livebox tp - przydzielanie ip i konfiguracja portow

Witam. Moj problem jest nastepujacy: mialem pieknie skonfigurowane porty w liveboksie pod adres mojego komputera tj. 192.168.1.10; niestety, moja siostra potrzebowala podpiac swoja maszyne do sieci przez adapter wifi przez co posiadam teraz adres 192.168.1.11. Pytania sa nastepujace: Czy da sie w jakis sposob recznie przywrocic poprzednie IP? Czy pomoc mogloby czyszczenie pamieci urzadzenia? Czy bede musial od poczatku konfigurowac wszystkie porty; czy da sie je tak skonfigurowac by w razie odlaczania, podlaczania drugiej maszyny portow nie trzeba by bylo ich konfigurowac (chodzi mi o to zeby dany port byl otwarty na oba IP jednoczesnie... nie potrafie tego inaczej okreslic, przepraszam)? Czy istnieje jakis zewnetrzny program do konfiguracji ww. routera; czy takie wogole istnieja? Co powoduje pokazywanie sie komunikatu "Ograniczenie predkosci polaczenia" w systemie Windows XP Pro SP2? Kombinowalem z jakims recznym przydzielaniem IP we wlasciwosciach polaczenia, ale nic mi to nie dalo (system stracil polaczenie z siecia; ZoneAlarm zablokowal polaczenie z poprzednim adresem :|).

Odpowiedzi: 2

Wybacz, ale chyba nie zrozumiales nic z tego co napisalem; skoro mowie o skonfigurowanych portach to znaczy ze wiem jak sie dostac do konfiguracji Liveboksa. Interesuje mnie natomiast czy jest mozliwosc dostepu do urzadzenia za pomoca programu, a nie przegladarki (zreszta, pytanie nie aktualne bo dowiedzialem sie ze takowe nie istnieja). A co do IP, Livebox standardowo pozwala na skonfigurowanie 8 portow. Dzieki pewnemu poradnikowi udalo mi sie skonfigurowac dodakowych 5, jednak jest to koszmarnie trudne i czasochlonne - stad moje pytania o mozliwosci ustawienia IP na 'sztywno'. Problem pozostal w jakichs 50% procentach nie rozwiazany; komunikaty o ograniczeniu predkosci polaczenia spowodowane byly wlaczonym dostepem sieci bezprzewodowej przy braku podlaczonych komputerow - wylaczylem ja (narazie) i wszystko wrocilo do normy.
AsabielMokusei
Dodano
03.09.2007 12:32:52
do routera dostaniesz się za pomocą przeglądarki wpisując adres adres IP routera [prawdopodobnie 192.168.1.1. choc niekoniecznie] w pasek adresu. jest jeszcze kwestia czy nie jest on zabezpieczony [login/hasło], którego nie posiadasz. jeśli możesz się dostać do Liveboxa to w ustawieniach sieci LAN zmienisz końcówkę adresu IP wszędzie gdzie występuje z 10 na 11 i zapiszesz zmiany.
Endrju
Dodano
03.09.2007 10:01:41
AsabielMokusei
Dodano:
31.08.2007 15:05:49
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1