licencja OEM w wiekszej ilosci

Czesc zakupilem oprogramowanie OEM w hurtownii z którą dzwoniłem do dystrybutora, aby się dowiedziec jak jest sprzedawane oprogramowanie OEM i dostaliśmy informacje ze zmieniła się licencja i moźna sprzedawać OEM, jeźeli klient zapewni źe zainstaluje sobie sam oprogramowanie lub z sprzętem. Więc zakupiłem do firmy 5 systemów szósty system XP OEM i Office OEM zainstalowano mi z komputerem ktory kupiłem. Sprawa była oczywista pytałem równieźw innych sklepach i dosatawałem informacje źe zmienia się zasada licencjonowania. Pytanie mam takie pomóźcie mi informacją czy to co mi powiedziano w hurtownii to prawda czy poprostu zrobili mnie w jajo. Jeźeli tak to czy jest jakies wyjscie oprocz zakupu nowego pakietu Winodowsów, HELP

Update* :
inaczej zadam pytanie w tych nerwach t osam siebie czasem nierozumie, czy jest wogole mozliwe zakupienie oprogramoania OEM do firmy, i czy istnieje mozliwosc zakupu (to juz wiem zer istnieje), uzytkoania legalnie oprogramowania OEM w np: Kafejce internetowj czy biurze?

* zmiana dokonana poprzez wstawienie treści postu z nowo załozonego tematu – temat poleciał

Rebe

Odpowiedzi: 3

Poczytaj –> http://www.microsoft.com/poland/partner/oem/licencjonowanie.mspx
wojtt
Dodano
15.02.2006 23:42:48
Powolujac sie na CHIPa /styczen 2006/ zeczywiscie zmienily sie zasady licencji.
Zmienily sie rowniez nakleiki na obudowy /mam nadzieje ze dostales te nowe/
w pt.1 wprowadzono pojecie buldera systemu /w naszym przypadku jestes nim ty/

Odsylam do lektury chipa
STMan
Dodano
15.02.2006 22:19:25
damian198 – z przykrością konstatuję, źe to co napisąłeś jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.
O co Ci z tymi licencjami chodzi?
Gdybyś tak był łaskaw w śłowach dla mnie zrozumiałych – tak jak dla 5–latka – opisać co do czego chcesz się upewnić to wdzięczynm bym Ci był niezmiernie, bo moze mógłbym się jakąś wiedzą w tym zakresie wykazać zamiast Cię do googli odsyłać celem poczytania wyników dla frazy "nowa licencja".

Nowe zasady licencjonowania polegają na tym, źe OEM moze kupić "Kowalski" bez sprzetu i zainstalować go w złoźonym przez siebie komputerze – MS nie sprawdza czy komputer istniał przed zakupem – przy rezygnacji ze wsparcia technicznego.
Inną zmianą jest to, źe wczesniej "paczki" licencji były sprzdwane w zestawach, a teraz tenźe "Kowalski" moze kupić jedną sztukę.

To chyba byłoby tyle w skrocie – linki do opisów nowej licencji masz w archiwum.
Rebe
Dodano
08.02.2006 15:26:36
damian198
Dodano:
08.02.2006 15:12:17
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1