Logowanie klientów do serwera z Windows Serwer 2003

Witam. Prosty system sieciowy został wzbogacony o nowy komputer z zainstalowanym systemem Windows Serwer 2003. Należałoby teraz wpiąć ten komputer do istniejącej sieci i odpowiednio przekierować wszystkie komputery (10 szt.) do serwera. . Serwer ma w założeniu udostępniać drukarki i folser z plikami. To na początek tyle. Jak to wykonać?. Jak poszczególne komputery skłonić do logowania się na tym serwerze?. Przyznam, że moja wiedza na ten temat jest dość ograniczona. Czynności jakie umożliwiały dostęp do drukarek i folderu z danymi w dotychczasowej konfiguracji absolutnie nie sprawdzają się pod Serwerem 2003. Komputer-serwer wprawdzie jest widoczny przez wszystkie komputery ale brak jest możliwości dołączenia zainstalowanych i udostępnionych na nim drukarek z uwagi na "Brak dostępu". Podobnie jest z udostępnionym na serwerze folderem. Pomocy!.

Odpowiedzi: 2

Troche malo danych. Npisz cos wiecej o sieci czy to tylko grupa robocza ? Czy serwer jest kontrolerem domeny ? Czy klienci na komputerach lokalnych maja hasla do logowania ? Czy konta uzytkownikow stacji roboczych sa takze na serwerze ? Temat morze... A moze najprosciej bedzie postawic domene lokalna na win2k3 ?
mrsit
Dodano
05.10.2008 23:40:43
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, komputer z systemem Windows Server 2003 ma być serwerem tak ? i te 10 komputerów mają być klientami na tym serwerze ?
WaGonik
Dodano
31.03.2008 16:23:52
RubinH
Dodano:
16.03.2008 00:04:17
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1