LaserJet HP CM1017 i Vista 64x

Witam, Posiadam nastepujacy sprzet/soft: - laptop z systemem Vista Home Premium 64bit SP1 - urządzenie wielofunkcyjne HP laserJet CM1017 MFP - podłączone do sieci ethernet. Po nabyciu drukarki z sukcesem zainstalowalem sciagniete ze strony HP sterowniki dedykowane do Vista 64x. Niestety po jakims czasie przestała mi działać w laptopie obsługa skanera i ostatnio zdecydowałem sie usunąć z systemu sterowniki i zainstalowac je ponownie. Po wykonaniu powyzszej operacji nie udaje się w zaden sposób ponownie zainstalować sterowników. W ten sposób nie moge juz nie tylko skanować ale i drukować.... Sprawdziłem już wszelkie mozliwości (wyłaczając firewalle, antywirusy, kontrole konta użytkownika, zmieniając ustawienia regionalne) - niestety bezskutecznie. Podczas instalacji standardowego pakietu (w opcji drukarki sieciowej) system wykrywa w sieci urządzenie ale po zaakceptowaniu ustawień i przejsciu do "podłaczanie urządzenia" wpada w wielominutowy namysł i następnie wyrzuca komunikat o błędzie w komunikacji z urządzeniem. Co siekawe - spróbowałem zainstalować uniwersalny sterownik HP PCL6 (ściagniety z HP ze strony ze sterownikami do mojej drukarki): - w wersji standardowej drukarki daje komunikat, że takie urzadzenie nie jest obsługiwane; - w wersji drukarki dynamicznej znajduje drukarke w sieci ale po puszczeniu wydruku drukarka się resetuje, Oczywiście drukarke też sprawdziłem (resetowałem do ustawień fabrycznych itp.). Poza tym w sieci mam jeszcze inne komputery, które z powodzeniem drukują, tyle, że sa to systemy z XP. Jestem w silnej desperacji. Mam nadzieję, że ktoś wymyśli jakies mozliwe rozwiązanie. Każda podpowiedź bedzie ważna, mnie sie juz zupełnie skończyły pomysły. Pozdrowienia, Tomek

Odpowiedzi: 0

7tomek7
Dodano:
20.07.2008 17:05:03
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0