Legalność 180 dniówki?! Help!

Witam. Mam taki problem. Od pół roku uźywam 2003 Serwer wersja 180 dniowa. Za kilka dni kończy mi się okres jego działania i będe musiał zrobić reinstal.
Chodzi o to, źe przyszedł do mnie Pan z Policji i się zapytał, czy mam oryginalnego windowsa. Ja mu dałem mój PC World Komputer z 2003 serwer, a on powiedział, źe musi go zabrać. Spisał jakis meldunek i nara.

Pytanie. Czy teraz mogę zainstalować ponownie 2003 serwer, na ten sam klucz, który dostałem na początku? Poprostu format C:, instalacja od nowa, wpisuje klucz i mam spokój na pół roku?

Drugie pytanie, jak udowodnić ludziom z policji, źe to legal, jak nie mam zadnych papierów na niego, certyfikatu, nakleiki na PC itd. Moze mi ktoś przybliźyć tą sprawę?

Dziekuje i pozdrawiam.

Odpowiedzi: 16

Tak se zerkam na daty zamieszczanych wypowiedzi,
a samo jego powstanie ma dość sporą brodę.
Pan i pastuch
Dodano
17.09.2005 14:43:59
Ja se instalowalem ponownie Winde 2003 na kompie bez zmiany plyty glownej czy klucza rejstr
Wszytsko dziala i nic sie przy aktywacji nie rzucal ze jusz bylo instalowane na tym kompie
macok1
Dodano
17.09.2005 11:00:36
stachowiakw ile ty masz lat ? Trzy czy trzy i pół?
Opowiadasz pierdy a inni cię jeszcze źałują.W dzisiejszych czasach policja bez powodu nie chodzi po mieszkaniach bo boi sie posądzenia o cokolwiek.Jeźeli jednak wziął płyte to tylko w jednym celu:nie miał i chciał sobie wgrać.
taddek8
Dodano
08.07.2005 00:29:36
stachowiakw:
No właśnie, ale czytałem, źe takim bylejakim naklejeniem naklejki teź łamię regulamin uźytkowania Windy, bo to tak jak pirat wtedy jest. Tak mi się obiło o uszy, bo niby M$ wymaga, źe komp na którym instalujemy XP'ka, nie moźe zmienić swojej konfiguracji, czy cuś. Będę wdzięczny za wyjaśnienie.


Podczas aktywacji internetowej do microsoftu wysyłany jest ID płyty głównej z Twojego komputera. Moźesz dowolnie zmieniać konfigurację komputera, oprócz wymiany płyty głownej, tzn. mając np. Pentium III 700, 256M RAM i 16M grafikę moźesz zamienić na PIII 1133, 512M RAM, 32M grafikę, wstawić większy dysk, nagrywarkę DVD itd... nie wolno Ci tylko zamieniać płyty głównej w komputerze...
Jeśli chodzi o ponowną instalację W2003Serwer to nie uda się na tym samym komputerze... microsoft wyczai, źe system był instalowany na tej płycie głowej i nie pozwoli na ponowną aktywację, ale jeśli zamienisz płytę główną to moźesz z tego samego klucza zainstalować system ewaluacyjny ponownie na 180 dni :D

PS. dotyczy to wersji testowych i OEMów, jeśli kupisz sobie BOXowanego windowsa to moźesz go instalować na nowej płycie (ale najpierw trzeba dezaktywować na starym komputerze).
bajtek
Dodano
07.06.2005 00:42:12
Pan i pastuch:
Jak z rejestracją się to ma na domowników to ja nie mam pojęcia, natomiast jeśli chodzi o naklejkę z licencją to moźerz ją nakleić poprostu ma widocznym miejscu na tałer ja np. nakleiłem na zaślepkę od cd. Kiedyś z 98 nakleiłem w takim miejscu źe potem jak blachę zmieniałem to mnie krew zalewała ale dałem radę więc nie zaklejaj bezmyślnie bo potem np. będziesz chciał jak powiedziałeś przeczyścić albo jakiś wentylator zmieńić to masz po naklejce jak się nie przyłoźysz do tego jak zegramistrz.

