Macie komórke w ERA??? NIE PISZCIE SMS–ów Z POLSKIMI ZNAKAMI

Wiec, jest tak. Moja bratowa dostala billing z Ery, zobaczyła a tu okolo 48 smsów kolo siebie w tej samej godzinie. Numer na jaki wysłała tez dziwny. Nie zna go.
Poszła do Ery, pokazala billing, zapytała się. Okazało się źe np. wyraz będę pisany z polskimi znakami to w rzeczywistości 2 smsy (jeden polski znak to 201 znakow, czyli za ę placi się 1 znak + 200znaków za polski znak).
Zapytala siwe czy gdzies o tym informuja, powiedzeli ze napewno tak (nie informuja o tym na 100%).
Jutro bratowa dzwoni do Janusza Waissa i Agencji Ochrony Konsumentów (chyba tak to sie nazywa), moze jeszcze do jakiś innych pierdół.

Odpowiedzi: 17

W onecie jest napisane 3 znaki – to się jeszcze zgodze.
Ale w 200 nie uwierze.

Pozdrówki
Tomekk
Dodano
11.08.2003 21:22:09
Czy to ktoś z Was to tam umieścil??? Tzn. powiedzial onetowi? Wiecie moźe kto to?
Joystick
Dodano
11.08.2003 18:09:29
http://info.onet.pl/783265,18,item.html
Anonymous
Dodano
11.08.2003 15:42:21
Bendeer:
Ja zawsze wyznaje zasade
Era dla frajera :)

tja no to zem jest frajer =]
gen
Dodano
04.08.2003 15:50:32
Dodam tylko źe właśnie ten numer (+48602951111)

Jest to właśnie numer centrum serwisowego, nie odbiorcy
Tomekk
Dodano
02.08.2003 11:15:18
Kazdy sms "przechodzi" przez Centrum wiadomosci i tylko taki numer jest pokazywany na bilingu.
EL NINO
Dodano
02.08.2003 02:18:02
Gagman:
A z jakiego aparatu Twoja bratowa korzysta?
U mnie (SonyEricsson T68i) jest poprostu w ten sposób, źe gdy nie uźywam polskich znaków SMS moźe mieć długość 160. Gdy uźywam polskich liter – tylko 70. Dalej fizycznie nie da rady pisać...
Co do numeru, pod który wiadomości były wysyłane (widocznego na bilingu), a którego bratowa nie zna, to poprostu numer centrum SMS – dla Ery +48602951111.

Moźliwe jest teź, źe w swoim aparacie bratowa ma włączoną opcje długich wiadomości. Wtedy kaźda taka wiadomość dzielona jest w centrum na kilka wiadomości po 160 znaków. I za tyle teź pobierana jest opłata.

Jeśli długie wiadomości nie są włączone, a telefon pozwala pisać SMSy z polskimi znakami o długości większej niź 70, znaczy to tyle źe w ustawieniach SMS (tam gdzie wybiera się numer SMSC, okres waźności, etc.) jako format wiadomości wybrany jest Unicode. Wystarczy go przestawić na Tekst i wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

Tak sobie właśnie przeglądam mój ostatni biling i mam bardzo duźo smsków wysłanych na ten numer. O co tu chodzi, nigdy nic do nich nie pisałem, nie uźywam teź Polskich znaków :?:
Przemo1980
Dodano
02.08.2003 00:12:36
Gagman:
A z jakiego aparatu Twoja bratowa korzysta?
U mnie (SonyEricsson T68i) jest poprostu w ten sposób, źe gdy nie uźywam polskich znaków SMS moźe mieć długość 160. Gdy uźywam polskich liter – tylko 70. Dalej fizycznie nie da rady pisać...
Co do numeru, pod który wiadomości były wysyłane (widocznego na bilingu), a którego bratowa nie zna, to poprostu numer centrum SMS – dla Ery +48602951111.

Moźliwe jest teź, źe w swoim aparacie bratowa ma włączoną opcje długich wiadomości. Wtedy kaźda taka wiadomość dzielona jest w centrum na kilka wiadomości po 160 znaków. I za tyle teź pobierana jest opłata.

Jeśli długie wiadomości nie są włączone, a telefon pozwala pisać SMSy z polskimi znakami o długości większej niź 70, znaczy to tyle źe w ustawieniach SMS (tam gdzie wybiera się numer SMSC, okres waźności, etc.) jako format wiadomości wybrany jest Unicode. Wystarczy go przestawić na Tekst i wszystko będzie ok.

