Licencja Media Center

Witam mam takie pytanie Posiadam laptop HP (z hiszpani) był tam od kupna zainstalowany Windows XP Media Center 2002 Service Pack 2 w języku hiszpańskim. Zauważyłem że na licencji znjdującej się pod laptopem pisze Windows XP Media Center 2005. I teraz mam pytanie, chcę zeby Windows był w pełni legalny, mogę zainstalować ściągnięty Media Center 2005 ANG (gdzieś czytałem ze istnieje oficjalna polska nakładka językowa ?) i czy po tym zabiegu bedzie on legalny? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 3

Jest ważne. Posiadasz licencję na użytkowanie systemu OEM dostarczonego ze sprzętem, i tak się nieszczęśliwie dla ciebie składa, że nawet wersja hiszpańska jest widać z twojego opisu zainstalowana "na lewo". Aby być w pełni legalnym, powinieneś skontaktować się z producentem sprzętu w celu uzyskania odpowiedniego zestawu płyt instalatora (lub recovery). Niestety - nawet w tym przypadku zmiana wersji z hiszpańskiej na polską raczej nie wejdzie w rachubę. I jeszcze słowo o "ściągniętym Media Center" oraz "oficjalnej polskiej nakładce". Polska wersja MC - to tak naprawdę wersja angielska MC z odpowiednio spreparowanym instalatorem pakietu MUI dla Win XP Proffesional Corporate Edition. Jak już wspomniałem na wstępie - Win XP MC nigdy nie był dostępny w innej wersji niż OEM. Tak więc samo udostępnienie przez kogoś ot - choćby obrazu instalatora jest już na bakier z licencją.
Veers
Dodano
21.04.2010 02:08:05
pochodzenie jego nie jest ważne lecz to ze posiadam licencje na jego uzytkowanoe
ZerOFXP
Dodano
21.04.2010 01:09:51
[quote=ZerOFXP]ściągnięty[/quote]czytaj: ukradziony?[quote=ZerOFXP]czy po tym zabiegu bedzie on legalny?[/quote]j.w. Chyba, że nagle Microsoft rozdaje takie atrakcje za friko, to przeproszę :)
XanTyp
Dodano
20.04.2010 00:45:24
ZerOFXP
Dodano:
19.04.2010 22:15:04
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1