Limit TCP/IP w Windows Vista

Witam Mam nastepujacy problem: Windows Vista (x86, polski, ze wszystkimi aktualizacjami pomijajac sp1) podczas przegladania stron bardzo szybko osiaga "limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP" (za: podglad zdarzen, identyfikator 4226). Gdy juz sie to dzieje, strony przez paredziesiat sekund przestaja sie ladowac; zdarzalo sie tez ze polaczenie (neostrada, livebox i kabel ethernet) zostalo rozlaczane; czasem dla urozmaicenia pokazywal sie BSOD z informacja odnosnie tcpip.sys, zostal wykonywany zrzut pamieci poczym nastepowal reboot. W XP mozna bylo latwo ow limit kontrolowac, chociazby poprzez uzycie xp-antispy; w Viscie jest to dosc utrudnione - przynajmniej w moim wypadku. Kazda proba zamienienia pliku tcpip.sys z pomoca Vista TCP/IP and UAC AutoPatch 6.0 lub/i podobne skutkowala BSOD i potrzeba przywrocenia oryginalu (ktorego kopia na szczescie byla wykonywana przez ww. "patch"). Uzycie Speed Guide TCPOptimizer nie poprawia, nie zmienia nic. Czy ktos wie w jaki sposob mozna ta niedogodnosc zmienic? Zwiekszyc limit?

Odpowiedzi: 7

To może jednak zacznij po bożemu - opis sprzętu i sterowników oraz informacja z BSOD-a, a lepiej z tego co system tworzy w plikach zrzutów ( choć jeżeli tam dotrzesz to bedziesz wiedział z czym się ten tcp/ip jeszcze moze wiązać. I tka i tak na sieciówkę wyjdzie. Update - http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=50846 i się wziął kruca, i wyniósł . Masz Go na sumieniu Ad@$ i nie licz, że Ci to będzie zapomniane.
Rebe
Dodano
25.04.2008 17:36:21
cholernie istotna rzecz, kropka w adresie.. musisz cholernie lubic posty nabijac. przed chwila znowu pojawil mi sie BSOD po osiagnieciu limitu, dodam ze zmienilem liveboksa na speedtoucha 330 (mam chwilowe poblemy ze stabilnoscia lacza).
AsabielMokusei
Dodano
25.04.2008 17:13:06
  • Ad@$ 26.04.2008 01:00:36

    [quote=AsabielMokusei]cholernie istotna rzecz, kropka w adresie.. musisz cholernie lubic posty nabijac.[/quote] Jakby nie była istotna, to byś nie otrzymał takiego komunikatu, na którym "poległeś". [quote]404 Not Found The requested URL /art/2008_opt.html. does not exist. [/quote] EOT.

rozumiem, ze to juz koniec i nikt nie ma jakichkolwiek pomyslow?
AsabielMokusei
Dodano
24.04.2008 16:59:44
Zainstalowalem - ten patch oraz dodatkowy programik; w trybie administratora. Uruchomil sie, ale siec calkiem padla. Podglad zdarzen zarejestrowal to: Zdarzenie 7001 - Usługa Usługa listy sieci zależy od usługi Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się. Zdarzenie 7001 - Usługa Rozpoznawanie lokalizacji w sieci zależy od usługi Sterownik protokołu TCP/IP, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonej procedury. Zdarzenie 7000 - Nie można uruchomić usługi Sterownik protokołu TCP/IP z powodu następującego błędu: Nie można odnaleźć określonej procedury. Wystepuja one po kilka razy. Oczywiscie przywrocilem oryginalny plik i odinstalowalem dodatek.
AsabielMokusei
Dodano
21.04.2008 20:09:51
Nie wiem dlaczego "tędy" nie otwiera - wrzuć http://xp.net.pl/art i wybierz 2008_opt.
Rebe
Dodano
21.04.2008 18:17:53
  • Ad@$ 25.04.2008 00:49:14

    [quote=Rebe]Nie wiem dlaczego "tędy" nie otwiera[/quote] Bo na końcu linka "przyczepiła się" kropka - stąd to zamieszanie.

Rebe, [quote] 404 Not Found The requested URL /art/2008_opt.html. does not exist. [/quote]
AsabielMokusei
Dodano
21.04.2008 18:14:37
Sprawdź to co w pkt 17 - http://xp.net.pl/art/2008_opt.html. Powinno wydać i dla Visty. Ew. wprowadzdź ten plik rejestru zwiększający limit i sprawdź czy sam on nie wystarczy.
Rebe
Dodano
21.04.2008 18:05:36
AsabielMokusei
Dodano:
21.04.2008 18:00:30
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1