No właśnie, ale czytałem, źe takim bylejakim naklejeniem naklejki teź łamię regulamin uźytkowania Windy, bo to tak jak pirat wtedy jest. Tak mi się obiło o uszy, bo niby M$ wymaga, źe komp na którym instalujemy XP'ka, nie moźe zmienić swojej konfiguracji, czy cuś. Będę wdzięczny za wyjaśnienie.
stachowiakw
Dodano
02.06.2005 04:37:48
Jak z rejestracją się to ma na domowników to ja nie mam pojęcia, natomiast jeśli chodzi o naklejkę z licencją to moźerz ją nakleić poprostu ma widocznym miejscu na tałer ja np. nakleiłem na zaślepkę od cd. Kiedyś z 98 nakleiłem w takim miejscu źe potem jak blachę zmieniałem to mnie krew zalewała ale dałem radę więc nie zaklejaj bezmyślnie bo potem np. będziesz chciał jak powiedziałeś przeczyścić albo jakiś wentylator zmieńić to masz po naklejce jak się nie przyłoźysz do tego jak zegramistrz.
Pan i pastuch
Dodano
02.06.2005 01:53:48
gusioo:
stachowiakw:
poszedłem na policje zgłośic oszusta z allegro. Oni sie pytają z jakiego windowsa kupiłem na allegro.

Co ma piernik do wiatraka ?

Mnie się nie pytaj. Pan dyźurny widać było, źe za cel źyciowy wzioł sobie ściganie piratów. Widocznie atakował kaźdego, kto wspomniał, źe ma komputer.
gusioo:
stachowiakw:
On mówi ze nie ma darmowych windowsów i musza przyjechać zobaczyć. Wszedł Pan, usiadł, ja poszedłem, zniosłem gazete z płytą, dałem mu, on powiedział, źe musi zabrać, sprawdzić czy to legalne i wzioł ze sobą.

Ot tak ?

No mówię.. od tak. Nie źaden tam wjazd na baze SWAT'a, ale Pan Policjan usiadł w pokoju i zaczekał aź mu przyniose tego windowsa.
gusioo:
stachowiakw:
Spisał coś. Chyba coś zostawił. Nie zwróciłem uwagi.

To miej pretensje do siebie

Zostawił na bank. Ojciec wzioł dlatego nie zwróciłem uwagi.
gusioo:
stachowiakw:
Nerwy jak policja po domu grasuje, sami wiecie :P

Nie

No mam jakieś tam stare CD z nagraniami, chyba z 7 piratów do PS2 i pewnie by sie kilka mp3 znalazło. Kto wie do czego się mogą doczepić. Zresztą bałagan w pokoju miałem :P
gusioo:
stachowiakw:
Moge zarejestrować na drugą osobę fizyczą, czyli np mojego tate, format c:, nowy klucz, który dostałem na tate i znów przez pół roku uźywać?

Na babcie zarejestruj
Ale serio? Bo jak mi się osoby z domu skończą (za rok dokładnie) to tak planowałem. Ale serio się pytam, czy łamie prawo czy nie.
gusioo:
stachowiakw:
Nie stać mnie na Xp, grać, nie gram duźo, a 2003 serwer spełnia moje wymagania, wiec moźe tak moźna sobie poradzić z problemem braku funduszy?

Moźe i moźna – XP w wersji OEM kosztuje ~300 zł idą wakacje, popracuj trochę ;)

No tak, ale jak nie potrzebuje tych wszystkich funkcji, które mi daje XP, to po co mi? Oczywiście, jeśli nie łamie prawa, dlatego się pytam czy łamie czy nie. Pozatym słyszałem, ze naklejke od XP trzeba naklejać tak, źe później nie moźna kompa otworzyć. To jak mam go czyścić czy wymieniać części? Jak sie myle, proszę mnie poprawić :)

Chciałem się zapytać, czy teź mając ten klucz mogę zrobić jeden serwer a drugi komp podpiety pod lan teź moźe na nim działać? Tzn 2 kompy, serw i stacja robocza na jednym skrzydle? Bo coś takiego przy instalacji znalazłem.

