Ma być 22% vatu zamiast 7% na Internet

Jeśli tak nie chcecie to moźecie spróbować przyłączyć się do protestu, a oto link
http://www.jarmuziewicz.platforma.org/protest.php

Odpowiedzi: 12

lookas:
Widzę źe wiekszość ludzi się zgadza z moją opinią – nawet wśród moich znajomych– więc zasypmy mailami ministerstwa i moźre się uda z tym zwycięźyć. Bo szczerze mówiąc w obecnych czasach interent jest narzędziem pracy wielu ludzi i jak widać Nasz Rząd się naszym kosztem wzbogacić.Za niedługo bedzie się płaciło podatek od swobodnego dostępu do powietrza lub innych rzeczy. A stawkę 0% zachowają wibratory i inne jak to określono narzędzia ortopedyczne!! :lol: Zróbmy coś zanim nie jest za późno.
Pozdrawiam
Ja wysylam codziennie im maile.
rybka_kuba
Dodano
28.09.2003 19:31:45
Widzę źe wiekszość ludzi się zgadza z moją opinią – nawet wśród moich znajomych– więc zasypmy mailami ministerstwa i moźre się uda z tym zwycięźyć. Bo szczerze mówiąc w obecnych czasach interent jest narzędziem pracy wielu ludzi i jak widać Nasz Rząd się naszym kosztem wzbogacić.Za niedługo bedzie się płaciło podatek od swobodnego dostępu do powietrza lub innych rzeczy. A stawkę 0% zachowają wibratory i inne jak to określono narzędzia ortopedyczne!! :lol: Zróbmy coś zanim nie jest za późno.
Pozdrawiam
lookas
Dodano
28.09.2003 19:04:58
lookas:
Nie wiem ile czasu temu Vat zmieniono własnie na 7% z 22%. O ile dobrze pamiętam to było jakieś 1–2 lata. A teraz z powrotem powrót do 22%. PORAŻKA I pomyśleć źe dąźymy do Unii i chcemy się wzorować na Zachodzie. Jeźeli Vat wzrośnie to moźe ktoś pomyśli źeby obniźyć stawki za dostęp do netu tak źeby się wszystko nie zmieniło?? Myśle źe to byłby dobry pomysł...... A Wy jak myślicie? :lol:
Madze rozumujesz, ale nie sadze aby tak sie stalo.Oby jeszcze bardziej nie podrozalo.Wtedy dopiero bedzie... :cry:
rybka_kuba
Dodano
28.09.2003 17:58:38
Nie wiem ile czasu temu Vat zmieniono własnie na 7% z 22%. O ile dobrze pamiętam to było jakieś 1–2 lata. A teraz z powrotem powrót do 22%. PORAŻKA I pomyśleć źe dąźymy do Unii i chcemy się wzorować na Zachodzie. Jeźeli Vat wzrośnie to moźe ktoś pomyśli źeby obniźyć stawki za dostęp do netu tak źeby się wszystko nie zmieniło?? Myśle źe to byłby dobry pomysł...... A Wy jak myślicie? :lol:
lookas
Dodano
28.09.2003 17:47:38
pbartek:
rybka_kuba:
Oby tak nie bylo.Ja mam stake za 49zl bez VAT miesiecznie, a z VAT–em 55.Jak podwyzsza nie bedzie to chyba tak wielka roznica??Za 198kb/s to drogo, czy tanio?


Jak dla mnie to tanio. Ale w innych krajach np. w danii, hollandi czy w niemczech neta maja prawie za darmo u nas tez tak bedzie....................... :lol:
Taak.Bedzie za ile wiekow?hehe
rybka_kuba
Dodano
27.09.2003 17:07:40
rybka_kuba:
Oby tak nie bylo.Ja mam stake za 49zl bez VAT miesiecznie, a z VAT–em 55.Jak podwyzsza nie bedzie to chyba tak wielka roznica??Za 198kb/s to drogo, czy tanio?


Jak dla mnie to tanio. Ale w innych krajach np. w danii, hollandi czy w niemczech neta maja prawie za darmo u nas tez tak bedzie....................... :lol:
pbartek
Dodano
27.09.2003 16:25:29
rybka_kuba:
Oby tak nie bylo.Ja mam stake za 49zl bez VAT miesiecznie, a z VAT–em 55.Jak podwyzsza nie bedzie to chyba tak wielka roznica??Za 198kb/s to drogo, czy tanio?


Jak dla mnie to tanio. Ale w innych krajach np. w danii, hollandi czy w niemczech neta maja prawie za darmo u nas tez tak bedzie....................... :lol:
pbartek
Dodano
27.09.2003 16:25:29
Oby tak nie bylo.Ja mam stake za 49zl bez VAT miesiecznie, a z VAT–em 55.Jak podwyzsza nie bedzie to chyba tak wielka roznica??Za 198kb/s to drogo, czy tanio?
rybka_kuba
Dodano
27.09.2003 16:22:20
The_judge:
a z tą podwyźką, to niestety taki standard UE – tam juź jest 22% na usługi tele–inf. A to źe ludzie tam zarabiają z 4 razy więcej niź Polacy to juź inna bajka :(


Chyba jednak nie chodzi tu o to, źe w UE stawka wynosi 22%... Wina leźy po stronie RP. Według unijnych dyrektyw na usługi internetowe powinna być nałoźona obowiązująca w kaźdym kraju podstawowastawka podatku od wartości dodanej. A źe w Polsce podstawową jest stawka 22%........

Pozdrawiam
Gagman
Dodano
27.09.2003 00:46:20
Tak, ja teź zgadzam się z Pawkiem, źe wiele ludzi będzie musiało ograniczyć koźystanie z netu, bo jak ktoś ma przeznaczone 50 zł miesięcznie na internet, to nagle nie spadnie mu z nieba to 15% więcej... po prostu teź wyda 50 zł ale mniej skorzysta i tyle...
kwladarz
Dodano
26.09.2003 22:29:14
Jestem za pozostawieniem aktualnej stawki vat :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Poza tym kaźdy, kto choć odrobinę w swoim źyciu "liznął" ekonomii wie, źe taka podwyźka moźe zmniejszyc dochody zamiast je zwiekszyć. Ludzie przestaną korzystac z internetu z taka czestotliowscia, itd. ...
Pawek
Dodano
26.09.2003 20:24:29
temat dotyczy raczej opłat za sieć a nie samej sieci, wiec trafia do o wszystkim


a z tą podwyźką, to niestety taki standard UE – tam juź jest 22% na usługi tele–inf. A to źe ludzie tam zarabiają z 4 razy więcej niź Polacy to juź inna bajka :(
The_judge
Dodano
26.09.2003 20:22:47
marcin21
Dodano:
26.09.2003 20:17:33
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1