Mały problem z wydajnoscia laptopa

Mam maly problem z wydajnoscia laptopa. Jest to Toshiba A300-15B , chodzi glownie o granie. Gra chodzi plynnie az nagle .... zaczyna przycinac na jakies 2-3 minuty i znowu gra sie dobrze. Wszystko elegancko smiga , jednak pogram z 20-30 minut i zaczyna przycinac co jakis czas. Jak myslicie problem z chlodzeniem (procek ok 100C grafa pewnie tez cos kolo tego) , czy moze z zapychajacym sie buforem(?) Trudno mi okreslic co jest nie tak. Jak wiadomo ten model zostal wycofany(?) wiec moze chodzi tu tylko o chlodzenie. Jednak trudno mi cos powiedziec na ten temat :/ Gry chodza przyzwoicie jednak po chwili zaczynaja przycinac (ahh mowie to samo ..) Podkladalem juz plyty by laptop byl wyzej (moze cos blokowalo nawiew) jednak to nie pomaga. Mysle nad kupnem jakiejs podstawki chlodzacej (mala i mobilna pod usb) myslalem nad Revoltec RNC-1100 tania i wmiare mala. Co myslicie ?

Odpowiedzi: 2

Trudno okreslic czemu ... teraz jak widze nie ma juz nawet podobnego modelu z tak mocnym prockiem i grafa . Moze byl malo placalny ? sam nie wiem. Jednak gdy pracuje normalnie (net,muza,filmy) temp sa takie jak zwykle czyli ok 40-50C (tak jak byl siwezo kupiony) . Moze teraz zrobie reinstalke, i potym pomysle co i jak.... Do serwisu hymm no niestety odpada. Przy mojej obecnej sytuacji nie moge zostac na miesiac bez kompa :/ tak mysle ze moze jutro przedmucham go powietrzem sprężonym i zobacze jakie beda efekty. Jesli to nic nie pomoze kupie podstawke lub walne jakis wiatraczek na usb. Jesli dalej to nie to to trudno poczekam do wakacji i serwis ...
Ukey
Dodano
27.02.2009 01:31:50
A może oddaj go do przeglądu? Niech go rozbiorą i np. przeczyszczą? Mój MaxData zaczynał już brzęczeć i (też się przycinać), grzał się przy wyciskaniu mocy z procka niemiłosiernie, tak że paździerzowa półka, na której stał, była miejscowo cieplejsza nawet pod spodem o.O Panowie w sklepie fachowo go rozbroili, wymienili wiatrak, przeczyścili i lapek znów działa jak powinien. Btw... czemu [quote]Jak wiadomo ten model zostal wycofany(?)[/quote] został wycofany? Może tu leży problem?
XanTyp
Dodano
27.02.2009 00:09:38
Ukey
Dodano:
26.02.2009 19:54:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1