mały problem

Przepraszam jeśli ten temat już był albo w złym miejscu go dałam..ale do rzeczy>

Mam taki problem. Na komputerze mam zainstalowany Windows Xp i nie wiem jak go mam sformatować. Przyczym po formatowaniu chcę zainstalować Windows 98. Jak to zrobić. Mam płyte Windows 98 ale nie mam płyty z xp.

 

Co ma robić ?

 

pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Pewnie jeszcze i ntfs na partycji.
Najprościej - zdjąć partycję - spoza dos - fdiskiem, ząłożyć ją od nowa, ap otem - już przez instalatora w98 sformatować i ...... potem już normalnie.
Rebe
Dodano
11.08.2006 21:17:34
  • kreska 12.08.2006 20:22:44

    <p class="MsoNormal" style="margin:0cm 0cm 0pt;"><font face="Times New Roman" size="3">A m&oacute;gbys troszkę jaśniej napisać jak to zrobić bo ja nie zabardzo rozumiem.</font></p><p class="MsoNormal" style="margin:0cm 0cm 0pt;"><font face="Times New Roman" size="3">Jak byś napisał gdzie ma wejść i co jak. </font></p><p class="MsoNormal" style="margin:0cm 0cm 0pt;"><font face="Times New Roman" size="3">Plis wiem że to dużo ale ja jestem taka mała bezbronna istotka, do tej pory to umiem tylko włączyć komputer i wyłączyć </font></p>

  • Rebe 12.08.2006 22:21:29

    <div>Dyskietka starowa w98. Bootowanie z flopa ustawione. Po odpaleniu i z niej wpisać fdisk , wybrać usuwanie partycji - jeżeli na dysku jest ntfs to opcja &quot;usuń partycję spoza systemu MS-DOS&quot; ( mniej więcej tak opis wygląda ). Po tej operacji wybrać ząlożenie partycji i potem już odpalić instalatora w98 z płyty - koniecnza znowu zmiana bootowania z flopa na CD - po sformatowaniu partycji instlalacja p&oacute;jdzie dalej.</div><div></div><div>Bardziej szczeg&oacute;łowe opisy są na pewno w archiwum. Jeżlei dysk jest &gt;64GB to powinieneś przed podjęciem opisanych wyżej działań do archiwum sięgnąć, by dowiedzieć isę jak partycjonawać fdiskiem z dyskietki lub jakiego programu użyć zamienie, ew. skąd pobrać poprawioną wersję fdiska.</div>

kreska
Dodano:
11.08.2006 20:24:51
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1