Logowanie na profile w Win2003

Witam!

Zainstalowalem dzis Win2003SE Enterprise przesiadajac sie z WinXp Pro. System dziala na kompie domowym, ktorego uzywaja wszyscy domownicy. Przerobilem juz go na stacje robocza i tak jak w Xp potworzylem profile dla kazdego uzytkownika.

Moje pytanie: czy da sie zmienic typ logowania na podobny do xp–kowego?? Jezeli tak to jak to zrobic?

Tzn chodzi mi o taki sposob logoania, aby nie trzeba bylo wpisywac nazwy uzytkownika (i hasla, ktorego i tak zaden profil u mne nie ma) tylko aby byly one widoczne, a logowania dokonywalo sie za pomoca klikniecia na nazwe danego uzytkownika.

Wszystkie profile, ktore stworzylem naleza do grupy "administratorzy".

Dzieki za pomoc.
pozdr

Odpowiedzi: 1

Witam.

Poradzilem sobie sam. Po wielu mekach udalo mi sie.
Aby zmienic logowanie na takie jak w WinXP trzeba przerobic Win2003 na Workstation OS. Jak sie okazalo aby to zrobic trzeba miec programik Windows Server 2003 Optimize Tool ale w wersjach 1.31 – 1.37, bo w pozniejszych opcja 'NTSwitch' zostala usunieta! W zakladce 'Other' wybieramy opcje 'NTSwitch' i klikamy na 'Go Workstation'. Po resecie win bootuje sie juz jak XP i logowanie jest jak w XP. Nadal jednak jest to WIN2003.

Pozdrawiam
martinii
Dodano
03.02.2004 16:22:42
martinii
Dodano:
31.01.2004 15:52:53
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1