Linksys WAG200G + WMP54G – brak połączenia z netem

Witam, Mam następujący problem. Chcę udostępnić córce Internet w obrębie domu. Podłączyłem router Linksysa WAG200G-EU kablem do mojego kompa, a w jej zainstalowałem bezprzewodową kartę WMP54G v. 4.1. Przed montażem karty zainstalowałem oprogramowanie i sterownik z płyty. I było OK. Miałem połączenie z netem. Poziom sygnału 50-60%. Wszystko chodziło bezbłędnie. Na obu kompach mam XP Professional. Na drugi dzień córka prosiła abym przeinstalował system bo skoro ma internet to chce mieć przy okazji czysty system. Zgodziłem się. Przeinstalowałem system…. i zaczęły się problemy. :-k 1. Po zainstalowaniu powtórnie oprogramowania karty, widać sieć - poziom sygnału nadal 50-60%, ale brak połączenia z netem. Sprawdzam połączenia sieciowe – są dwie ikonki: Połaczenie sieci bezprzewodowej - brak połączenia i połaczenie lokalne (kabel sieciowy odłączony, Realtek RTL8139) - brak połączenia. Obie zablokowane czerwonym krzyżykiem. Próbuję różnych opcji aby odblokować ikonkę dot. karty Linksysa. Bezskutecznie.:-k 2. Przeinstalowuję powtórnie system i instaluję tylko sterownik (bez oprogramowania firmowego). Na dole pojawia się informacja, że system widzi sieć. Ale to wszystko. W połączeniach sieciowych te dwie ww. ikonki są nadal zablokowane.:-k 3. Przeinstalowuję powtórnie system. Na swoim kompie ściągam ostatni sterownik do karty ze strony Linsysa. Nagrywam na CD. Wgrywam go do kompa córki. Nadal bez zmian. :-k Jak widać zrobiłem kilka przeinstalowań systemu i różnych kombinacji z kartą (po każdej reinstalacji systemu wchodziłem w połączenia sieciowe i próbowałem różnych ustawień). Bezskutecznie. Sieć za każdym razem jest widoczna, ale nie mogę połączyć się z netem. Tym bardziej jest to dla mnie dziwne, że przed pierwszą reinstalacją systemu bezproblemowo połączyłem się z internetem i to na firmowym oprogramowaniu i sterowniku dołączonym do karty, a teraz kiedy system jest czysty już tego nie mogę zrobić. Poczytałem dużo w sieci, próbowałem różnych ustawień, ale ponieważ nie jestem biegły w tych sprawach nie wiem czy były to odpowiednie posunięcia i w dodatku w prawidłowej kolejności. Dużo by o nich opisywać. Ręce mi już opadły. ](*,) Czy ktoś mi pomoże ? Powie jak krok po kroku, co i gdzie ustawić aby system połączył się z netem ? Bardzo proszę jednak o wyrozumiałość bo nie jestem biegły w sprawach sieci. Nie żałujcie mi screenów i zwrotów „kliknij tu, kliknij tam”. Nie będę miał wątpliwości, że dobrze postępuję wg waszych wskazówek. Z góry dziękuję. Birol

Odpowiedzi: 1

Problem rozwiązałem !!! Aż głupio sie przyznać ... po prostu robiłem ciągle ten sam błąd - wpisywałem błędne hasło. Warto sobie dokładnie notować, które hasło jest do czego. Tym nie mniej dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas zaby zapoznać się z moim problemem i chcieli mi pomóc. Pozdrawiam. Birol
Birol
Dodano
30.08.2008 23:07:28
Birol
Dodano:
28.08.2008 15:59:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1