Aha, ja tam nie prostestowałem, jak mi chcieli to wziąć. Pewnie wtedy bym miał przeszukanie w chacie na bank.
stachowiakw
Dodano
01.06.2005 23:21:52
Pan i pastuch:
Bo jak tak dalej pujdzie to ci z chałupy ostatnie spodnie zabiero i co w tedy? no i co?

Jak to co ? Z gołymi yaycami będziesz latał ;)
Anonymous
Dodano
01.06.2005 19:50:11
gusioo dobrze na wyliczał.
A ja dodam źe widzę tu rozwiązanie jedno kupić winde oryginała źecz jasna bo przykładowo: po co Kowalskiemu auto jak go na paliwo doń niestać, no nie? Natomiast jak winda zdechnie po 180 dniach to podłącz HDD do innego kompa jako 2'gi dysk i ściągnij/przegraj dane. A na przyszłość pamiętaj źe Pan z policji nie ma prawa tak ot cię kasować z osobistych źeczy skoro masz dokumenty zakupu czy to kompa czy softu albo szafay z przedpokoju (a w przypadku twego windowsa gazeta). To nie państwo policyjne jak dawniej (och jak by tak na mnie chłopcy wpadli :twisted: to od razu są w TVN UWAGA 8) ). No a z tym stresem bo policja w domu to wiesz (na złodzieju czapka gore :wink: ) a jak wiadomo kaźdy ma coś tam nie tak z softem troszkę muzyczki jakiś film, gierce albo cuś.
A na przyszłość zapoznaj się z prawem jakie masz jako obywatel a jak ci się nie chce to pan policjant niech ci palcem w kodeksie pokarze w ramach jakiego paragrafu podejmuje takie czynności bo to jego zasrany obowiązek jest. Bo jak tak dalej pujdzie to ci z chałupy ostatnie spodnie zabiero i co w tedy? no i co?
Pan i pastuch
Dodano
01.06.2005 19:47:02
stachowiakw:
Rebe, luzuj...

No Rebe wyluzuj sie trochę :mrgreen:
stachowiakw:
poszedłem na policje zgłośic oszusta z allegro. Oni sie pytają z jakiego windowsa kupiłem na allegro.

Co ma piernik do wiatraka ?
stachowiakw:
On mówi ze nie ma darmowych windowsów i musza przyjechać zobaczyć. Wszedł Pan, usiadł, ja poszedłem, zniosłem gazete z płytą, dałem mu, on powiedział, źe musi zabrać, sprawdzić czy to legalne i wzioł ze sobą.

Ot tak ?
stachowiakw:
Spisał coś. Chyba coś zostawił. Nie zwróciłem uwagi.

To miej pretensje do siebie
stachowiakw:
Nerwy jak policja po domu grasuje, sami wiecie :P

Nie
stachowiakw:
Moge zarejestrować na drugą osobę fizyczą, czyli np mojego tate, format c:, nowy klucz, który dostałem na tate i znów przez pół roku uźywać?

Na babcie zarejestruj
stachowiakw:
Nie stać mnie na Xp, grać, nie gram duźo, a 2003 serwer spełnia moje wymagania, wiec moźe tak moźna sobie poradzić z problemem braku funduszy?

Moźe i moźna – XP w wersji OEM kosztuje ~300 zł idą wakacje, popracuj trochę ;)
Anonymous
Dodano
01.06.2005 17:59:07
Rebe, luzuj... poszedłem na policje zgłośic oszusta z allegro. Oni sie pytają z jakiego windowsa kupiłem na allegro. Mówie z 2003 serwer. A oni "jaki ip tego windowsa"... zkminiłem, źe chodzi o jakiś ID nie ip. Mówię – nie wiem... to jest wersja 180 dniowa z gazety. Rejestruje się na pół roku w internecie i juź. On mówi ze nie ma darmowych windowsów i musza przyjechać zobaczyć. Wszedł Pan, usiadł, ja poszedłem, zniosłem gazete z płytą, dałem mu, on powiedział, źe musi zabrać, sprawdzić czy to legalne i wzioł ze sobą. Spisał coś. Chyba coś zostawił. Nie zwróciłem uwagi. Nerwy jak policja po domu grasuje, sami wiecie :P

