Longhorn: 3D nie dla wszystkich


Microsoft od dawna zapowiada, źe jednym z najciekawszych elementów nowego systemu operacyjnego koncernu – Longhorna – będzie zupełnie nowy interfejs z elementami 3D. Niestety, nie wszyscy uźytkownicy będą się mogli o tym przekonać: "Na komputerach wyposaźonych w starsze karty graficzne Longhorn będzie wyglądał jak Windows 2000" – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami serwisu CNet.com Greg Sullivan z Microsoftu.



"Po raz pierwszy w naszej historii zamierzamy zasadniczo zróźnicować wygląda systemu, w zaleźności od konfiguracji komputera na którym zostanie on zainstalowany" – powiedział przedstawicielom CNet.com Sullivan.

Greg Sullivan zapowiedział, źe dostępne będą trzy wersje interfejsu. Pierwsza, najbardziej rozbudowana to 'Aero Glass' – będzie wyposaźona w obsługę przeźroczystości i efekty 3D. Do korzystania z niej będzie jednak niezbędna karta graficzna wyposaźona w co najmniej 64 MB pamięci. Druga wersja – 'Aero' – wymagać będzie karty z 32 MB 'na pokładzie' i ma być ona minimalnie 'okrojona' w stosunku do 'Aero Glass'. Posiadacze kart graficznych nie spełniających tych wymagań będą musieli zadowolić się podstawową wersją interfejsu, która – jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela Microsoftu – z grubsza przypominać będzie interfejs systemu Windows 2000.

'Aero' i 'Aero Glass' dodatkowo wymagać będą sterowników DirectX 9.0.


Źródło: http://www.computerworld.pl/news/66287/1.html

Odpowiedzi: 9

To zrób coś aby było lepiej. Od samego naźekania jesczez nic nigdy nie powstało

Przypominam, źe to jest topik o Longhornie!!!
Kuba
Dodano
11.09.2004 21:23:58
danielzywczak ma rację! W naszym kraju jest po prostu tragedia. I ta pseudodemokracja...

aha, sory za offtopic ;)
rss
Dodano
11.09.2004 20:16:31
mow za siebie "wiekszosc" mimo ze w naszej polsce nie zyje sie jak naprzyklad w niemczech wolal bym tu jednak zostac i nie jeden by sie ze mna zgodzil a wyniesc to przesada raczej wyjechac na jakis czas ale i tak bys wrocil :P (przynajmniej ta wiekszosc)
Anonymous
Dodano
13.05.2004 01:01:57
danielzywczak:
...Większość z nas, Polaków chętnie uciekłoby stąd...
No to ja tak po staropolsku – "szerokiej drogi" :P .
EL NINO
Dodano
08.05.2004 18:08:47
No tak... To jest moje zdanie. Żyjemy w kraju, w którym wszystko upada. Tak jakbyśmy byli dryfującym statkiem, który za chwilę zatonie. Większość z nas, Polaków chętnie uciekłoby stąd...
danielzywczak
Dodano
08.05.2004 14:06:25
danielzywczak:
Zanim wyjdzie to Polska i tak juź dryfująca na dno upadnie.


?
Kuba
Dodano
08.05.2004 13:57:28
Kuba:
Pawek:
Ja mam na pokładzie 256MB, więc śpię spokojnie 8)


Zanim MS wypuści Longhorna zdąźysz 3 razy zmienić komputer, więc naprawde moźesz spać spokojnie :–)

Nie spekulujcie aź tak strasznych rzeczy... Zanim wyjdzie to Polska i tak juź dryfująca na dno upadnie.
danielzywczak
Dodano
08.05.2004 13:53:52
Pawek:
Ja mam na pokładzie 256MB, więc śpię spokojnie 8)


Zanim MS wypuści Longhorna zdąźysz 3 razy zmienić komputer, więc naprawde moźesz spać spokojnie :–)
Kuba
Dodano
08.05.2004 13:08:58
Ja mam na pokładzie 256MB, więc śpię spokojnie 8)
Pawek
Dodano
08.05.2004 12:53:29
danielzywczak
Dodano:
07.05.2004 23:00:48
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1