logowanie do domeny

Witam

Mam mały problem z zalogowaniem sie do domeny (serwer win2003) z komputera z systemem win xp pro. Konfiguracja win xp przebiegła prawidłowo (był komunikat ze przyałaczono do domeny). Niestety przy kolejnym logowaniu juz do domeny pojawia sie problem – windows xp zatrzymuje sie na ramce "wczytywanie ustawien..." i dalej nieidzie. Logowanie do samego windowsa przebiega prawidłowo. Na win2003 jest załozone konto takiego uzytkownika. Z góry dziekuje za wszelka pomoc.

Z pozdrowieniem
Marek Sikora

Odpowiedzi: 9

Witam

Na serwerku jest zainstalowany serwer WINS. W konfiguracji niczego szczególnego nienapotkałem. Chyba źe coś przeoczyłem (w sumie moźliwe bo dopiero zaczynam). Na XP jest wpisany adres serwera XP. Moze to coś jeszcze pomoźe kaźdy komputer ma stałe ip.
anmar_ms
Dodano
08.09.2004 09:45:49
hmm, ze logowanie trwa dlugo to moze byc przyczyna szukania udzialow (np. drukarek) lub brak/bledna konfiguracja wins'a.
Szymon Grabiński
Dodano
07.09.2004 17:43:09
Juz wszystko działa poprawnie. Win XP potrzebował u mnie 15 minut aby przetrawic wszystko. Takźe uzytkownik moźe się logować. Ale jest inny problem logowanie równieź trwa bardzo długo i póki co niewiem co z tym zrobić. Na komputerkach gdzie jest win98 wszystko idzie szybciutko.
anmar_ms
Dodano
06.09.2004 11:38:55
Próbowałem równieź bez zakładania uźytkownika na win xp. Chciałem się zalogować na takiego jak mam na serwerku. Ale pojawiły sie znane komunikaty (tez z opisu wczesniejszego).
anmar_ms
Dodano
03.09.2004 12:08:48
Dlaczego chcesz zakladac nowe konto ? Ty masz sie logowac do domeny na takie konto i z takim haslem jakie zostalo utworzone na serwerze.
Lepszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie albo przegladniecie forum jamy, albo zadanie tam tego pytania. Ja nie mam wiekszego doswiadczenia w pracy z AD. Na Jamie moga Ci pomoc Kurdt, Nixtone, nexor a tu mozesz sprobowac wyslac PM do Docenta.
EL NINO
Dodano
03.09.2004 11:55:42
Witam

Skasowałem tego uzytkownika z winxp pro. Podłaczyłem sie ponownie do domeny(komunikat powitalny był). Chciałem załozyc nowego uzytkownika na winxp (zgodnie z tym na win2003) bedac zalogowanym jako admin i teraz otrzymuje taki komunikat "Relacje zaufania między tą stacją roboczą a domeną podstawową nie powiodły się". Pewnie chodzi ojakieś konkretne ustawienie ale ja nic nie mogę znaleźć. Pewnie dlatego ze dopieo zaczynam.
anmar_ms
Dodano
03.09.2004 11:35:30
Nie wiem dlaczego masz problemy. Moze podglad zdarzen cos podpowie ?
Tu masz krok po kroku opis instalacji AD i dolaczania klienta na XP – http://infojama.pl/sections2.php?op=viewarticle&artid=150
EL NINO
Dodano
02.09.2004 20:38:58
Zerknij – http://www.banita.pl/konf/smbdomenawinxp.html


Dzieki za podpowiedź, ale niestety nadal nie moge sie zalogować. Teraz dla odmiany przechodzi "trwa ładowanie ustawień osobistych", ale zatrzymuje się na "trwa wprowadzanie ustawień komputera". Dla uścicslenia informacji do testów mam załoźonego uźytkownika który nie ma hasła, skryptu logowania, ani ścieźki profilu.

marek Sikora
anmar_ms
Dodano
02.09.2004 12:06:28
Zerknij – http://www.banita.pl/konf/smbdomenawinxp.html
EL NINO
Dodano
02.09.2004 02:56:30
anmar_ms
Dodano:
02.09.2004 00:15:52
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1