No i teraz pytanie. Tego windowsa miałem na siebie zarejestrowanego w styczniu. Na dniach mi sie konczy te pół roku i co wtedy? Moge zarejestrować na drugą osobę fizyczą, czyli np mojego tate, format c:, nowy klucz, który dostałem na tate i znów przez pół roku uźywać? Nie stać mnie na Xp, grać, nie gram duźo, a 2003 serwer spełnia moje wymagania, wiec moźe tak moźna sobie poradzić z problemem braku funduszy?
stachowiakw
Dodano
01.06.2005 17:47:50
Ad "," – bo, kurna, spacji mi się nie chciało klepać :lol:

Ogonków ci u nas dostatek, źe się Sienkiewiczem sparafrazowanym podeprę, a czasem nawet i ...naddatek.

Zaś ze szczotką i szrobrem to se po plecach/dupie* przetrenuj – róznicę poznasz.

*niepotrzebne skreślić :wink:

PS.
To powyźesz sycko do mrsita jest adresowane
Rebe
Dodano
31.05.2005 21:53:35
Nakaz był :?:
Plombowanie było :?:
Kwity zostawił :?:
Pan z policji nie moźe se tak ot zabrać komputerka i bozia wie co z nim wyczyniać bo ma podejźenia źe jeździsz nielegalną windą. Napewno było coś więcej nawywijane i raczej o to bym się martwił bo jak wersja 180 dniowa nie kąbinowana tylko z gazetki to Pan z policji moźe jeszcze mieć problemy źe zabrał i moźe jeszcze w domci go trzymał, dziecka grały, stara na czacie wisiała wieczorami i takie tam pierdoły. Coś tu się nie klei :!:
A co do ogonków mrsit to jest to polskie forum i są one tu całkiem na miejscu. no chyba źe ktoś jest dyslektykiem jak np. ja i coś mu czasem ucieknie :wink:
Pan i pastuch
Dodano
31.05.2005 21:47:40
Rebe:
Aleś się,mrsit,rozpisał.
Tu zaś trzeba krótko, po zołniersku:(...)


ale ja mam nieadekwatna kategorie zeby tak po zolniersku...

poza tym czuje sie dluzny ;)

Ales sie,Rebe,rozpisal (co do przecinkow mam watpliwosci) ale moze ja jestem stara szkola ale "ogonki" sa nie na miejscu w necie

Rebe:
Fanzolisz farmazony (...)


farmazony to wiem co to ale "Fanzolisz" to sie domyslam ;)

to tak jak z szroberem i szczotka :)
mrsit
Dodano
31.05.2005 20:51:46
Aleś się,mrsit,rozpisał.
Tu zaś trzeba krótko, po zołniersku:
Fanzolisz farmazony – stachowiakw – skoro umialeś przeczytać , źe "wersja 180 dniowa" to i pewnie warunki licencji teź .

PS.
Nie wiem juź co gorsze złodziej dupowaty czy głupek cwaniaka udający ? :(
Rebe
Dodano
31.05.2005 20:40:03
1. Wersja 180 dniowa jak zapewne zauwazyles posiada unikalny klucz ktory aktywujesz wlasnie na 180 dni. Nie mozesz tego samego klucza aktywowac ponownie (system weryfikacyjny go nie zaakceptuje)

2. "Pan z Policji" nie przychodzi bez powodu.

3. Wiesz "spisal jakis meldunek" to troche dziwne bo jesli Policja zabiera cokolwiek to pozostawia rewers ktory nalezy podpisac. Jesli podpisujesz nie czytajac...

4. Dowodem jest PC World z 2003 serwer plus twoj dysk twardy.
mrsit
Dodano
31.05.2005 20:01:32
stachowiakw
Dodano:
31.05.2005 19:27:15
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1