Licencja windows xp professional

1.Mam pytanie dotyczące licencji tj. w firmie jest kilkanaście stacji roboczych dell. Wszystkie stacje mają taką samą konfigurację sprzętową i zainstalowany win. xp professional. Ostatnio odkryłem za pomocą programu winkeyfinder, że na wszystkich tych stacjach roboczych jest niezgodność cd key'a z naklejką. Czy jest to legalne, tzn. dzwoniłem do della, ale konkretnych odpowiedzi nie uzyskałem tylko coś tam tłumaczyli, że tak może być i że instalują na danej serii wszystko z jednej płyty. Chciałem się u Was na forum upewnić czy jest to zgodne z prawem? 2. Na jednej z tych stacji roboczych uległ uszkodzeniu system windows xp w takim stopniu, że wymagana jest reinstalacja. Nie mam dostępu do płyt instalacyjnych, gdyż ta jednostka (i jeszcze kilka innych) znajduje się w innym mieście. Jest tam w zasadzie marny dostępem do internetu więc wykluczam skompresowanie płyty i wysłanie jej przez internet przez kogoś kto ma do nich dostęp. W dellu dowiedziałem się, że do reinstalacji systemu jest wymagana specjalna płyta della z windowsem xp i że ze zwykłej instalki xp prof. cd key z naklejki "nie pójdzie". Wpadłem na pomysł, że wykonam obraz dysku z innej, działającej stacji roboczej i przeniosę go odpowiednim narzędziem na tę stację z "padniętym" windowsem, a potem podmienię cd key jakimś programem (np. winkeyfinder ma taką opcję) na ten z naklejki. Czy mogę tak zrobić, tzn. czy to będzie legalne rozwiązanie? Jeśli tak to trochę kłóci się to z tym co powiedzieli mi w dellu tzn., że cd key odczytany programem winkeyfinder może różnić się od tego z naklejki. Proszę o wyjaśnienie po co tak właściwie umieszcza się na naklejce inny cd key skoro w systemie znajduje się inny tzn. w jaki sposób miałbym ewentualnie udowodnić legalność zainstalowanego windowsa skoro na naklejce jest inny nr seryjny?

Odpowiedzi: 1

[quote=gorus1]w jaki sposób miałbym ewentualnie udowodnić legalność zainstalowanego windowsa skoro na naklejce jest inny nr seryjny?[/quote]W usprawiedliwieniu, możesz podać numer telefonu do Della. Niech oni to wytłumaczą kontrolerom :-" :mryellow:
XanTyp
Dodano
28.12.2010 22:42:01
gorus1
Dodano:
28.12.2010 22:01:28
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1