Pozdrawiam

Tak sobie właśnie przeglądam mój ostatni biling i mam bardzo duźo smsków wysłanych na ten numer. O co tu chodzi, nigdy nic do nich nie pisałem, nie uźywam teź Polskich znaków :?:
Przemo1980
Dodano
02.08.2003 00:12:36
Bendeer:
Ja zawsze wyznaje zasade
Era dla frajera :)


Chciałeś mnie obrazić ??

hehe

Ja mam TAk Taka i nie narzekam
Tomekk
Dodano
01.08.2003 15:32:41
Ja zawsze wyznaje zasade
Era dla frajera :)
Bendeer
Dodano
01.08.2003 02:09:18
Gagman:
A z jakiego aparatu Twoja bratowa korzysta?
Pozdrawiam


Z Nokii 6210. Ten numer centrum ery o bratowa wiedziala źe to on, ale sie zdziwila o co chodzilo. Co do znaków. OK, moze nie 200znaków, ale 2 smsy. W kazdym razie powinni gdzies o tym napisac.
Joystick
Dodano
01.08.2003 01:07:27
Gagman:
A z jakiego aparatu Twoja bratowa korzysta?
U mnie (SonyEricsson T68i) jest poprostu w ten sposób, źe gdy nie uźywam polskich znaków SMS moźe mieć długość 160. Gdy uźywam polskich liter – tylko 70. Dalej fizycznie nie da rady pisać...
Co do numeru, pod który wiadomości były wysyłane (widocznego na bilingu), a którego bratowa nie zna, to poprostu numer centrum SMS – dla Ery +48602951111.

Moźliwe jest teź, źe w swoim aparacie bratowa ma włączoną opcje długich wiadomości. Wtedy kaźda taka wiadomość dzielona jest w centrum na kilka wiadomości po 160 znaków. I za tyle teź pobierana jest opłata.

Jeśli długie wiadomości nie są włączone, a telefon pozwala pisać SMSy z polskimi znakami o długości większej niź 70, znaczy to tyle źe w ustawieniach SMS (tam gdzie wybiera się numer SMSC, okres waźności, etc.) jako format wiadomości wybrany jest Unicode. Wystarczy go przestawić na Tekst i wszystko będzie ok.

Pozdrawiam


Zgadzam się z Tobą.
Moi starzy mają telefon w Erze na abonament od 2 lat.
Ja sam mam w Tak Taku i nie ma takich problemów.
Na bilingu rzeczywiście wyświetla – nie numer odbiorcy, a numer centrum serwisowego.
Coś typu w erze wam nakręcił.

Nie wierze, źe polski znak to 200 innych,
Przecieź to są 2 sms–y.

2 sms–y = 1 literka

Fizycznie niemoźliwe,
Tomekk
Dodano
01.08.2003 00:45:13
A z jakiego aparatu Twoja bratowa korzysta?
U mnie (SonyEricsson T68i) jest poprostu w ten sposób, źe gdy nie uźywam polskich znaków SMS moźe mieć długość 160. Gdy uźywam polskich liter – tylko 70. Dalej fizycznie nie da rady pisać...
Co do numeru, pod który wiadomości były wysyłane (widocznego na bilingu), a którego bratowa nie zna, to poprostu numer centrum SMS – dla Ery +48602951111.

Moźliwe jest teź, źe w swoim aparacie bratowa ma włączoną opcje długich wiadomości. Wtedy kaźda taka wiadomość dzielona jest w centrum na kilka wiadomości po 160 znaków. I za tyle teź pobierana jest opłata.

Jeśli długie wiadomości nie są włączone, a telefon pozwala pisać SMSy z polskimi znakami o długości większej niź 70, znaczy to tyle źe w ustawieniach SMS (tam gdzie wybiera się numer SMSC, okres waźności, etc.) jako format wiadomości wybrany jest Unicode. Wystarczy go przestawić na Tekst i wszystko będzie ok.

Pozdrawiam
Gagman
Dodano
01.08.2003 00:18:11
Podobno w innych Plus GSM i Idea jest tak samo. Jak bedziecie w w Plusie wlbo Idei to sie zapytajcie
Joystick
Dodano
31.07.2003 23:42:04
Ta Era jest dla ludzi co chca sie pozbyc kaski.
theboss78
Dodano
31.07.2003 23:40:38
Moze dowiesz sie jeszcze w wiadmościach jak się uda (pewnie era zaraz przekupi cała Polskę).

P.S To tak jakby pisać ze ceny połaczeń to 0,10gr, ale jak się chce mówić po polsku to kosztuje to 5,10gr.
Joystick
Dodano
31.07.2003 23:40:25
nigdy o czyms takim nieslyszalem :roll: ale jesli tak jest naprawde to gratulacje dla ERA !! zreszta zawsze twierdzilem ze era jest poprostu poje**** !! pisalismy my juz o tym w innym topicu takze niebede tu sie powtarzal..
gieras
Dodano
31.07.2003 23:37:22
Joystick
Dodano:
31.07.2003 23:28:08
Komentarzy:
17
Strona 1 / 1