livebox w netii-bedzie to dzialac

Witam Mam pytanie, kolega ma dosc liveboxa (co tydzien telefony do tps, 3 razy w miesiacu wizyty technikow tpsa) i wymiania go na router z wifi, niestety jak zapewnia tpsa nie mozliwosci zwrotu tego urzadzenia(ewen wymiana na nowe urzadzenie, jesli technik stwerdzi awarie) przed zakonczeniem umowy, wiec wpadlismy na pomysl zeby pozyczyl mi tego liveboxa tylko ze ja nie mam uslugi neostrady tylko NETIE na laczach tpsa czy po zmianie czyli wpisaniu nowego uzytkowania i hasla to urzadzenie bedzie dzialalo na usludze netii moze nie bedzie zrywalo tak polaczenia jak na neotradzie?? co o tym myslicie??

Odpowiedzi: 1

Zależy co można zmienić w konfiguracji tego liveboxa i od linii telefonicznej. Jeżeli usługa netii jest na linii TP to nie powinno być problemów. Jeżeli jest to linia netii to sprawdź najpierw czy w liveboxie można zmienić wartości VPI i VCI oraz enkapsulacje. I tak na linii TP: VPI = 0, VCI = 35, Enkapsulacja = PPPoA VC mux na linii netii: VPI = 8, VCI = 35, enkapsulacja = PPPoE LLC Jeżeli można bedzie te opcje poustawiać to powinno śmigac. Co do zrywania połączenia: to nie wiadomo jaka jest teraz przyczyna tego u twojego kolegi. Linię ma kiepską albo livebox nawala. Dopóki nie podłączysz to się nie dowiesz.
SLAY3R
Dodano
21.03.2008 19:05:55
niuteq
Dodano:
21.03.2008 10:49:42
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1