad CoD2 tylko, źe napędu DVD nie mam :) no cóź... dzięki za radę :)


Przed chwilą patrzałem na allegro i United offensive idą po 20 zł :lol:

Heh wygląda na to, źe zostałem zrobiony w konia :(
arabski dres
Dodano
26.03.2006 23:52:27
Niestety prawo mówi jednoznacznie źe wymiana/zwrot towaru nie jest obowiązkiem sprzedawcy o ile zakup był dokonany w siedzibie sprzedawcy. Zwrócić moźna np. w przypadku zakupu on–line, w sklepie internetowym, wysyłkowo, ale w tradycyjnym sklepie taka zamiana/zwrot zaleźą tylko od dobrej woli sprzedawcy. Twoim obowiazkiem było doinformowanie się czy jest to dodatek samodzielny (nie wymagajacy podstawki) lub nie, dodatkowo sytuacje utrudnia otwarcie opakowania, gdyby gra była nadal zafoliowana problemu by nie było. Osobiście teź bym ci takiej gry nie wymienił. Pozostaje ci jedynie sprzedaź gry jako uźywanej na np. allegro.
spiderko
Dodano
26.03.2006 23:47:55
jeszcze chciałem przeprosić jeźeli nietrafiłem z odpowiednim działem "gry"...
arabski dres
Dodano
26.03.2006 23:33:26
arabski dres
Dodano:
26.03.2006 23:29:09
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1