Linksys WUSB100

Witam, problemem jest bardzo niski zasieg. Do niedawna mialem lapka, lecz zdecydowalem sie na powrot do PC. na lapku zasieg byl bardzo dobry, na wyzej wspomnianym adapterze, zasieg niski ktory co chwile itak traci, ktos ma jakies propozycje >?

Odpowiedzi: 13

Gdzie tu widzisz przeklenstwa? dupsko? a jak mam napisac pupsko ?? gdy cos jest do du, to jest do du prawda? zreszta jestem tu tyle lat, a Tylko Ty doszukujesz sie problemow. ppozdro
zakreconyy
Dodano
23.01.2011 13:57:21
  • XanTyp 23.01.2011 15:29:35

    [quote=zakreconyy]Gdzie tu widzisz przeklenstwa?[/quote][color=red]A pisałem coś o przekleństwach? Odpuść sobie nadinterpretacje i skup się na tym co napisałem, a nie co ci się zdaje, że napisałem. Dalsze offtopowe dyskusje wyfruną w niebyt. Wracamy do meritum, albo wcale.[/color]

  • zakreconyy 23.01.2011 15:52:57

    [quote=XanTyp][quote=zakreconyy]Gdzie tu widzisz przeklenstwa?[/quote][color=red]A pisałem coś o przekleństwach? Odpuść sobie nadinterpretacje i skup się na tym co napisałem, a nie co [b]ci [/b]się zdaje, że napisałem. Dalsze offtopowe dyskusje wyfruną w niebyt. Wracamy do meritum, albo wcale.[/color] [/quote] W moich wypowiedziach widac odrobine kultury osobistej, ktora nakazuje zwracanie sie do kogos z duzej litery. temat mozna zamknac.

[color=red]Słówko od moda tym razem. Przyhamuj nieco ze słownictwem. Tu nie jarmark czy budka z piwem. Fakt, że jesteś gdzieś tam za granicą nie zwalnia cię z kultury i obycia.[/color]
XanTyp
Dodano
23.01.2011 06:24:07
zasieg byl kicha, testowalem i na lapku znajomego pod siUdemka. Adapter oddalem na gwarancje a wzielem dlinka, oidrazu inny temat. Linksys stracil w mych oczach, Dlink dalej sie 3ma ;) co do pcie karty i zwiechy kompa, to wiem co bylo powodem - nie zaaktualizowany windows xp, najlepiej sp3, no i stery od producenta mozna w dupsko wsadzic, nie uzywaj softwaru ich, pierdolek do zasiegu bla bla, tylko stery do karty sieciowej i juz ;) mialem ten problem :) Pozdrawiam
zakreconyy
Dodano
22.01.2011 20:46:49
Tak mi się jeszcze przypomniały stare dobre czasy... kiedy to jeszcze łączyłem się z internetem za pośrednictwem zwykłego modemu Thomsona. Siostra sobie zakupiła laptopa i był problem z tym żę dwa kompy nie mogły pracować on-line równocześnie. Brat cioteczny - informatyk wymyślił żeby dołączyć do mojego kompa moduł Wi-Fi i utworzyć mój komputer bramą domyślną z któerej będzie dalej podawany internet do drugiego komputera. Brat miał na stanie nawet takie urządzenie (bodajże D-Linka pod USB) i to śmigało. Ale żeby go nie obciążać zdecydowaliśmy się na zakup własnego sprzętu. Doszedłem do wniosku że wolę kartę Wi-F- pod PCIE i taką zakupiliśmy. Wkładam katę, instaluję łącze się z netem (ustawiam wszelkie parametry) laptop pokazuje zę ma połączenie z internetem i... zwiecha komputera stacjonarnego. Za każdym razem... Ne udało nam się tego odpalić. Ostatecznej przyczyny nie ustaliłem - zwróciłem towar na gwarancji...Podejrzewam że kwestia kompatybilności sprzętowej...
Razorek
Dodano
20.01.2011 22:15:26
Z nieznanych mi przyczyn, dopóki nie założyłem hasła na routerze i filtrowania po MAC adresach, nasze laptopy gubiły mój sygnał regularnie. Dopiero uregulowanie w/w rozwiązało problem. Czemu tak wyszło? Co to ma do rzeczy? Pies wie, ale podziałało.
XanTyp
Dodano
19.01.2011 09:28:19
Jest po prostu adapter pod USB o kant sosny i tyle. Ja wraz z rodzinką na tym samym ruterze w tym samym miejscu domu na trzech różnych laptopach są trzy różne jakości sygnału. Na przeszkodzie stoi około 30cm zbrojonego stropu. Odległość od routera w linni prostej będzie z 10-12 m a rozrzut w jakości jest od 3 do 5 kresek. Drugą sprawą jest to czy położenie routera nie zmieniło się. U mnie najpierw stał na półce poziomo na "nóżkach", a teraz wisi pionowo, mniej więcej w tym samym miejscu "nóżkami" do ściany. Na jakości sygnału w miejscu o którym wyżej pisałem od razu przybyła jedna kreska...
Razorek
Dodano
18.01.2011 23:33:55
Program http://www.metageek.net/products/inssider jaka pokazuje siłę sygnału dla Twojej sieci ? Patrzyłeś czy wpinanie adaptera w rózne posty USB (np zamiast z tyłu za komputerem do monitora wpiąć) nie poprawia sytuacji ?
Żółty
Dodano
18.01.2011 13:42:25
niestety to tez nie to ;/
zakreconyy
Dodano
18.01.2011 13:27:56
Wiesz, z tego co pamiętam jak rozbierałem swojego laptopa kiedys, to wbudowana karta wi-fi miała antene - taki adapter na usb raczej jest jej pozbawiony - i to własnie może być już ta różnica Kolejna sprawa to tryb pracy. Patrze sie w specyfikacje i widze WUSB100 z dopiskiem EU, który obsługuje standard n - router/AP też ci to obsługuje ? może trzeba mu wymusić prace ze standardem g lub b
Żółty
Dodano
18.01.2011 12:41:23
w gre nie wchodzi przemeblowanie, najwnowszy adapter linksysa zasiegu mi nie moze znalesc przez kUR** 7 metrow? scianka cieniutka jak niewiem, trafilem na szitowany produkt czy jak, ide dzis go zwrocic bo mnie CH** strzeli panowie, przerzucam sie na stare sprawdzone Karty bezprzewodowe a nie jakies adaptery usb
zakreconyy
Dodano
18.01.2011 11:32:06
[quote=zakreconyy]ktos ma jakies propozycje >?[/quote]Małe przemeblowanko, zamiana łóżka z biurkiem i PieC stanie tam, gdzie był lapek ;) Sprawdź jakość sygnału z Linksysa na inny laptopie. Może coś mu się zepsuło w nadawaniu. Po dwóch czy trzech latach, tak właśnie objawił swój zgon mój Edimax. Teraz mam Linksysa Cisco i póki co, jest ok.
XanTyp
Dodano
18.01.2011 11:24:34
jest dokladnie to samo miejsce tylko lapek byl uzywany na lozku a pc obok lozka, roznica max metra
zakreconyy
Dodano
18.01.2011 10:42:58
Z pytań najbardziej banalnych - na lapku w tym samym miejscu do aktualnie znajduje sie pc zasięg był ok ? Czy w innym ?
Żółty
Dodano
17.01.2011 23:19:46
zakreconyy
Dodano:
17.01.2011 22:18:32
Komentarzy:
13
Strona 1 / 1