Masowe sprawdzanie praw dostępu w NTFS

Witam
Pytanie z gatunku "wnerwiajace": czy jest jakies narzedzie pozwalajace na sprawdzenie w 2003 Server uprawnien do zadanego drzewa katalogow? Chodzi mi o wyeksportowanie do pliku drzewa katalogow wraz z lista osob majacych do niego dostep z uwzglednieniem Change / Read.
Bede wdzieczny za pomoc! Juz nie mam konceptu gdzie szukac...

Odpowiedzi: 4

W prostej struktorze grupy maja racje bytu, ale nie w mojej, gdzie kilka departamentow przenikaja sie jak swiatlo w wodzie, w dodatku nie zawsze calymi grupami, ale ich czesciami... Reasumujac – narzedzie jest niezbedne o ile jakiekolwiek istnieje!
Jakies pomysly?
Dzikie!
Net–Serwer
Dodano
06.10.2005 18:31:13
Owszem, masz rację, ale po co są grupy? One właśnie m.in. mają ułatwiać administrację i zarządzanie.
Ad@$
Dodano
06.10.2005 17:57:04
OK, ale co jesli masz 200 GB danych umieszczonych w 60 tys katalogow do ktorych rozny dostep ma ponad 150 userow? Po pierwsze przeklikanie zakladka security trwaloby miesiace, po drogie zrobiloby sie przy tym milion bledow, po trzecie zwariowaloby sie, po cztwarte jak bys skonczyl, to jak po pol roku bys sprawdzil, czy cos sie zmienilo? Paranoja!
A audyt chce...
Nadal czekam na podpowiedzi, bo sama mysl, ze mialbym to robic recznie doprowadza mnie do obledu...
Net–Serwer
Dodano
06.10.2005 17:54:23
A standardowa zakładka Security? Przecieź tam masz owa listę userów i przeglądać moźesz jakie prawa mają dani userzy. Zresztą jeśli chodzi o drzewo katalogów to teź jest dziedziczenie uprawnień i to wziąśc pod uwagę przy analizie.
Ad@$
Dodano
06.10.2005 17:41:19
Net–Serwer
Dodano:
05.10.2005 17:44:23
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1