mam dalej problem z tym blasterem POMÓŻCIE

ZROBIŁE TAK JAK BYŁO NAPISANE A TU NIC NIE POMOGŁO CO SIE DZIEJE MOZE ZAINSTALOWAC NA NOWO WINDOWSA CZY TO POMOZE POZDRO MICHAŚ

Odpowiedzi: 12

Musiało pójść coś nie tak, bo jest cisza........... :?
tire
Dodano
07.11.2003 21:47:34
Moźe teraz Michaś powie, czy udało mu się pokonać blastera ;D;D
wirus
Dodano
06.11.2003 19:12:32
Dziękuję.
Zaskoczyłeś mnie trochę EL NINO.
Istotnie,racja jest po twojej stronie,z tym odpięciem kabla od "entki".Choć ja zaraz po postawieniu systemu instaluję,na czysty,antywira i firewalla.

Jednak kiedyś mając 4 partycje nie mogłem pozbyć się wira,mimo formatu dysku C:/ ,właśnie pobranego z kilkusekundowego połączenia z netem do sprawdzenia poprawnej konfiguracji połączenia ISDN.
Wir siedział i rozmanaźał się w D:/ a potem E:/.
Na koniec przeszedł do pamięci.I tak bez końca.
Dopiero się namordowałem........ :?
tire
Dodano
06.11.2003 16:27:23
muszę przyznać źe El Nino ma rację z tym odpinaniem kabla sieciowego na czas instalacji, ja się przekonałem na własnej skórze jak szybciutko wirus moźe dopaść kompa, ostatnio robiłem system, po instalacji dosłownie na sekundkę wskoczyłem do neta bez zainstalowanego antywira i nagle *** blada, sytem zaczął się resetować – blaster. Pamiętasz Tire, niedawno mi pomagałeś resztki usunąć po blasterze. Więc jak najabardziej, odpinajcie kabel od neta na czas instalacji systtemu i antywira. :roll: :roll:
neo340
Dodano
05.11.2003 23:17:08
To ze zmieniles tresc posta nie przeszkadza mi.
tire:
raz piszesz,źe antywira uaktualniasz raz na kilka miesięcy a teraz,źe funkcjonujesz bez łat
tire, antyvir to jedno a łata na system, uaktualnienie, to drugie. Jedno z drugim niewiele ma wspolnego.
EL NINO
Dodano
05.11.2003 22:50:02
Zmieniłem swój post.Więc cytat nie bedzie się zgadzał.
Powtarzam,kaźdy radzi sobie,jak umie.......

PS: forum dziś beznadziejnie otwiera się :!:
tire
Dodano
05.11.2003 22:42:18
tire:
... jako administrator dajesz zły przykład nowicjuszom na tym forum.
Nie ma tu nic do rzeczy to, czy jestem tutaj adminem czy tez nie. Po prostu jestem uzytkownikiem tego systemu. A ze podaje skuteczna metode zabezpieczenia sie przed tym, co gnebi wielu innych, wydaje mi sie nad wyraz poprawne. Skteczne ? Jak najbardziej.
EL NINO
Dodano
05.11.2003 22:39:41
EL NINO:
tire:
Musisz niestety ze wszech sił mieć łatkę.
I tym razem musze sie nie zgodzic z tym twierdzeniem :P .
Ot i tajemnica dobrego samopoczucia.


Róźnych rzeczy ludzie się chwytają :D
Choć nie zamierzam ciebie krytykować,raz piszesz,źe antywira uaktualniasz raz na kilka miesięcy a teraz,źe funkcjonujesz bez łat
Kontrowersyjne podejście do tematu.
Nowicjusze jesli wezmą z tego przykład–połoźą się :!:
Potem bedą jęki i zawodzenia.
Ja,niestety preferuję wiarygodne i sprawdzone metody..Zalecane przez wysokiej klasy specjalistów :D
tire
Dodano
05.11.2003 22:23:32
Przez tego wirusa straciłem wszystkie pliki które miałem. Najpierw kolega mi dał FixBlasta który miał go usunąć i podobno usunął potem łatka i mi wszystko grał a wieczorem nie miałem neta bo coś wieśniak zrobił i wszyscy z mojej sieci którzy mają XP musieli na nowo instalować. Po co ludzie robią takie dziadostwa :?: trzeba byś chorym psychicznie :? a potem inni cierpią :evil: :evil: :x
Zygo
Dodano
05.11.2003 22:10:11
tire:
Musisz niestety ze wszech sił mieć łatkę.
I tym razem musze sie nie zgodzic z tym twierdzeniem :P .
Na jednym komputerze mam XP prof. Czysciutki, bez zadnych łatek, update'ow czy innych SP1 :wink: . Podpiety jest bezposrednio do sieci czyli narazony jest na infekcje mblasterem. I co ? Ano nic. Jak pracowal bezawaryjnie w sierpniu czy tez wrzesniu przed atakami blastera, tak pracuje dalej. Mozna zapytac jak to mozliwe. Ano sprawa jest prosta jak swinski ogon – firewall blokujacy port 135.

No a zeby nowy system zostal zainstalowany bez klopotow i nie mial na starcie zadnego swinstwa, trzeba po prostu odlaczyc sobie dostep do internetu na czas instalacji zarowno systemu, jak i jakiegos firewalla jesli ktos nie chce poprzestac na systemowym.

Moze co niektorzy beda patrzyli na mnie jak na debila, ale u mnie zalaczony jest jedynie firewall systemowy oraz jakis inny siedzacy w programie WinGate. W logach tego Wingate'owego widze niesamowicie duzo polaczen przychodzacych na ten port zarowno z sieci osiedlowej LAN jak i internetu (IP z calego swiata) jesli podpieta jest neostrada.

Ot i tajemnica dobrego samopoczucia.
EL NINO
Dodano
05.11.2003 22:02:50
Musisz niestety ze wszech sił mieć łatkę.
Jeźeli wszystkie inne kroki są dla ciebie za trudne,to zrób to automatycznie.
Na www.gdata.com.pl jest gotowa szczepionka p–ko Worm Blaster,pod pozycją na 1 stronie>Download>>>Szczepionki

Ściągnij ją sobie i przeskanuj PC.

8)
tire
Dodano
05.11.2003 20:13:50
http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic.php?t=6712 poczytaj
neo340
Dodano
05.11.2003 18:44:03
Anonymous
Dodano:
05.11.2003 18:27:12
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1