limit zabezpieczeń tcp/ip

Witam i bardzo propszę o pomoc. W podglądzie zdarzeń mam, poajawiający się mniej więcej co dwa tygodnie, komunikat Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP Z tego co wiem, problem ten może dotyczyć komputerów, na których zainstalowano oprogramowanie p2p. Na moim kompie nie ma i nigdy nie było takiego oprogramowania. Moje pytanie jest takie: jakie są przyczyny tego komunikatu i jakie jest prawdopodobieńśtwo, że mam na kompie robala, rootkita, czy inengo śmiecia. I jeszcze jedno: czy ktoś możę sciągać pliki przez p2p używając do tego mojego IP. Z góry dziękuję za wszelkei wyjaśnienia.

Odpowiedzi: 2

XanTyp, dzięki za odpowiedź. Mówiąc szczerze na dysku mam wesję home edition Avasta!; dysk skanowany był jeszcze wersją on-line kaspresky'ego, potem programami takimi jak: gmer, RootkitRevuenon, Spybot i żaden nic nie wykrył. A ostrzeżenie w logach wciąż się powtarza i nie mam pojęcia ską się ono bierze.
karmaniola
Dodano
20.02.2009 10:16:06
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Bpl%3B888072[quote=karmaniola](...) i jakie jest prawdopodobieńśtwo, że mam na kompie robala, rootkita, czy inengo śmiecia.[/quote]Takie samo jak każdy, tu nie ma reguł.[quote=karmaniola]czy ktoś możę sciągać pliki przez p2p używając do tego mojego IP.[/quote]Nie z Twojego aktualnego IP. Chyba, że masz dynamiczne i gdzieś tam kiedyś ktoś inny miał przez dzień jakiś Twój stary numer.
XanTyp
Dodano
20.02.2009 10:04:00
karmaniola
Dodano:
20.02.2009 09:54:51
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1