Legalnosc Konkretnej Wersji Jezykowej Office 2010 ???

Szanowni Panstwo, Przegladalem intensywnie Internet w poszukiwaniu wyczerpujacej informacji na temat ktory mnie aktualnie frapuje, lecz niestety nie znalazlem. Proszé wobec tego o wybaczenie jezeli gdzies na forum jest juz odpowiedz na moje pytanie i prosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego bloku. Sprawa jest nastepujaca: Nabylem za granica legalna pudelkowa ANGIELSKA wersje Office 2010. Wolalbym natomiast korzystac z POLSKIEJ wersji jezykowej. Na wszelki wypadek nie rozpieczetowalem pudelka zeby moc dokonac zwrotu do sprzedsawcy w razie czego. Pytanie jest takie: Czy posiadajac legalna wersje angielska moge zamiast niej (nie korzystajac z angielskiej) korzystac legalnie z polskiej wersji jezykowej (np. sciagnietej z Internetowej strony Microsoft w Polsce)? Bylby to jeden i ten sam komputer, ta sama opcja pakietu Office 2010 (Word, Excel, Powerpoint, One Note, Outlook et c. ) i w tych samych celach. Roznilby sie tylko jezyk - zamiast angielskiego bylby polski. I jeszcze jedna rzecz: czy w przypadku braku mozliwosci legalnego korzystania z polskiej wersji jezykowej na angielskiej licencji jest taka mozliwosc, zeby nieodplatnie zmienic licencje jezykowa przez Microsoft (zwrocic angielski certyfikat a otrzymac polski)? Jezeli ktos slyszal o podobnej sytuacji do mojej badz wie cos konkretnego na powyzszy temat- prosze o informacje. Serdecznie dziekuje. Randaff

Odpowiedzi: 2

To w zupelnosci wyczerpuje kwerstie. Naprawde dziekuje za szybka i konkretna odpowiedz. Oddam wobec tego angielska wersje zas nabede polska. Bedzie to chyba troche drozej (ang. wersje kupilem okazyjnie), ale faktycznie - jak wziac pod uwage koszt MUI o ktorym mowiles - chyba by wyszlo to samo. Dziekuje raz jeszcze. Randaff
randaff
Dodano
30.05.2011 00:49:58
[quote=randaff] Czy posiadajac legalna wersje angielska moge zamiast niej (nie korzystajac z angielskiej) korzystac legalnie z polskiej wersji jezykowej (np. sciagnietej z Internetowej strony Microsoft w Polsce)? [/quote] Nie. [quote=randaff]I jeszcze jedna rzecz: czy w przypadku braku mozliwosci legalnego korzystania z polskiej wersji jezykowej na angielskiej licencji jest taka mozliwosc, zeby nieodplatnie zmienic licencje jezykowa przez Microsoft (zwrocic angielski certyfikat a otrzymac polski)?[/quote] Zgodnie z zapisami które znajdziesz na zapieczętowanym pudełku, masz prawo "nie zgodzić się z warunkami licencji" i oddać nienaruszony pakiet. Sama operacja "wymiany" wydaje mi się mało prawdopodobna - choć kto wie ? - nie takie już rzeczy zdarzały się... IMHO ponieważ nie jest to kwestia tylko i wyłącznie certyfikatu, raczej bym na to nie liczył. Innym wyjściem jest skorzystanie z MUI (Multilingual User Interface) - ale coś mi mówi że licencja pudełkowa którą zakupiłeś nie podpada pod możliwość zastosowania tego dodatku, a nawet jeśli i tak taniej wyjdzie oddać wersję angielską - kupić polską niż dokupować MUI ....
Veers
Dodano
29.05.2011 00:17:37
randaff
Dodano:
28.05.2011 22:05:04
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1