Mam problem z konfiguracją sieci na swoim XP !help!

Nie wiem jak skonfigurować ustawienia sieci na swoim XP. Ciągle mam udostepnioną drukarkę i zaplanowane zadania i nie wiem jak to wyłączyc, oprócz tego źaden kolega z sieci co ma innego systema niź XP nie moźe wejść na mojego kompa! Co robić i jak to zmienić??
Jeśli zna ktoś dobre stronki o XP , to prosiłbym o linka :–)

Odpowiedzi: 3

Czy firewall moźe mieć wpływ na to czy widzę ludzi czy nie??? , chyba tak bo miałem włączonego firewalla i jak go wyłączyłem to wszystko oki , znaczy prawie wszystko , bo nawet jak mam wyłączonego firewalla to ludzie nie mogą wchodzić na mojego kompa :?:
Kebobik
Dodano
14.08.2002 20:54:30
Dziękuje za tego linka , właśnie o to mi chodziło :D .Ale teraz mam problem, bo przeinstalowałem Windoza (oczywiście dalej mam XP) i nie widzę ludzi w sieci , a internet mam i na LanChacie ich widzę :–( . Liczę na szybką odpowiedź=pomoc
Kebobik
Dodano
14.08.2002 20:38:57
Odnośnie Zadań i drukarek rozwiązanie jest tutaj na dole.
Natomiast co do Twojej sieci, sprawdź czy masz poprawne IP, maskę podsieci i bramę domyślną. Czy masz porządek w protokołach – czyli:
1) Klient sieci Microsoft Network,
2) Udostępnianie Plików i Drukarek w sieciach...,
3) System NetBIOS NWLink,
4) Protokół internetowy (TCP/IP)
Opcjonalnie:
5) NetBUEI.

Najlepiej napuść kreatora sieci: Panel Sterowania –> (lewa strona) Konfiguruj sieć w małej firmie lub w domu –> tu kreator Cię poprowadzi.
Później jeźeli nie macie dynamicznie przypisywanych IP w sieci, wejdź w ustawienia sieci, właściwości (TCP/IP) i nadaj sobie stały IP np 192.168.0.xxx, maskę podsieci – prawdopodobnie: 255.255.255.0, i Bramę domyślną – chyba: 192.168.0.1 – (to adres serwera udostępniającego NET.

Pozdrawiam!
Niemcu
Dodano
07.08.2002 18:07:11
Kebobik
Dodano:
02.08.2002 11:21:21
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1