Laptop zatrzymuje proces włączania podczas "Ładowania Systemu Windows"

Witam. Od kilku dni mam problem z laptopem (od razu dodaję, że [u]nie był użytkowany przeze mnie[/u]), otóż: Po kliknięciu przycisku służącego do włączania, ukazuje się logo Acer. Po zniknięciu tego loga, pokazuje się okienko, w którym jest napisane "Przepraszamy, że system Windows nie może się poprawnie uruchomić [...] Uruchom w trybie awaryjnym [...] Uruchom z poprzednimi działającymi ustawieniami Uruchom system Windows normalnie." (chyba każdy wie o co chodzi - czarny ekranik, szare napisy, nawiązująe do sposobu uruchomienia systemu). Od tej chwili nie ma znaczenia to, co się zrobi. Jeśli wybiorę Tryb awaryjny, w lewym górnym rogu pokazuje się symbol " _ ". Jeżeli wybiorę uruchom system Windows normalnie, pokazuje się czarny ekran z logo Windows XP w centrum, pod nim niebieski pasek ładowania. Tyle. W tym momencie laptop przestaje reagować, tzn. pasek "jeździ" od lewej do prawej w nieskończoność. Myślę, że jest to spowodowane częstym wyłączaniem laptopa przyciskiem na obudowie, ale nie jestem pewien. Ostatnimi czasy, laptop się gotował, ale myślę, że to raczej nie to spowodowało awarię. Pytam więc Was, doświadczonych informatyków, Windowso-znawców: Jak można go przywrócić do normalnego stanu? Proszę raczej o dokładniejsze wytłumaczenie, z racji tego, że za taką rzecz będę brał się pierwszy raz ;)

Odpowiedzi: 3

W przypadku przywracania systemu z kopii zapasowej - nie ma mowy o formacie partycji ale o programowym "nałożeniu" obrazu na partycję.
XanTyp
Dodano
02.07.2011 07:32:39
Rozumiem, że chodzi Ci o formatowanie systemu, tak? Heh. No więc tak: znalazłem płyty Recovery, mają logo Acer na górze, ale problem tkwi w tym, że jest ich sześć, i na każdej pisze 1/2 bądź 2/2. Poza tym niczym się nie różnią. EDIT: Ok, jakoś do tego doszedłem. Temat można zamknąć ;)
RageMan
Dodano
01.07.2011 19:29:12
Możesz przywrócić system z płyty recovery, o ile oczywiście posiadasz takową i oczywiście, o ile był tam preinstalowany Windows. Wykona to przywrócenie kopii zapasowej systemu - w całości. Zatem wszelkie dane, jakie znajdują się obecnie na partycji systemowej odejdą w niepamięć. To chyba najprostszy sposób przywrócenia sprzętu do działania.
XanTyp
Dodano
01.07.2011 19:21:59
RageMan
Dodano:
01.07.2011 18:58:07
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1